Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a 15 éves...

Mit csináljak a 15 éves fiammal akinek állandóan az öngyilkosság jár az eszében egy lány miatt, iskolai megverések véget meg, sérelmezésért meg a stílusa miatt ami EMO?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 16:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
77%

Beszélgess vele sokat, próbáld megérteni, hogy a fájdalmait kibeszélhesse. Szóba jöhet ideiglenes megoldásképp, hogy átiratod másik iskolába; nem lesz verés, nem lesz, ami emlékezteti rá (se a lányra), és esetleg a környezetváltozás is jót tesz.

Esetleg végső megoldásként a pszichológus is szóba jöhet, de tényleg csak végső esetben, mert esetleg sértésnek veheti, miszerint ő "nem normális".

2009. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
23%

könnyítsd meg a dolgát : g*lyót a fejébe xD

amúgy meg "EMO" szoktasd le erről a divat sz*rról.

és térítsd észhez.

a végén nem csak EMO lesz ,hanem b*zi,meg hímr*ngyó (ez az EMO-s fiúk 89%ánál így van)...


amúgy meg : pszichológus.

az én tesóm is elkezdett "EMO" lenni, mondom neki,ha az leszel letagadlak, nem leszel te is 1 semmirekellő divatb*zi.

ennyi.

2009. márc. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%

Leírom a véleményemet, ahogy én látom.Lehet hogy nem fog tetszeni.Nagy divat mostanában a fiadhoz hasonló korúak körében ez az EMO-s világfájdalom, hogy minden kis semmiségért sajnáltatják magukat.Nem azt mondom hogy a fiad is ezt csinálja-e, de lehet hogy csak egy fiatalkori hóbort.Ha egy lány miatt akar öngyilkos lenni, meg a sérelmezésért, akkor vagy gyenge idegrendszere van és érzékenyebb az átlagnál, vagy csak fel akarja hívni magára a figyelmet, mert azt hiszi hogy ez a menő ha mondogatja és majd vele fognak foglalkozni.

Azért kicsit megnyugtatlak, mert aki igazán öngyilkos akar lenni, az fogja magát nem szól egy szót sem, hanem ír egy búcsúlevelet és megteszi.Ha valaki mondogatja, emlegeti a szüleinek vagy más embereknek akkor ez egyfajta segítségkérés lehet a külvilág felé.

Az iskolai megverések már súlyosabbak, kérdezd meg tőle hogy mióta emo-s és mióta szokták bántalmazni.Mert sokan nem szeretik az EMO-sokat a stílusuk miatt és lehet hogy ezért bántalmazzák.Azonban ha cigányok bántalmazzák a gyerekedet akkor szerintem váltson iskolát, mert sajnos az ilyen dologból egy ideig még csak rosszul lehet kijönni.Szerintem vidd el pszichológushoz és vizsgálja ki, hogy az idegrendszerével van valami probléma, vagy csak fiatalkori hóbort.

2009. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

Hát ne haragudj kedves kettővel ezelőtti hozzászóló de elég nagy paraszt vagy.Egy anyának ilyet mondani hogy a saját fiának a fejébe röpítsen golyót ez taplóság.Még ha ott van mögötte a smiley akkor is.

Én sem bírom az emokat de ez azért túlzás.

2009. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
Ja, és egy előző állítással ellentétben nem igaz, hogy aki öngyilkos akar lenni, az nem szól erről. Elég sokszor volt tragikus eredménye ennek a megrögzött tévhitnek...
2009. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Én egy csomószor hallottam már olyan történetet, hogy olyan emberek lettek öngyilkosok akiken nem látszott semmiféle bánat és fájdalom, tök vidám embernek ismerték őket aztán egyszer csak megtörtént.azonban aki hangoztatja, azzal foglalkozni kell és kik kell vizsgáltatni, mert így akarja hogy segítsenek rajta, vagy hogy akadályozzák meg.Gondolom én.
2009. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Szülő.

Mondd el neki h nem arról szól ez az életérzés ha öngyilkosságot forral v hasonlókat.

És nagytévhit h világfájdalmaik vannak mert közel sem.!

Nekem miért nincs ien gondom. Örömteli boldog srác vagyok 17éves leszek hamarosan.

A lány nem ér annyit.

Keressetek neki közösen 1 új sulit ha gondoljátok.

