Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leszokna a dohányzásról miattam?

Leszokna a dohányzásról miattam?

Figyelt kérdés
Mennyire van esélye annak, hogy a párom leszokik, ha megkérem, annyira utálom a cigifüstöt, valakivel történt már hasonló? Olyan nagy áldozat ez? Ha nem szokik le, akkor nem is vagyok neki olyan fontos?
2011. máj. 28. 15:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Én erre mindig azt mondom, hogy ha neked a kapcsolat kezdetén jó volt úgy, hogy dohányzik, akkor nincs jogod arra kérni, hogy szokjon le. Akkor kellett volna végiggondolni, hogy együtt tudsz-e lenni/élni egy dohányossal, vagy sem. Amúgy meg szerintem ha az ember másért változik meg, az semmit nem ér. Csak akkor, ha saját magáért változik.
2011. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%
nem fog leszokni. Csak a saját elhatározás segít, különben max annyit érsz el, hogy leszokik egy-két hétre, de úgyse bírja tovább:S
2011. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy olyan dolog, hogy ha úgy összejöttél vele, hogy tudtad, hogy dohányzik, akkor semmi jogod ahhoz, hogy elvárd tőle a leszokást.

Ez olyan (bár kicsit sarkítás, tudom), mintha én összejönnék egy nálam alacsonyabb fiúval, pedig tudom, hogy nem érezném magam nőiesnek, ha alacsonyabb barátom lenne, utána pár hét múlva azt mondanám: "szívem, nőj már pár centit, mert én nem szeretem az alacsonyabb pasikat!".

Szóval ha ennek ellenére elfogadtad őt párodnak, akkor fogadd el úgy, ahogy van.

ha meg ennyire zavar a dohányzás, nem kell összejönni dohányos emberrel.

Ilyen egyszerű ez.

L/24

2011. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, te így jöttél vele össze, te akkor elfogadtad, úgyhogy kár hisztizni. Nem olyan könnyű letenni a cigit, főleg, ha eddig nem volt ellene kifogásod.


Én pl. eleve kizárom a dohányzó férfiakat mert tudom hogy nem bírnám elviselni. De te hagytad az elején is, akkor miért szokna le?

2011. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
66%

kapcsolat kezdetén kellett volna szólnod.


"Olyan nagy áldozat ez?"

igen elég nagy áldozat. ha nemszokik le azért szakítasz vele ha leszokik akk meg nyugtalan talán ingerültebb is lesz akk meg azért fogsz vele szakítani.


sakk matt

2011. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Kicsi az esélye. Igen, nagy áldozat annak, aki szenvedélybeteg.
2011. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
56%
A sógorom hat éven át szinte láncdohányos volt. Egy éjjel megismerte a nővéremet, aki közölte vele, hogy nem hajlandó vele semmire, ha nem szokik le a cigiről, úgyhogy akkor éjjel elszívta az utolsó cigijét. Azóta max. szivart látni a kezében, ha megszületik egy-egy gyerek, de ő leszokott gond nélkül. A bátyám is leszokott a menyasszonya miatt, mondjuk neki lassabban ment, de ő is megtette. Szerintem minden elhatározás és akarat kérdése, persze az is igaz, hogy nehéz leszokni valamiről, ami ennyire addiktív.
2011. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
66%
ha a párom megkérne hogy szokjak le a kávéról miatta..háát nem tudom hogy akarnám e. pedig nagyon nagyon szeretem a párom. ha a párod tudja hogy ez egy rossz szokás és szeretne is változtatni akkor biztos megpróbál leszokni. de szerintem ez nem szeretet függvénye.
2011. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

Ezt fordítva is lehet nézni.

Ő meg mondhatja, hogy ha te nem fogadod el azt, hogy ő dohányzik, akkor nem is szereted igazán, illetve nem is igazán fontos neked.

Tehát ez kétoldalú dolog.


Szerintem mindenki akkor szokik le, amikor ő igazán akarja, nem akkor, ha erre kényszeríteni akarják.


Az sose jó, ha valakit meg akarunk változtatni.


Megkérni megkérheted, de ne magyarázd bele, hogy ha nem szokik le, akkor nem is vagy fontos, mert ennyi erővel ő meg kérhetne arra, hogy öltözz másként, vagy vágasd le a hajad.

2011. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
68%

Hát nehéz kérdés, bár egyszerünek tünik a válasz és jogosnak is hogy szokjon le, de nem könnyü levetközni egy - akár- több évtizedes szokást.


Mivel kapcsolatotok mélységéről és hosszáról semmit nem tudni, azt lehet megadni alappillérnek, hogy ha máskor nem, akkor igenis le kell szoknia - mind a férfi és mind a női partnernek - mikor baba érkezik a házhoz, illetve tervben van.

Ha ebben az estben sem hajlandó akkor érdemes elgondolkozni hogy ő mennyire is komoly ember és mire lehet még a továbbiakban tőle még nagyobb problémák esetén számítani.


De kérdésed jogos, nem lehet egy öröm nemdohányzóként egy dohányossal élni még akkor sem ha ő maga Brad Pitt, mondom mindezt láncdohányosként.

2011. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!