Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állnál a párod szüleihez,...

Hogy állnál a párod szüleihez, ha ilyenek lennének? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Főleg az apját nem bírom, olyan szinten nem, hogy felmegy az agyvizem, ha rágondolok. Olyan dolgokat tudok róla, hogy fel nem tudom fogni, a párom miért áll még vele szóba, miért nem menekül otthonról?

Irtó buta ember, egyszerű, hogy úgy mondjam. Párom évek óta dolgozik, de csak azóta van valami megtakarítása, hogy vele vagyok, mert addig utolsó fillérjeit is elvették tőle, mégsincs látszata otthon, hogy 3 fizetésből élnek 3-an. (most már nyugdíjasok a szülei) Tele vannak adóssággal, de a baromságokra van pénz! (termékbemutatókra járás) Volt, hogy párom utolsó vagyonából mentek ők kettesben kirándulgatni és borkóstolásra! Párom panaszolta el ezeket nekem.

Egy résztől haragszik rájuk, már részről meg annyira kötődik hozzájuk, hogy szinte beteges. Ez jellemző egyébként a családjukra: egymás kihasználása, ugyanakkor a nagy ragaszkodás, törődés. (páromra az első nem igaz!)

Van, hogy nem bírom befogni a nagy pofám és elmondom páromnak a véleményem, hogy talán nem véletlen, hogy ott tartanak a szülei, ahol, de olyankor én vagyok a rossz, aki mindent olyan jól tud. Próbáltam tanácsokat adni, mit kéne másképp csinálni, de ezen is kiakad. Tudom, én vagyok a hülye, mert kevesen szeretik, ha a szüleit bírálják, de nem tudom megállni. :(

A párommal képzelem el a jövőmet, de komolyan sokért nem adnám, ha a szüleit nem kéne ebbe belevenni. :( Úgy érzem, ha ők bármiben részese lennének a későbbi életünknek, abból jó nem sülne ki...

22L


2011. máj. 29. 21:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Pedig kénytelen leszel "belevenni" őket is, igaz, hogy csak részben. Nyilván nem velük fogtok élni, ha a fiú már nem fog otthon lakni sok minden meg fog változni.

Nem fogod tudni kikerülni a szülőket, hacsak el nem teszed őket láb alól:-) nem lehet egyszerű 22 évesen belátni dolgokat, vagy bölcsen bólogatni. (én sem tudtam.) De ez van...változtatni rajta nem tudsz, próbáld meg elfogadni.

2011. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
A párod felnött mért adja oda a pénzét?
2011. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
Kicsit erős az első hozzászóló véleményének megfogalmazása, de alapjában véve egyetértek. A párod ragaszkodását, vagy hozzáállását a szüleihez pedig nem érdemes kritizálnod. Könnyen lehet, hogy erősen megbántod a párodat, és csak rossz irányba mennek a dolgaitok.
2011. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, mintha én irtam volna :((

Nálunk is hasonló a helyzet, én se birom szó nélkül hagyni a szülei dolgait, mert néha már olyan ideges vagyok tőlük, hogy elkap a bőgés, és másokon vezetem le, az a legrosszabb. Sőt, én még velük is lakom:((

Párom meg persze nem szereti, ha anyukára vagy apukára beszélek, ezért is vannak a veszekedések. Minél előbb szeretnénk külön költözni, mert ez igy egyre rosszabb (3 éve).

21/L

2011. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Mindenesetre zárd el a saját pénzedet.
2011. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Első:

az írásomból is láthattad, tudom, hogy nem helyes beleszólnom. De! Írod: hogy jövök ahhoz... Nos, szarnék én bele, ha nem miattuk lenne több okból a párommal közös életünk hátráltatva, megnehezítve.

Mert egyrészt megy ez az érzelmi zsarolás, ami miatt nem akar önállósodni, másrészt meg a sorozatos baklövésük miatt kialakult anyagi helyzetükért is közvetve én szívok. Ugyanis ők párom fizetését is belekalkulálták, mikor hiteleket vettek a nyakukba, amiket ki tudja meddig törlesztenek...

Egyrészről mondják, persze, gyűjtsd a pénzed, fiam, máskor meg: "Ha nem adsz ennyit meg annyit, éhen halunk!"

2011. máj. 29. 21:39
 7/22 A kérdező kommentje:

Na igen, a pénz... Eleinte annyira mondta az apja, hogy bármikor odaköltözhetek hozzájuk. Hát anyám mondta és szerintem nem csak rosszmájúságból, hogy vigyázzak, mert könnyen lehet, hogy örülnének az én havi 90 ezres fizetésemnek is!

Nem vagyok akkora marha, sosem költöznék oda, mert bár mi sem vagyunk gazdagok, de nem olyan életkörülmények közé szoktam! Páromat sajnálom a legjobban! Egy új ruhája nincs, kopott, ezerszer foltozott pólókat visel, most vett 7-8 év után egy 2500 forintos cipőt...

Kiszámoltuk, 2-3 millió forintját szórhatták el az évek alatt, annyit az a rozoga ház nem ér, amiben laknak...

2011. máj. 29. 21:43
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Az én párom szülei is hasonlóak. A házra, hogy felújítsák, felvettek egy többmilliós hitelt, mikor odaköltöztek. Eddig rendben is. De ott kezdődött a dolog, hogy inkább egy hatalmas teraszt csináltak még a ház mellé, miközben a két nagy fiúk (24 és 19 évesek) egy szobában kuporognak. Ezért sem megyek oda hozzájuk, nekem elég ciki ott aludnom, főleg egy egyszemélyes ágyon ketten...