2009. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%

Hogy megnyugtassalak, tizenévesen én is sokszor mondogattam ilyesmit, de soha nem tettem meg! Jó esély van, hogy csak mondogatja.

DE!!!

Ez persze nem jelenti azt, hogy le kell sz.rni, amit a srác mond! Sajnos előfordul, hogy olyan is öngyilkos lesz, aki előtte mondogatta.

Csak hogy egy ismert példa, Kurt Cobain, a Nirvana énekese. "I hate myself and I want to die" "look on the bright side suicide" stb. dalszövegekkel már közölte a szándékát, és meg is tette.

De pszichológust nem biztos, hogy ajánlanék, csak ha ismersz olyat, aki nagyon jó fej és rendkívűl jól szót ért a fiatalokkal. És csak ha a fiad is akarja, és nem veszi rossz néven!!!

Egy átlag pszichológus ugyanis elkezdi majd a stílusa miatt b.szogatni, amit a gyerek rossz néven fog venni (az identitása elleni támadásnak - iszonyú, hogy sok pszichológus ilyen alap dolgot nem tud, hogy az identitást nem szabad kikezdeni...)

Ne tiltsd el az emótól, ne kritizáld a stílusa miatt, mert annál jobban fog ragaszkodni hozzá, kialakulóban levő személyisége elleni támadásnak fogja venni, és rosszul fog neki esni, hogy a saját anyja/apja nem fogadja el - eggyel több ok h sz.rul érezze magát...


Abban viszont, hogy verik az iskolában, szüksége van a támogatásodra, én a helyedben itt lépnék! Tégy panaszt az osztályfőnöknél, igazgatónál, és ha nem javul a helyzet, menjen át a srác egy másik iskolába!

A hangulati ingadozásait az oldaná meg, ha lennének barátai - az sokszor többet segít, mint egy pszichológus. Próbáljon hasonszőrűekkel barátkozni, összefogni az iskolában a támadók ellen - illetve ha nem is olyanokkal, mint ő, de olyanokkal, akik elfogadják. Pl. ha ismer más gyereket, akit ha más okból is, de szintén bántanak, jó ötlet lehet az "összefogás".

2009. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj beszélgetni vele, és maximálisan állj mellette, próbálj a barátja lenni, de legalábbis érezze, hogy törődsz vele, nem csak hajtod.


Én másik sulit javasolnék, nem feltétlen a lány miatt, de az iskolai verések miatt mindenképpen. Öcsém is gimit váltott anno, és ő is ilyen verekedések miatt, volt egy protekciós gyerek, aki tulajdonképpen sérült volt, és amiatt ütötte a többieket, amikor bekattant, nála ez egy baleset következménye volt, minden esetre mivel rokona tanított a suliban, a szülők úgy gondolták, hogy marad, mert a rokon tudja, mi a helyzet, és tud rá figyelni. Hát nem mindig tudott, és a verekedései miatt több gyerek eljött abból a suliból. Öcsém is köztük volt. Eltelt egy hét iskolaváltástól, és azt mondta, hogy végre tud nyugodtan aludni.

Ez az mi sztorink, szerintem kérdezd meg a fiadat, hogy mit szólna hozzá, ha átmenne másik helyre, ahol tiszta lappal kezdhet.


Az EMO miatt ne aggódj, az most divat, az is ki fog menni egyszer a divatból. Attól még nem lesz baja, ha kiegyensúlyozott életet tud élni, ehhez viszont segíteni kell neki, és ebben lenne jó a suliváltás, és persze otthon legyen béke.

2009. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
95%
Hát ne haragudj már, de ilyenről én még nem hallottam hogy valakit egy "átlagos" pszichológus piszkálna a stílusa miatt.Az elég bunkó, az ilyet az első alkalommal ott kell hagyni.Meg kell kérdezni a háziorvost, hogy tud-e valakit ajánlani.Esetleg ismerőseid körében is és ha azt mondják hogy jó, akkor vidd el hozzá a fiad.Az ilyenen nem szabad spórolni.Sőt azt hiszem hogy 18 éves kor alatt ugye nem is kell fizetni a gyermekpszichológusnak.Aztán ő pedig már az első pár alkalommal meg tudja mondani hogy tényleg súlyosabb-e a helyzet, vagy csak felvágásból csinálja a fiad.
2009. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!