Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kell" utálni az anyósod...

Miért "kell" utálni az anyósodat? Férjes barátnők (főleg a gyerekesek) mind panaszkodnak, hogy anyós így, meg anyós úgy. Meg olvasom neten is a hozzászólásokat az anyós témához.

Figyelt kérdés

Ez az érzésem, hogy semmit nem bírnak jól csinálni, még akkor sem, ha a jó szándék vezérli őket. Persze, ha a saját anyukájukkal szemben mindig elnézőek a panaszkodók.

(Én is férjnél vagyok, nekem nincs anyósom, szegény már nem él, nem is ismertem. Apósom élettársával a világon semmi bajom, bár nagyon ritkán találkozunk, de még soha semmibe nem szólt bele.)


2011. máj. 29. 20:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Na de én ezt nem értem, hogy a fiús anyák akkor "automatikusan" fúrják a gyerekük feleségét??? Nekem gyanúsan soknak tűnik a rosszindulatú anyósok száma.. Bocsánat, de nekem semmilyen ilyen irányú tapasztalatom sincs... (már hogy vagy nem élt már a párom anyukája, vagy nem tartott addig a kapcsolat, hogy megismerkedjek vele)
2011. máj. 29. 21:00
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen-olyan kapcsolatban vagyok a leendő anyósommal. Párom se nagyon szereti, mesterien meglátja a rosszat mindenben. Egyszóval, teljesen olyan, a Két pasi meg egy kicsi-ben Charlie-k anyja. Eleinte engem sem kedvelt. Most jelenleg nem tudom mit gondol rólam. Amikor párommal hosszú szenvedések árán szét és újra összejöttünk, akkor mondta az anyjának, hogy részben miatta szakítottunk.

Azóta elég jól kijövünk, bár én tartom a távolságot tőle, mióta lek.urvázott. (én ebből gondolom, hogy nem szeret).



Anyum anyósa is elég érdekes ember. Amikor apukám haldoklott, nem jött meglátogatni, csak 1-2x pedig apum a betegsége alatt is várta őt. Miután meghalt, csak sírt utána. Ha eljött hozzánk, akkor is sírt. Most, hogy papám haldoklik, most is sír. Pedig régebben verte. Mamám papámat. Csúnyán bánt vele.

Alapvetően én nem utálom, mert apumat felnevelte. De nem jó ember. Minket unokákat szeret. De amúgy szeret uralkodni másokon.

2011. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

"Hivatalosan" még nem vagyok anyós, bár már minden gyerekemnek volt/van párja, akiket ismertem, ismerek, és kutya bajunk egymással. Én nem akarom, és nem is fogom eldönteni egyik gyerekem helyett sem, hogy kit szeressen, kihez ragaszkodjon.

Ez az anyós utálat számomra furcsa, és mulatságos jelenség időnként. Az ifjabb, és érettebb asszonyok ugyanis, épp azt a nőt utálják néha vasszorgalommal, aki világra hozta, és felnevelte az életük párját. Aki a külsejének egy részét genetikusan, a szokásait, tulajdonságait, mentalitását, pedig a családból, egyebek között a kedves mamától hozta.

Hogy létezik az, hogy egy elviselhetetlen szipirtyó, 10-20-30 év alatt megteremtette az "álompasit", miközben ő szipirtyó maradt, sőt egyre inkább azzá válik??

Ettől eltekintve, nekem az anyós/meny jó, vagy rossz viszonyról az a véleményem, hogy ennek az alapjait, jórészt a menyek teremtik meg.

Nem kell mást mutatni az együtt járás, jegyesség alatt, mint ami az ember alapvető tulajdonsága. Nem kell békésen mosolyogva meghallgatni az 500. gyerekszájtörténetet (by álompasi) az 500. ételreceptet (álompasi kedvenc) ha baromira nem, vagy csak mérsékelten érdekel minket. Nem kell mosolyogva bólogatni, ha anyuka mindent jobban tud, mindenre kíváncsi, vagy mindenről véleménye van.

És mivel nem találkozik érdemi ellenállással, joggal gondolhatja úgy, hogy a maszületettbárány menyecske életképtelen lesz az ő aktív együttműködése nélkül.

Nem akkor kell kinyomni a telefont, kulcsra zárni az ajtót, kiborulni a férjünknek, amikor az anyós már a "spájzban van". Kezdettől tudatosítani kell benne, és minden családtagban, hogy szeretjük őket, mert a férjünkhöz tartoznak, de együtt élni, önálló, saját családot alapítani, csak a férjünkkel szándékozunk. Ebbe pedig bárki csak akkor szólhat bele, ha kikérjük a véleményüket.

Az anyós/meny viszony, többnyire valami laza barátnőséghez hasonló kapcsolattal indul. Ebbe pedig bőven belefér, hogy tegezve, vagy magázva, a kezdet kezdetétől saját magunkat adjuk.

