Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá, hogy...

Hogyan vehetném rá, hogy beszélgessünk saját magunkról veszekedés helyett?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve vagyunk együtt párommal.Valamiért soha nem tudjuk megbeszélni, ha valami problémánk van, akárhányszor próbáljuk veszekedés, vagy sértődés lesz belőle.Azt mondja másokkal olyan jól elvagyok...

Akárhányszor próbálok beszélni valamiről, ami nem jó, megsértődik vagy összeveszünk, mert félreérti, vagy mert nem jól fejezem ki magam.Így eljutottunk sajnos oda, hogy minden másról beszélünk, csak a gondokról nem.Éppen az tetszett meg benne anno, hogy olyan jól el tudtunk beszélgetni, mikor még nem voltunk együtt, és megbeszéltük, hogy ez mindig így marad majd, mert az előző párjával is éppen itt romlott meg a kapcsolata.Ehelyett mi is eljutottunk ugyan oda.Szükségem lenne beszélgetésre, mégis képtelenek vagyunk rá.

Saját bevallása szerint is inkább nem mondd semmit, mert akkor veszekedés lesz, inkább kerüli a konfliktust.Ezt én így nem tudom csinálni, egyik nap nagyon jó vele, másik nap nagyon összeveszünk, de van, hogy naponta többször váltakozik a kettő, ez engem felőröl, megöli bennem az iránta érzett szeretet, és minden jót.

A szex sem az igazi már részemről.Úgy érzem életem végéig meglennék nélküle, egyáltalán nem kívánom, a kezdeményezését is sokszor visszautasítom, így már ő sem nagyon kezdeményez.Szeretném megoldani a problémákat, hogyan kezdjem el?Nem arra vagyok kíváncsi, hogy szakítsunk!

24L


2011. máj. 30. 23:23
 1/8 anonim válasza:
100%
Mi 11 évig voltunk együtt és mintha a mi első évünket írtad le(a vitázós rész)9hónapja szakítottunk és most látom a hibákat.Ha már az elején nem tudjátok meghallgatni egymást később csak rosszabb lesz.Megtanultok hallgatni,mással megosztani a problémáitokak,pedig azt csak ti ketten tudjátok.Annyira bosszantónak írtad le,h nem beszélitek meg a problémáitokat,h azt feltételezem mikor írtad már azon felhúztad magad!
2011. máj. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
lépjetek túl a dolgokon és éljetek boldogan
2011. máj. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát..elég nehéz az ilyesmi. Sokszor szerintem pont az szüli, hogy régebben, otthon sem szokott hozzá, hogy a családban megbeszélték volna a problémákat. Tehát ez valószínűleg nem az Ő problémája, nem tudja hogyan kezelje az ilyen konfliktusokat.

Nekem is volt ilyen problémám a párommal. A mai napig van, hogy megsértődik, ha megjegyzek valamit, ami nem esett jól. Viszont most már szinte mindig végig tudom mondani, amit szeretnék és meghallgat.


Talán arra kellett ráébresztenem, hogy miért fontos ezeket a dolgokat megbeszélni és mik lehetnek a következményei, ha ezt nem tesszük meg. Neki már volt egy olyan kapcsolata, ami emiatt ment tönkre. Talán nem is érzi, hogy ha nem változtat, akkor újra ugyanaz lesz az eredménye.


Úgy gondlom, hogy jó ha megpróbálsz nyugodt körülményeket teremteni a beszélgetéshez, főzz egy teát (vagy önt ki egy pohár bort) és mond, hogy szeretnél beszélgetni Vele kettőtökről..nyugodtan, mert szereted és nem akarsz veszekedni vele. Viszont úgy érzed, hogy komoly problémáitok vannak, amiket, ha nem oldatok meg, akkor előbb utóbb el fog sorvadni a kapcsolat.


Kérdezd megy, hogy Ő hogyan érez? Ő is érez -e változást? Rendbe akarja -e hozni a kapcsolatot? Szeret -e még?

Érdemes tudni az Ő véleményét, talán neki is vannak sérelmei..

