Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám teljesen lerombolta már...

Anyám teljesen lerombolta már az önbizalmam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Folyamatosan mást nem hallok tőle ha összeveszünk,mint hogy én milyen csúnya vagyok,nem is érti mit esznek rajtam a pasik(sok udvarlóm van). Ma is megkaptam tőle,hogy gusztustalan sovány vagyok(167cm,53kg). Anyám kövér,viszont mindig is el volt szállva magától,a korát tagadja és ha egy 20 éves már csókolommal köszön neki fel van háborodva.

Engem ezek a beszólások már teljesen tönkretesznek.

A mostani párom ráadásul soha nem bókol,vagy csak nagyon ritkán és úgy érzem,hogy az összes önbizalmam odavan.:(((

Anyámmal egyszerűen gyűlöljük már egymást.Ma pl elkezdett piálni,megivott egy kis bort de egyből láttam rajta és mondtam,hogy jó lenne ha most már abbahagyná,mert gusztustalanul viselkedik ha iszik. Erre lehordott mindennek,és olyan dolgokat kívánt amit az utolsó ellenségemnek se kívánhatnék. Apám meg persze az egészről semmit nem tud,csak azt hogy én utálom ha iszik és én veszekszek anyával,pedig szépen mondtam.

Nem tudom mi tévő legyek,iskolába járok,rajtuk kívül senkim nincs csak a párom,akivel most jöttünk össze. Tehát nem tudok elköltözni,de itthon meg fogok őrülni.

Anyám a sírba tesz ezzel amiket mond.


2011. okt. 2. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
apukáddal mi a helyzet?neki is elmondhatnád.a suliba nincs koli?hátha jó ötlet.
2011. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket már átéltem 15 éves koromtól...Aztán sikerült elköltöznöm tőlük,de bántani még ugyanúgy tudnak..Valahogy túlteszem magam a beszólásokon és a gusztustalan megjegyzéseken,..


Anyukáddal próbálj meg mindezek ellenére jóban lenni,vagy csak a látszatát fenttartani, hogy ne legyen rád ideges,mert akkor lehet még gonoszabb lesz..(én is ezt csinálom,viszont magammal kapcsolatban nem osztok meg semmit!!!nem adom ki magam neki,nem ismer)


De olyan férfi mellett nem érdemes lenni,akinek egy jó szava nincs hozzád...

2011. okt. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lerombolni az önbizalmát csak annak lehet, aki hagyja magát. Ne hagyd magad, állj ki a saját igazad mellet(de ne a végsőkig...tudod, okos enged)és szard le anyád véleményét. Ha idegesít, kapd fel a cipődet, aztán menj futni, vagy sétálni egy órára, addigra úgy is elfelejti, hogy épp szekírozni készült.
2011. okt. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ah, erre én is kíváncsi vagyok. a szülők valamiért nem tudják felfogni, hogy -főleg egy tinédzsernek- mennyire romboló tud lenni, ha minden áldott nap azt hallgatja, hogy undorítoan sovány, éheztetett etióp, stb. 164/46 vagyok de már sz*rok bele a hízásba mert az se lesz jó.

17/L

2011. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden amit vele szemben tehetsz(pl.elbeszélgetés-természetéből adódóan ez lehetetlen), az neki csak provokáció, kapni fog az alaklmon, láthatóan szerti ha feszkózhat veled.

halál boldogtalan lehet és kudarc az élete, ezért ez a sok keserűség.

Hogy mit tehetsz???Nehéz azt mondani, hoyg ne vegyél róla tudomást, mert aki csak bántást hall magáról az igenis "összemegy", nem húzza ki magát, mint akit dícsérnek.Aki folyamatosan ebben él, annak szétzúzzák előbbutóbb a lelkét.Ez az egész későbbi életdre ki fog hatni.Ezért konkrétan lépned kell.Mégpedig azt teheted, hoyg nagyon tudatosan építed fel önmagad.

Pl. írtad a magasságod és a súlyod.Én ettől (papírforma alapján)vékonyabb vagyok, és imádom a karcsú alakom hangsúlyozni.Tehát ne úgy fogd meg a dolgod, hoyg gizda vagy, hanem úgy hogy hányan szeretnének ilyenek lenni.A pasik nem véletlenül rajonganak körbe, van benned valami vonzó, biztos hogy a külsődön kívül is.Ezt/ezeket erősítsd.Én néznék amúgy egy agykontrollos könyvet, az nagyon segít helyrerakni magad, a pozitív energia/dolgok bevonzásában.

Az hogy a mostani párod nem dicsér, az az ő baja, ha máshol kell megkapnod valamit, akkor egy idő után arrébb állsz.Egyébként (nem bántásból-irigységbő:)nagyon fiatal vagy, most ne élezd ki a helyzeted arra, hoyg épp ő a pasid.Fél év múlva nem biztos.

De összegezve.sajnálom a helyzeted.Az anyáddal nem tudsz mit kezdeni, de neki a legnagyobb érvágás, ha te sikeres emberré válsz(és ne felejtsd el, ez agyban dől el)pár év múlva lelépsz.Addig is készülj a leendő szakmádra, ha egyedül vagy csajoskodj, próbálj cuccokat amikben csinos vagy, lásd, hoyg mennire szép a bőröd, ahajd, az arcod, és egyenként kezdj el ezekre büszke lenni.

Egyébként apukád viselkedése tipikus, nagyon is látja a helyzetet, de nem akar konfliktot, hidd el sokan szenvednek még attól, hogy ők az áldozatok, de egy önző családtag miatt mindig ők szívnak.Ne hagyd magad.Kerüld ki, és legyen technikád, amivel semlegesíted magadban az ellenségeskedéseit.Már tényleg csak pár év amíg lelépsz, de addig ne hagyd magad lerombolni.Hajrá!!!!!!!!!!!!!!!:)

2011. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért ilyen, mert neki még annyi önbizalma sincs, mint neked.Valószínű, titkon irígy rád a karcsúságod miatt, de mivel a fogyáshoz nincs kitartása, ezért csak annyi telik tőle, hogy irigy rosszindulatú megjegyzéseket tesz rád.Én a helyedben megmondanám neki, hogy ráférne egy kis fogyókúra.Bár lehet, hogy akkor jobban elkeseredik és még rákap az italra.Inkább ne foglalkozz vele, vedd tudomásul, hogy hülyeséget beszél és hagyd ott.

A pároddal sem fogsz szerintem sokkal jobban járni, mert nem fogod megkapni tőle, amit szeretnél, nem fog a lelki igényeidnek megfelelni , pedig ez fontos lenne, hogy visszakapd az önbizalmad, nyugalmad.Ha már úgyis van választék fiúkból, keress szerintem mást magadnak.

2011. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!