Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már teljesen...

Mit tegyek? Már teljesen kikészít az apám.

Figyelt kérdés
Már hozzá sem lehet szólni, egyszerre őrjöng mindenen, teljesen elmebeteg. Sosem érdekelte, mi van a gyerekeivel, éli a kis saját életét. Szinte hozzá sem szólok, ha mégis mondani merek neki valamit, ami nem az ő szája íze szerint van, akkor egyből elhord mindennek, torka szakadtából üvölt, a testvéremet már meg is verte párszor. Anyámmal, ha beszélek, csak hallgat azzal kapcsolatban, milyen apám, próbálja mentegetni, de tudja ő is, hogy ez az agresszivitás már nem normális. Vele is sokszor nagyon durva. Nem tudom, mit tegyek, egy tegnapi ilyen őrjöngése óta állandóan ezen agyalok, holott a holnaputáni egyetemi vizsgáimra kellene készülnöm, de nem bírok, állandóan csak sírhatnékom van, és pörög az agyam, mit tehetnék. El nem tudok innen menni, max pár napra, de az sem érdekelné cseppet sem, nem szállna magába, akkor is engem hibáztatna. Ráadásul ahogy tesz ránk nagy ívben, a szeme sem rebbenne tőle. Nem tudom mit tegyek, már félek tőle, egész nap azért izgulok, hogy csak ne kelljen találkoznom vele, mert már a levegővételem is idegesíti, szólni meg már abszolőt nem merek hozzá. De hát teljesen elkerülni nem tudom. Mit tehetnék? Teljesen tönkretesz lelkileg, nem bírok ilyen környezetben élni, így is be vagyok zárkózva hónapok óta és alig beszélek vele. Nem tudom, mit tegyek, a legjobb az lenne, ha megtanulnám magasról lesz*rni az egészet, valahogy nem foglalkozni vele, élje a kis életét, de félek, hogy tönkretesz és én iszom meg a levét az elmebetegségének. Utál a saját apám, engem és a testvéremet is. De mégis mit tegyek? Hogy dolgozzam fel és hogy tanuljam meg kizárni az életemből ezeket a gondolatokat, gondokat?
2011. jún. 1. 11:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként már arra gondoltam, hogy innom kell, hogy elfelejtsem, de akkor tanulni sem tudok, pedig tele vagyok vizsgákkal. Buliba sem tudok menni emiatt, hogy legalább barátnőimmel kikapcsolódhassak kicsit. Ráadásul az egyetlen cicám, akit nagyon szerettem, ő is 1 hete pusztult el, ő volt az egyetlen a családban, aki szeretett.
2011. jún. 1. 11:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És épp azt kéne tenned, amit írtál: magasról lesz.rni az egészet. A te életed az csak a tiéd. Változtatni úgy nézem nem tudsz apádon. Nevess rajta, és hagyd, had legyen olyan ember, amilyen, biztos nagyon "boldog". Már nem függsz tőle.
2011. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs hova menned az gáz,meg gondolom nem hagynad magukra anyud meg tesod. Iszik? Ha marad minden a regiben ki fogja kezdeni az idegrendszeredet,es az altal tonkreteszi eleted... Ugyhogy a magad vedelmeben barmilyen megoldas elfogadhato,barmilyen! (ne nyird ki:) Menekulj ha tudsz!
2011. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Nálam nem ez a szitu, de mégis hasonló. Én annyit tettem, hogy végiggondoltam hogy jó-e ez nekem... és rájöttem hogy nem. És a szervezetem automatikusan megtanította velem, hogy szarjak az egészbe nagy ívből. Mostmár megy. Régen mindenért magamat okoltam, mindenért rosszul éreztem magam, manapság minden könnyebb nekem, lehet hogy rossz életet élek, de nekem bejön. Valahogy próbáld meg teis elérni ezt.


Meg pár éve jóerősen összevesztem faterral, úgy hogy elküldött otthonról. Nem próbáltam meg magam visszasírni, hanem fogtam egy táskát, telepakoltam az életbenmaradáshoz szükséges holmikkal, és elmentem itthonról. Egy napig se voltam távol, hazajöttem a pénzemért, mert rájöttem hogy azis kellhet, aztán még ő kért bocsánatot (de persze leis ugatott), és azóta semmi, tudja hogy át kell mostmár gondolnia, amit mond. És nyugodtabb lett, úgy általánosságban is. Ennyi a titok nyitja ;)


Légy merész (lehet hogy kikapsz érte, lehet hogy jóerősen, de más lesz utána a helyzet, LEGALÁBBIS AZ ÉN TAPASZTALATOM EZ), és próbáld meg leszarni azt, ami körülötted zajlik!

2011. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos már nem élnek a nagyszüleim, így az kizárva. Más rokonokkal, akik a környéken élnek, mindenkivel rosszban vannak. A barátom szüleihez sem mennék semmi pénzért. Így magamnak kellene találnom valami megoldást.

Kedves 3., te hogy tudtad legyőzni ezt az egészet, hogy tanultad meg, hogy tegyél rá nagy ívben? Én napokig képes vagyok őrlődni egy dolgon, sajnos ilyen vagyok, emiatt már párszor rá is ment az egészségem. Mi az, ami segítene megerősödni? Emellett persze kerülöm apámat, ahogy tudom. De most anyám nem lesz itthon 4-5 napig, sőt 2 napig tesóm sem. :( Egyébként meg nem iszik, viszont már elég öreg.

2011. jún. 1. 11:50
 6/10 anonim ***** válasza:
mi az ami megerositene? alegjobb irodalom ehhez-susan forward Mergezo szulok''' abban minden kerdesedre valast kapsz,vedd meg batran!!!
2011. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megvan a könyv, elkezdtem olvasni, de a vizsgák miatt félbe maradt. De mindenképp folytatni fogom. Bár még abban sem találtam megoldást arra, hogy lehetne túllépni ezeken. Egyszer már gyerekkoromban voltam pszichológusnál, mert akkor is túlhajtott, túl stresszes voltam, de nem sokat segített.
2011. jún. 1. 12:14
 8/10 anonim válasza:
3. vagyok: nemtudom, ahogy mondtam, ez így magától jött. csak józan ész kellett hozzá, amivel felfogtam hogy HA NEM TESZEK AZ EGÉSZRE, akkor tönkremegyek... Ha sokáig erőlteti az ember, akkor feltétlen reflexxé alakulhat ez a lesz@rom dolog.
2011. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez nekem is jól jönne, gyakorolni fogom. :)
2011. jún. 1. 14:45
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez nem normális. -.-

Az ő gépénél van csak nyomtató, erre lejelszavazta a gépét, amikor nagyon jól tudja, hogy tele vagyok vizsgákkal és tananyagot kell nyomtatnom, na meg hát puskákat is. :@

2011. jún. 1. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!