2011. máj. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én még csak 17 éves vagyok, és nekünk nincs ilyen problémánk a barátommal, de van egy ismerős pár akik élettársak és a nővel nagyon jóban vagyok, sokat beszélgetünk. Ő mesélte nekem, hogy az ő párja szintén ilyen, hogy nem lehet vele megbeszélni a problémákat, mert mindig csak veszekedés lesz az egészből, vagy lezárja annyival, hogy "jó, hagyjuk nem akarok erről beszélni". A nő azt mondta nekem, hogy egyelőre csak tűr és nyel de ő olyan ember aki nem tudja ezeket így magában tartani és mondta, hogy biztos ki fog fakadni belőle egyszer. Nemtudom, lehet túl "egyszerű" vagy "haszontalan" megoldásnak tűnik, de mi lenne, ha újból elkezdenétek randevúzni? Elmennétek sétálni parkba, állatkertbe vagy esetleg vacsorázni valamerre, és itt lehetőségetek nyílna megbeszélni a problémákat, mert egy ilyen környezetben és helyzetben valahogy szerintem jobban megnyílnak az emberek, mint otthon ülve nyugiban. Mint ahogy írtad is, hogy amíg nem voltatok együtt olyan jól elbeszélgettetek mindig. Szerintem érdemes lenne megpróbálni. Magyarázd el neki higgadtan, hogy neked ez nem jó, hogy ő nem segít neked megoldani a problémákat, és neked egyedül kell tenned érte, hogy a veszekedéseken túllépjetek. Hátha megérti, és változtat a dolgon. Ha ezek a veszekedések elmúlnak mert meg tudjátok beszélni a problémáitokat nyugodtan, utána biztos hogy a szex is újra működni fog köztetek! Semmiképp sem szabad ennyiben hagyni, főleg ha szereted őt! :) Sok sikert kívánok és sok boldogságot!
2011. máj. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Folyt.köv.Szerintem már mikor csak rákészülsz 1ilyen besz.-re,ingerült leszel,na most ,na ebböl elég,nekem van igazam,de miért nem mondasz semmit?és már veszekedés is van.Ne csodálkozz,h kerüli a páros.Egy okos nő,a leghülyébb a párkapcsolatban.Így az van amit ő akar:szerinted...?igazad van!nemis tudtam!miért nem mondat hamarabb?csak szólnia kell,olyan okos vagy.Na ez nem én vagyok,de sok barátnőmnek bejött(még a legnagyobb vagány is odafigyelt,ha azt hitte ő osztja az észt,és mondja meg mi megoldás minden problémára és az a csoda)na nekem nagy a szám,és nem az a célravezető,tudni kell mikor mész bele egy ilyen csatába,ne támadj,mert akkor még a felét sem hallják meg a pasik(jól szelektálnak)te meg megint ideges leszel.DE nekem úgy tünt hibát keresel benne,vagy nem érzed viszont a szeretetét olyan erősen,mint a tiéd.A bizonytalanság vitához vezet.A szexet nem kívánni 1év után?Az már nagy baj!lehet,h más is idegesít benne?Nézzd így,lehet,h 1percet sem érdekel már,nemhogy évekig.Bocs,h hosszú lett,remélem hasznos
2011. máj. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az exbarátom is hasonló volt. Ha valamit meg akartam vele beszélni, megsértődött, nem hallgatott meg. Nálunk is mindig vitába fulladtak a beszélgetések. Aztán általában még a fejemhez is vágta, hogyha valami nem tetszik, akkor szakítsak vele...

Úgyhogy egy idő után már nem próbáltam vele megbeszélni a dolgot, magamban tartottam a problémákat. Aztán meguntam a dolgot, és 6 év után szakítottam vele.

És nagyon örülök neki!


Tudom, nem azt a tanácsot akarod hallani, hogy szakíts vele, de szerintem jobban járnál, ha lezárnád a kapcsolatot. Ha nem tudjátok a problémákat már most megbeszélni, akkor később csak rosszabb lesz.

2011. máj. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek,ha már most ilyen a hozzáállása a barátodnak,később ez csak rosszabbodni fog.Szerintem is lapát.Tudod,az iylen pasik gyerekesek,és konfliktuskerülők,ha meg valamit szeretnél Velük értelmesen megbeszélni,akkor hisztis vagy,mert azt könnyebb mondani.Nem érdemes kínlódni.
2011. máj. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiába nem a szakítást akarod hallgatni de erre mi mást mondhat az ember?Megbeszélni nem tudjátok,úgy tenni mintha mi se történne csak ideig óráig megoldás,a szex sem megy....

Az én exemmel egy fél pillanatig nem lehetett problémákról beszélni,én csak mondtam és mondtam még ő elkattingatott a gépen közbe!Ha sírtam se nagyon rendítette meg a dolog!Ő el volt a saját kis világában!Nálunk se volt már a végén szex,így már majdnem én is egy frigid p*csa lettem,csak annyi a különbség hogy én 3 évig próbáltam ezt orvosolni...hiába!Megjegyzem a mai napig ilyen,semmit sem változott!Hála istennek volt annyi eszem 20 évesen hogy haza költöztem tőle!

Azóta másfél éve van egy párom,mindent meg tudunk beszélni,meghallgat engem,úgy ahogy én őt(bár még talán 2szer ha veszekedtünk egy egészségeset ez idő alatt)és rettentő boldogok vagyunk,nem hiába vagyok 7 hónapja a menyasszonya!:)

Szóval én a helyedben elgondolkoznék hogy hogyan tovább,akármennyire is tiltakozol ez ellen!:S

24/L

2011. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!