Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy rajzolok?...

Szerintetek hogy rajzolok? Megérné ilyen pályán elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Szeretek rajzolni,mások szerint jól megy de lehet,hogy csak azért mondják mert ismerősök...

Jövőre leszek nyolcadikos és tervbe van véve egy grafikus suli.Az érettségi után elmennék egy olyan iskolába ahol fodrásznak tanulhatok,anyum szerint legalább meglennének az alapok ha letenném az érettségit ebben a suliban és a kézügyességem is jobb lenne.Az első komolyabb rajzom ez a tigris volt.Csináltam egy képet közelebbről is.

[link]

[link]


Tegnap este elkezdtem rajzolni Bellát.Eddig csak a körvonalak vannak készen és megkezdtem Bella arcát.

[link]

[link]


Szerintetek milyen lett a tigris?És Bella eddig milyen? :)

13/L


2011. máj. 30. 19:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Grafikus vagyok. Szerintem van esélyed. Még csak most fogsz átesni egy hatalmas változáson. Én rajztagozatos általános iskolába jártam, de az osztályban eléggé középszerüen rajzoltam. Ezért meg sem próbáltam ebben gondolkodni, egy idöre abba is hagytam. Majd 15-16 évesen csak úgy hobbiból elkezdtem megint. És furcsa módon ezek már teljesen más munkák lettek, mint általános iskolában. Középiskolában kerületi rajzversenyt nyertem. Onnantól tudtam, hogy ezt akarom, ezt kell csinálnom.

Úgyhogy ne add fel, szerintem van esélyed, de fontos, hogy figyeld azt, hogy fejlödsz-e. Mert ha nem, akkor sajnos ennél többet nem fogsz tudni kihozni magadból késöbb sem.

23/N

2011. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Elég jók :) bár ha ilyen iskolába szeretnél felvételizni, van egy-két dolog, amire ügyelned kell, például az árnyékolás (nem maszatolunk, arra allergiásak egy ilyen felvételinél) illetve nem elég ha képek után rajzolsz, mert azt sem díjazzák. csinálj magadnak beállításokat (edények, drapéria stb.) világítsd meg kislámpával és azokat rajzold (HA komolyan gondolod a művészeti középsulit) én is így készültem a felvételire és fel is vettek :) ha kíváncsi vagy valamire, írj nyugodtan privátot.
2011. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

őszinte leszek, de nagyon: egy picit vannak pontatlanságok, de NAGYON fiatal vagy, tehát ez messze el fog tűnni! szerintem nagyon jó képek!


a rajzot semmiképp ne hanyagold!


van pár grafikus ismerősöm.. háááát.. nehéz abból vígan élni, de ha ez tesz boldoggá, akkor semmi ne vegye a kedved!


ha időközben meggondolnád magad, a rajzot akkor is képezd tovább! járj vizura (rajziskola), vagy valami!


őszintén mondom (interneten keresztül kb egyáltalán nem érdekel, hogy kit bántok meg, főleg úgy, hogy nem ismerem, tehát nem kedvességből mondom): tehetség vagy, ne pazarold!

2011. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Keress a környéketeken rajzkört, ott segítenek rajzolni, megismertetnek technikákkal, rajzolhatsz modell alapján...

az előttem írók is jó ötleteket adtak! Ha szeretsz rajzolni az jó, de kézügyesség sok munkához kell. Én kerámikus vagyok, férjem üvegművész...mindketten "jól" rajzolunk, de a pénzhez nem értünk :).

2011. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
Aki kekeckedik, annak üzenem, hogy nézzék már meg ezeket egy 13 éves gyerek rajzolta. Mit vártok?! Szerintem nagyon is szépek. Jó úton jársz, csak így tovább!:)
2011. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,pozitívat is negatívat is! :))

A szerencsém az,hogy az osztályfőnököm rajztanár így ő is tud segíteni.Anyumnak van a családban nagyon jó kézügyessége,ő mondta,hogy így is lehet árnyékolni,de nem rég itt a GYK-n valaki írta egy kérdésre,hogy olyan mintha elgennyesedne a kép.Ha ceruzával árnyékolok akkor meg fura,hogy látszanak a vonalak. :/

2011. máj. 30. 21:29
 27/29 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen rajzolsz! Nekem nagyon tetszenek. Csak így tovább.
2011. máj. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de egy jobb suliba ennyivel nem vesznek fel.

Viszont addig bőven van időd megtanulni. Tehetség van benned, nem biztos, hogy elég jó is leszel, de ne hagyd abba. Viszont látszik, hogy nincs tudás mödötte, a vonalak nem jó helyen vannak, a tigris kancsal, bellának a fejformája is rossz és igen, anatómia, perspektíva, stb kéne mögé. Szóval irány valami rajzszakkör, vizusok jók. Én lehúztam 10 évet, és sok mindent tanultam.

Viszont művészetből megélni tényleg nehéz, vagy lehetetlen, ezt a tanárok is megmondták nekünk, ezzel is számolj.

2011. máj. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

szia! hagy mondjam el én is a véleményem. még fiatal vagy igaz,látszik jó a kézügyességed és ez a következő kb 4évben rengeteget fog fejlődni.én is nagyon szeretek rajzolni,gondolkozom hogy gimi után művészetire megyek.Én visszaemlékezve kb 11évesen rajzoltam így,apukámnak ügyes a keze egyébként,de ő nem szokott rajzolni,szóval talán onnan örököltem nem tudom...de figyelj,ahhoz hogy művészetire menj én elárulom neked,hogy a kézügyesség sehová se elég.Mert a művészet fantázia(legalább is nekem,és szerintem:)). Egy művészi alkotás eredetisége az egyediségen múlik,és a kidolgozottságon egyszerre.Ha csak másolsz ,mint pl az a tigri és Bella,amit rajzoltál az nem rossz,megmutatja a percízségét az embernek,és az ügyességet.DE nem elég..mert másolni nem nagy tudomány,mindenki tud.Én is akármit lemásolok ugyanúgy.Sajnos azt vettem észre hogy sok "művész" azt gondolja hogy a művészet másolás,nem a saját kivetített képeink megvalósítása.Nekem az az igazi művészet.

de ne add fel a rajzolást,csak hagyd abba a másolást,mert az olyan semmitmondó és száraz.

2011. máj. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!