2011. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem az anyósomat.Férjem sokat mesélt a gyerekkorukról,csapni való anya volt.5évig az ő házában éltünk a férjemmel,meg a férjem öccsével.Az élettársához költözött.A férjem öccse még kiskorú volt,középiskolás.Mi tartottuk el.Évente talán 2szer nézett haza.De egy napon hazaköltözött.Már jó ideje otthon volt,mikor fogta a csekkeket és betette a szobánkba még fürödtem.(addig szó nélkül mi fezettük a teljes összeget)Kiszámoltam a csekkeket és az összeg felével átsétáltam az ő szobájába.Na itt begurult és orditozni kezdett velem.Minden k@rvának lehordott.Szólni nem tudtam,5évig eltartottuk a fiát,iskoláztattuk,etettük,ruháztuk,szórakoztattuk...És a rezsi felét nem volt hajlandó állni.(ez mellett fizettünk neki havi fix összeget,amiért ott laktunk,így egyeztünk meg mikor hazajött)Ekkor én kisétáltam az ajtón és akkor azt hittem soha többet nem megyek oda.Volt egy hétvégi házunk,oda cuccoltunk.Éjt nap alá dolgoztunk rajta,hogy lakható legyen.6évig nem láttam,mikor megszületett a kislányom akkor kezdtünk el beszélni.De csak a fontos kommunikáció.Az unokáját nem tagadhatom meg tőle,a kislányom még kedveli is.Ez van.Attól én nem szeretem,nem is ossza a tanácsait,nem is szól bele semmibe,tudja,hogy engem ugysem érdekel.
2011. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Exem anyja egy álom volt számomra.Nála jobb anyát nem ismertem még eddig.Nagyon jóban voltunk.Na mostani anyós...Hát nem megyünk hozzájuk hálisten csak havonta-kéthavonta.Állandóan megjegyzéseket tesz ,minden alkalommal be kell szólnia valamit,amiröl vagy nem tud semmit vagy nincs köze hozzá.Ő nézegeti mennyit költünk havonta,mikor már 8-9hónapja nem lakik ott párom.És megejgyzést tesz hogy mire költünk el 60ezret egy hónapba.Hát mire?REzsire csak.És még ez kevés ,mer t a másik felét a nagyim fizeti,hogy mi sporolhassunk.Idegesitő az anyósok 90%-a.Féltékeny mint a fene,amiért elvetted a pici fiát,amiért ő engem választott és nem nála/vele él 22évesen.Ennyi indok elég is,hogy üldözésbe kezdjen ellenem,ahogy minden más barátnője ellen is.Kivéve,amelyik a fenekét nyalta.Hát én meg nem fogom neki.Nem fogok vele élni,havonta egyszer 2-3napra meg elviseljük egymást.Nem sok köze van hozzá,kivel/mivel/hogyan él a fia,ha boldog.
2011. máj. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve!

Soha nem mutattam a támogatnivaló meny képét. Először jól is ment. Persze voltak kemény kritikái (nem mostam fel naponta és bevezettem a házipapucsot).

Terhes lettem és minden megváltozott. Abortuszra akart küldeni.

Elújságoltuk a hírt, ő csak csöndben meglepődött. Egy óra múlva odajött hozzánk, hogy sikerült beszélnie a nőgyógy.ával, holnap menjek be, megbeszélni a műtétet.

Le se esett először.

Veszélyeztetett terhes lettem, sokáig agyban kellett feküdnöm. Végig azt hallgattam, hogyan szapul a barátnőjének.

Mikor meglett a lányom, le se lehetett lőni!

Minden mozdulatom lesve volt, le akarta fényképezni ahogy szoptatok, mindíg a sarkamba lihegett.

Aztán megpattant benne valami, és mi költöztünk.

Holott inkább ő élt nálunk, mint fordítva.

2011. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

én például nagyon szeretem az anyósomat... szeret minket, nem szól bele a dolgainkba (max tanácsot ad, ha kérünk...), segít amiben csak tud... nincs okom panaszkodni rá..

és hála égnek a férjem is szereti az ő anyósát... :)

2011. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A nagyon rossz anyós kategóriáját eddig szerencsére nem tapasztaltam meg. Mindkét nagymamámat jó anyósnak gondolom, bár az anyai nagymamám hajlamos volt beleszólni picit a dolgokba (egyébként őt szerettem jobban), viszont nem volt rosszindulatú. A párom pár nappal ezelőtt mondta, hogy jó anyósnak tartja anyukámat. Szándékok tekintetében én is jónak tartom az anyukáját, pár dolog zavar, azok higiéniai jellegűek (a rend és a tisztaság enyhén szólva nem jellemző náluk). De pl. anyósommal megyünk hétvégén "nyaralni", 3 éjszakára, és voltunk már anyukámmal is ugyanígy.

Egy jó kapcsolat mindig két emberen múlik. Ha az anyós jót akar, de a menye nem bírja ezt benne meglátni, akkor nem lesz jó a kapcsolatuk, és persze fordított esetben is. Mindkét félnek kell engednie, elfogadnia a másikat, csak erre nem minden ember képes.

2011. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hamarabb leírja a történetét az akinek negatív élménye van, ez minden másnál is ez van.

Nem jelenti ez azt, hogy nincsenek normális anyósok meg apósok, csak akiknél rendben vannak a dolgok, azok kevésbé osztják meg ezt, mivel az is ha kiír valaki egy ilyen dolgot, avval is oldja valamennyire a benne lévő feszültséget.

2014. dec. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!