Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyerhetném vissza az...

Hogyan nyerhetném vissza az önbizalmam?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, nem rég szálltam ki egy több mint 3 évig tartó kapcsolatból..

az akkori párom alig mondta, hogy szép vagyok, sőt 2-2,5 évig nem 'engedte', hogy kivágott blúzokat, pólókat vegyek fel, nem nagyon voltak barátaim akkoriban

mostanában érzem a hátulütőjét ezeknek a dolgoknak : / annyira rossz, hogy önbizalmam kb 0, holott mindenkitől azt hallom, hogy milyen szép vagyok és csinos én mégis kövérnek és csúnyának látom magam. mit tudok tenni ez ellen?

köszönöm


2011. máj. 30. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél néhány csini ruhát, és azokban járj nyáron. Az egyik legjobb önbizalomnövelés, amikor pl. az utcán utánad szólnak, hogy de jól nézel ki :)
2011. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
ez jó ötlet :) és pl.: állj a tükör elé és mondogasd magadnak szép és értékes, kedves és vicces ember vagyok :) (mármint te), (egy sorstárs) :)
2011. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Tölts fel egy képet magadról gyakorin (ha nem akarod, az arcodat nem kell, de ha kíváncsi vagy, azzal együtt, vagy esetleg több kérdésben, az arcod több részletét), és kérdezd meg, mi a vélemény. Itt minek hazudnának? Ha szép vagy és csinos, azt mondják = nő az önbizalmad... ha csúnya és kövér, azt mondják...akkor meg változtass magadon ha zavar és lesz...persze tudom, könnyen beszélek és pont én...:)
2011. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! : ) mindenképpen megfogadom őket, bár ide tuti nem töltök fel képet : D

amugy ha a fiú aki mondja hogy szép vagyok a haverom, kb 3 perc alatt meg tudom róla győzni, hogy nincs igaza : DDD

2011. máj. 30. 21:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
utsó vagyok egyébként vicces, hogy erre a kérdésre főleg a sorstársak válaszolnak... :) nekem is ezért ragadt meg rajta a szemem...ja és ne felejtsd el, hogy az önbizalomhiány átmenetileg is lehet (szakítás miatt), beszélgess ismeretlen emberekkel (buszon, utcán) amikor alkalmad van, látni fogod, hogy szimpinek tartanak-e (újabb pozitívum), és helyreáll a lelki egyensúly, főleg hogy lehet, elkényelmesedtél az utóbbi kapcsolatodban, hiszen ő mindig mondta neked hogy szép vagy, de nem engedte, hogy másoknak is megmutasd a szépséged, nehogy lecsapjanak a kezéről...:)
2011. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát remélem is, hogy helyrejön : ) és köszönöm, hogy válaszoltál

amúgy nem, a volt párom szinte sose mondta, hogy szép vagyok : )

2011. máj. 30. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Foglald le magad! Keres egy új hobbit. Ne magadra fókuszálj elsősorban!

Ha felfedezed mellette, az élet apró örömeit, akkor már képes leszel te is lassan elfogadni magad.

Azt azért értsd meg, hogy az önbizalom 15% külső, de a többi 85% már belső értékek dolga. Amikor már látod azt, hogy életben mennyi olyan szépség van ami így önmagában is ér valamit, akkor talán te is rá jössz, hogy értékes vagy.


Ezt most nem biztos, hogy értetted, de a lényeg az, hogy ha csinálsz valamit ami érdekel és szeretsz, akkor ráébredsz léted hasznosságára, és akkor már a külsőd sem lesz annyira semmitmondó a szemedben.


Remélem átjött. :)

2011. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
már miért nem értette volta? :) (bocsi az előbb akkor félreolvastam), de szerintem akkor is az lehet a háttérben, magának akart megtartani téged :)
2011. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nelly19 válasza:

Szia ! Én párommal több mint 1év 1hónapja vagyunk együtt.

Eddig kezdet kezdetén mondta nagyon sokat , hogy milyen csinos vagyok , szép vagyok stb.. Amikor fél évesek lettünk elkezdet változgattatni , hogy hordjak ilyen és olyan csini ruhákat.De én ink azt vettem fel amit csak szeretem volna , fő a kényelem;) Aztán egy időre befejezte , mostanság nem rég újra elővette a témát . úgy éreztem nem vagyok elég jó és csinos hozzá , csúnya vagyok és az önértékelésem nulla lett. De vékony vagyok és nekem nem szabhatja meg mit vegyek fel. Fogadjon el ugy ahogy vagyok ;)Csak biznom kell magamban és sikerülni fog . Vannak nehéz idők , de probálok változni , hogy neki is és nekem is jó legyen. Hidd el senki sem lehet csúnya . Mindekinek más-és más az izlése . Csak tudni kell , hogy lehet öszhangba hozni . Remélem tudtam segíteni .:)

2011. máj. 31. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat! : )
2011. máj. 31. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!