A másik... volt egy kis megtakarításuk, persze úgy, hogy lecsókolbászt esznek meg mindenből csakis az akciósat, az egészséges életmódot messziről sem ismerik... volt 1 milliójuk, akkor már az apja villámgyorsan fogta magát, vett 1 millióért egy motort magának, amivel 50 éves fejjel szelheti az utakat bőrszerkóban. Persze a benzint már sajnálja bele, így egy évben 2x, ha ráül. De a fiától sajnálja fogorvosra 5 évben 1x a pénzt, illetve ha a lány cicájuk fial, minden évben agyonütik a kiscicákat, mert nincs pénz ivartalaníttatni a cicát.

A két legnagyobb szemétség meg, amit elkövettek az elmúlt időszakban... az egyik az, hogy a barátom átment másik egyetemre, olcsóbb szakra, ahol nem kell a szüleinek a drága albérletet fizetnie. Megállapodtak, hogy mivel úgy megmarad nekik kb. 20-25ezer Ft, így havi 20-at félretesznek neki, hogy az egyetem után legyen egy kis kezdőtőkéje. Én direkt szóltam neki, vigyázzon, kérje a saját számlájára, mert a végén fog kiderülni, hogy az egészet felélték. Hát eltelt fél év lassan, kéne már lennie 100ezer Ft-jának, múltkor kérdi az anyját, mennyi pénz jött össze, egy fillért sem raktak félre! Elkezdik, mert kellett a testvére számítógépére (került kb 70-80ezer Ft-ba, abból 50-et a nagymamájuk fizetett). Az anyja meg még nekiállt sírni, hogy hát miből fogja idén fizetni a horvátországi nyaralását. Igen, ez a másik. Minden éven külföldre mennek nyaralni, természetesen ERRE van pénz, közben meg a barátom úgy felnőtt, hogy a környéket se ismeri, mert az évi nyaraláson kívül sehol az ég világon nem járt még. Nos, hívták a barátomat is, hogy menjen. Ő azt mondta, nélkülem nem megy (ez ott kezdődik, hogy illik meghívni, főleg, hogy nem 2 hónapja járunk... de mindegy, nem vártam el). A szülei erre teljesen kiakadtak, hogy majd az én nyaralásomat is ők fizetik, hol él ő, de aztán belementek... hát én így el nem megyek velük, az tuti. Igazából a barátomat is teljesen magukhoz akarják láncolni, 24 éves, de az apja csinálja nekik a vacsorát. Ja, megvették a 2. autót, mert a 2 km-re lévő munkahelyre nem lehet mással járni, csak kocsival. Elhíresztelték mindenkinek, azt a szép eszmét futtatták mindenkinek, hogy jajj hát kell a gyerekeknek egy kocsi, nekik vették, hogy ők is oda mehessenek, ahova akarnak. A barátom talán 2 hónapban 1x viszi el azt a kocsit, akkor is max 50km-t hajt bele, már akkor is üvöltöznek, szívroham kerülgeti őket, hogy úristen, mennyibe kerül az. De azért azon vannak mindenáron, hogy a kicsi fiúk örökké ott lakjon náluk, és így, szülői támogatás nélkül sosem fog onnan elmenni.

Szó mi szó, én is utálom az apját. A barátom öccsének ballagásán már egymáshoz sem szóltunk, sőt észrevettem, hogy direkt került. Csináljanak, amit akarnak, de én nem hagyom, hogy tönkretegyék a fiukat a saját önzőségükből. És ha netán tőlem lesz unokájuk, az szent, hogy oda nem viszem. Még egy plüsállatot sem vennének neki, annyira skótok.

2011. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Végigolvastam. Az is egy érdekes család. :( Kiakasztó, mikor a hülyeségre van pénz, a fontosra nincs.

Ők is lecsókolbászt rizzsel esznek ebédre a hét majd minden napján. De a legérdekesebb az volt, mikor párom 12 óra munkából hazaérve meglátta az ebédet: tepertő kenyérrel! Az olajat félrerakják még ki tudja hányszor felhasználják, de bűzlik tőle az étel, az ember már illendőségből is alig bír enni... :(

De napi ki tudja hány doboz cigire van pénz, miközben majd megdöglik a köhögéstől az apja.


Hitelt ők is vettek fel felújításra, aztán Isten tudja, hova tűnt... Volt, hogy kocsit akartak hirtelen felindulásból venni páromnak, mivel az nem akarta, ők biztos, ami biztos, az árát elköltötték, vagy odaadták a nővérének, sosem derült ki. A házuk penészes, odamegyek, a ruhám dohos, büdös lesz. Elég nagy felújítás ráférne a házukra, egyszerűen semmi látszata annak a k*rva sok pénznek, ami eltűnt!

2011. máj. 29. 21:56
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért álljunk meg egy kicsit...

Az tény,hogy nem a szülőkkel fogsz élni, de az is tény, hogy nem tudod őket kizárni. Én ismerek sok ilyen kapcsolatot, na de ott a férfinek kellő esze van ahhoz, hogy belássa ez rossz. Szereti a szüleit, de elsősorban már a kapcsolatára gondol, hisz tudja már milyenek a szülei, ezzel nem őket támogatja kevésbé, de ez olyan, mintha az alkoholista apánkat sajnálnánk,és nyomnánk pénzzel,hogy igyál csal, mert ő azt mondja. Ilyen nincs. Remélem nem fáj, hogy ezt mondom, de sajnos muszáj valahogy a pároddal ezt tisztázni, mert később majd valószínűleg a te gyerekeidtől fog egy kis "borkóstolás" miatt elvándorolni a pénz. De sajnos valószínű, ha eddig ezt nem látta be a párod ezután se fogja. Jó, ha most van megtakarítása, ezek szerint már kezdi kapizsgálni a dolgokat, de nem fog elgyengülni kis idő múlva? Ezt azért tisztázni kellene.

2011. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!