Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A kérdésem azokhoz szól, akik...

Bazsii05 kérdése:

A kérdésem azokhoz szól, akik Allen Carr valamelyik könyvétől szoktak le a dohányzásról. Hogyan?

Figyelt kérdés
A kérdésem az volna,hogy mi olyat írhat a könyvbe Allen Carr amitől az erős dohányosok is leszoknak?

2011. nov. 3. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megmondom, hogy nem tudom :) Semmire nem tudok konkrétan rámutatni, hogy "igen, ez az a dolog, ami miatt abbahagytam a dohányzást" de alig vártam, hogy befejezzem a könyvet és a dohányzást. Ami változott bennem a könyv hatására, hogy nem úgy álltam neki az abbahagyásnak, hogy "le kell szoknom, de sz@r érzés lesz", hanem örömmel, hogy "jaj de jó, hogy abbahagyhatom végre a dohányzást" Jobban nem tudom elmondani :) Amúgy 11 év után hagytam abba a hatására, 2 és fél évvel ezelőtt.
2011. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem is úton van a könyv,hamarosan én is belekezdek. Egy kérdés még a könyv elött már le tetted,vagy a könyv végéig szívtad?
2011. nov. 3. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azzal szoktam le, de nem tudom hogyan, mert el sem hittem még a könyv felénél tartva sem hogy ez segíthet és le fogok szokni, úgy olvastam hogy cigiztem közbe. Aztán a végét úgy csináltam hogy a cigim épp elfogyjon mire kiolvasom és azóta sem vettem többet. Franc tudja miért van ez, de örülök hogy nem cigizek, és hiányozni sem hiányzott. 8 évig cigiztem előtte és sehogy nem sikerült leszokni, csak a könyvvel. Agykontroll lehet a dologban.
2011. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A könyvbe is le van írva hogy cigizhetsz közbe, csak a végén kell letenned.
2011. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ti melyik könyvét olvastátok,mert uygebár több is van.
2011. nov. 3. 15:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Már több mint 1 éve nem dohányzom. Addig nem segített semmilyen módszer. Sem a fokozatosság, sem a tapasz, sem a nikotinos rágótabletta. Én két gondolatot emelnék ki, amivel szerintem segített a könyv.

1. A nikotinfüggőség nem fizikai, inkább lelki jellegű. Ezért az elvonási tünetek elviselhetőek.

2. A dohányzás ördögi jellege abban van, hogy azért dohányzunk, hogy dohányozhassunk.

A dohányzás nem nyújt semmit, nem old meg semmit. Egy önmagát fenntartó folyamat,amit meg kell törni.


Mindenkit biztatok, hogy a leszokás folyamán újra és újra olvassa el ezeket az igazságokat. Ha bármikor eszébe jutna rágyújtani, ismételje magában.

2012. febr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ma 1 hete és 3 napja, hogy nem dohányzom, 10 év után. Tudom, hogy ez az 1 hét még nem feltétlenül számít "leszokásnak", de én tudom, hogy leszoktam. Mégpedig azért, mert a könyv végére nem úgy fogsz gondolkodni, mint egy ex-dohányos, aki azon kattog egész nap, hogy nehogy eszébe jusson a dohányzás, hanem valóban "nem dohányosként" fog járni az agyad, a nem dohányosok pedig értelemszerűen nem stresszelnek azon, hogy nem dohányoznak :)

Szerintem ebben áll a nagy "titok", hogy a végére valóban, igazi nem dohányos leszel. Hajrá!

2012. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!