Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mitől lenne több...

Mit tegyek? Mitől lenne több önbizalmam?

Figyelt kérdés
A családom, aranyos kedves velem. Nagyon szép gyerekkorom volt. De ennek ellenére nagyon kevés az önbizalmam. Külsőre, megvagyok elégedve nagyjából magammal, viszont soha nem mondom ki a véleményemet az embereknek. Az iskolában is elnyomva érzem magam, most kerültem egy új közösségbe. Szeretném ha lennének barátaim, viszont nincsenek. Milyen legyek h felfigyeljenek rám? Nem tudom mit tegyek. És a legrosszabb az egészbe, hogy a szüleimen vezetem le a feszültségemet, velük üvöltözök, pedig Ők semmiről nem tehetnek. Ráadásul most ért véget a kapcsolatom nem rég.
2011. okt. 11. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nemed?
2011. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
18/L
2011. okt. 11. 09:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs onbizalmad! Legyen onbizalmad, es merjel kezdemenyezni, beszelgess, ismerkedj az osztalytarsaiddal, ne felj.
2011. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Abból, hogy a szüleiddel kiabálsz azt hittem 14...:)


Kezdj velük beszélgetni, ha iskoláról van szó, lehet együtt tanulni, könyvtárba menni, nyelvórák. Ha elkezdtek beszélgetni, már nincs gond. De ha csak otthon nyitod ki a szádat, azon nem repül be sült galamb.

Vágj bele valamilyen hobbiba. A sikerélmény önbizalmat ad.

2011. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet valamilyen sportot elkezdeni, nem kell feltétlenül neheze. Én például világéletemben féltem a víztől, mert kisgyerekként úgy akart megtanítani egy "kedves" távoli rokon, hogy bedobott a mély vízbe... Már idősebb voltam, mint te, mikor megelégeltem, hogy a strandon nem merek mélyebbre menni, miközben a barátaim ott pancsolnak és úszkálnak, így beiratkoztam a legközelebbi nagyváros uszodájába.

Azon a napon korai műszakban dolgoztam, 6-tól 14h-ig, utána rohantam, mert fél óra múlva kezdődött a város másik felén az esti tagozaton érettségi, ami este 6-ig tartott, 6:15-kor már indult is a busz... 7-től meg az úszástanfolyam. Úgyhogy az nem lehet kifogás, hogy nincs rá időd, én is megoldottam :-)


De én pl. nagyon szeretek kutyákkal is foglalkozni, tanítani őket, ebben is lehet sikerélményed. Vagy gyöngyfűzésben, bármiben, ami érdekel, és kiélheted a kreativitásod, örömet okoz. Egy időben kung-fuzni is jártam, megtanít az önfegyelemre, és hogy bízz magadban. Ma sem vagyok túl magabiztos lány, de lassan kialakult, mit szeretek csinálni, mi okoz örömet, az egyik hobbim révén (túrázás) megismerkedtem a leendő férjemmel is... A lényeg, próbáld ki magad minél több szabadidős tevékenységben, mert ott új emberekkel ismerkedhetsz meg, és a sikerélmény boldoggá tesz! Nekem nem voltak barátaim az osztálytársaim közt, mert túlságosan eltért a gondolkodásmódunk, és fölösleges pénzkidobásnak tartottam a züllést, cigizést, diszkózást, kocsmázást, és a tipikusan "csajos" témákat (ki kivel hányszor, körömlakk és sminktrend, divat, sztárok, méregdrága elektronikai kütyük, bugyuta TV-műsorok stb.) De a hobbijaim révén megismerkedtem hozzám hasonló értékrendű emberekkel, akikkel a mai napig tartom a kapcsolatot. Hagyományőrző táborok, lovaglás, közös túrázások... Ez a nekem való tevékenység, nem az, hogy másoknak akarjak megfelelni, és ezért felelőtlenül költekezzek és berúgjak, meg füstöljek, mint egy gyárkémény, mert akkor vagyok valaki... Nekem majdnem minden ruhám turkálós, és nem költök semmi haszontalanságra, így marad pénzem az értelmesebb dolgokra, hobbikra. Én ezt javaslom neked :-)

22/L

2011. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sport mindenképpen!Bármi ami tetszik,azonna próbáld ki és járj el edzeni!Olyat válassz,ahol közösségi a sport(szóval ne konditerembe járj el!).
2011. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, elfogok menni sportolni :)
2011. okt. 11. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!