Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az anyja fontosa...

Mit tegyek ha az anyja fontosabb mint én?

Figyelt kérdés
az anyósosom folyamatosan furkálódik, mindig megpróbálom keresztbe tenni nekünk (nekem), de a párom nem veszi észre. Nagyon rosszul esik hogy nem áll ki mellettem, és bármit megtehetnek velem. Mit tegyek? Kezd nagyon elegem lenni, megértem hogy az anyja, de most már mi vagyunk a családja nem? Van egy egy éves kisfiunk is.
2011. máj. 28. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanez a helyzet nálunk. Semmit nem lehet tenni. Most próbálom megtanulni, hogy elszigeteljem magam a családjától, egyik fülemen be, másikon ki.
2011. máj. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Túl sok a szabadideje, nincs mit csinálnia, ez itt a gond.

Ajánlj neki önkéntes segítő munkát, dolgozzon ingyen egy alapítványnál, stb., vagy iratkozzon be egy tanfolyamra, ha a pénz nem gond, ne rajtatok lógjon.

2011. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Vagy tanuljon valamit! Vagy sportoljon!

Hívd fel a figyelmét ennek fontosságára, mindkettő segít elkerülni az időskori elbutulást.

2011. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Az egy dolog, hogy a férjed nem áll ki melleted. A kérdés, mit szűrsz le a viselkedéséből: hallgatólagosan az anyjának ad igazat, (tehát ő szóvá teszi-e nálad azt, hogy mit tettél stb., amiről az anyja beszélt neki) vagy csak elengedi a füle mellett, és azért nem állítja le az anyját, mert nem akar vele veszekedni?

Az anyós viselkedése akkor mérgezi meg a kettőtök kapcsolatát, ha ő úgy látja, hogy amiről az anyja beszél, az valóban úgy van.

Ha csak "elengedi a füle mellett", akkor - egyelőre - nincs okod problémáznod.

2011. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Nehéz helyzet. Választás elé kell állítani a párod. Ha hagyod, később a fiatokat is ellened fogja nevelni. Jogos az elvárásod, hogy te legyél az első. Nekem a feleségem az első.
2011. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem működik az első válaszadó tanácsa,próbálj beszélni vele,felmérni a helyzetedet!

Legyél határozottabb és következetes!

Ha ez az állapot marad,te nem jöhetsz ki belőle jól,mert ha nem az anyós szekál,akkor később az anyós védelme folytán a párod fordul ellened.

Kérdezd meg,hogy tőled akar-e még valamit,vagy csak az édesanyjától.

Próbálj rá hatni...

-"Mikor éred el azt a szintet,hogy ne az legyen a napi program itt,amit anyád mond ott?"

"-Saját véleményed van-e kettőnkről?Tudod? Olyan,ami vélemény nem édesanyádtól jön?"?

-"Mikor fogod önmagadat is megvalósítani a családod számára?

"Kedves! Bújjunk össze, szülök az édesanyádnak is egy gyereket! Neked azzal már semmi gondod nem lesz , tehermentesítve leszel, hiszen a mama felneveli helyetted"

Vagy valami hasonló:te tudod a konkrét szitut.

Próbáld észérvek mentén vázolni, hogy meddig tart a toleranciád és hogy ez így hosszútávon nem működőképes!

Szerintem,ha ez sem vezet eredményre,akkor marad az ultimátum: "Én vagy anyád?!?,ahol,ugye, elég válaszul egyetlen szó.

Óvakodj attól,hogy következő gyerek legyen, míg nem tudod,hogy fekete,vagy fehér...IGEN,vagy NEM!

Sok szerencsét!

2011. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem tehetsz. Az anyja az mindig az anyja marad, nem feltétlenül ő az első, de mégsem fog ellene tenni semmit sem. Azt kell vhogyan megszoknod, hogy meghallgatod, tűröd, ha bármit is tesz, és itt le is zárod a dolgot. Kb. nálunk is így működik, hogy mosolyogva kell tűrnöm a kritikát anyóstól, pedig más azt mondja rám, hogy egy angyalként viselkedem. És az a legrosszabb, ha javítok is rajta vagy vmi, jön a következő dolog, és amiatt piszkál. Aztán megint, megint... Soha nem fogsz neki megfelelni, mert "elvetted tőle" a gyerekét. Persze van olyan anyós, aki ezt tökéletesen tudja kezelni, de szerintem ritka. Én 3 év után most kezdem felvenni azt a stílust, hogy meghallgatom, még talán illedelmesen mosolygok is, de mintha fel se fognám. Nem érdekel, mit mond. Sajnos párszor veszekedtem ilyesmin párommal, de miután rájöttem, hogy nincs is más "veszekedési téma" köztünk, próbálom hanyagolni. Azóta nem is veszekedtünk... :)
2011. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok, hogy ilyen sokan irtatok, és ilyen hosszan is. Sajnos az anyósnak nem az a baja,hogy nem lenné elég dolga, hanem alapjáraton rosszindulatú és megpróbál mindenkit kihasználni. Régebben jóba voltam vele, de aztán rájöttem hogy milyen is valójában. Például sokszor elsírta magát, hogy nincs pénze aztán adtunk neki, másnap pedig vett valami tök értelmetlen dolgot. A fiát is kihasználja, ő pedig ugrik neki minden téren. Ma például elterveztük hogy együtt töltünk egy napot kettesben, mert a gyereket elvitte a sógornőm magukhoz egy napra. A párom elindult reggel 8 kor boltba hogy hoz nekünk valami reggelit a boltból, és ehelyett du tán kettőkor ért haza, mert elugrott a mamához :_))gondolhatjátok hogy esett
2011. máj. 28. 20:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Hmm.. na ez már egy picit vad nekem. :) De mondjuk ez egy kicsit a párod hibája is. Végülis mindig mondhat nemet. De nem teszi. 22/L
2011. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!