Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az elkanászosodó...

Mit csináljak az elkanászosodó egyetemista lányommal?

Figyelt kérdés

Lányom 19 éves (lassan 20), elsőéves egyetemista. Mindig is jó tanuló volt, az érettségije is jól sikerült. Viszont a szorgalmával voltak bajok. Inkább olvasni szeretett, mint tanulni. Így , bár rendkívül művelt, a tananyagot otthon sosem tanulta, csak abból élt, ami az órán ráragadt.

A tavalyi szóbeli érettségire pár nap alatt felkészült, az angolon kívül minden szóbelije 100%os lett. Ennek köszönhetően felvételt nyert az egyetemre.

Idén viszont elég sok lett a kettese és a hármasa, egy tárgyat ismételnie kell és az ösztöndíjról is pont lecsúszott. Én nem tudom ellenőrizni (más városban van az egyetem, albérletben lakik), de szerintem nem tanul annyit, amennyit kellene! Pár hónapja azt is kitalálta, hogy dolgozni fog az egyetem mellett, holott nappalis képzésre jár. Egy gyárban dolgozik a barátjával, ráadásul éjszaka, 22-6 óráig., heti 4 alkalommal!! Jó párszor megkérdeztem, hogy miért csinálja ezt, tanulhatna is helyette. Mindig azt a választ kaptam, hogy ő akárhogy is tanul, tiszta módszerekkel nem tud ennél jobb jegyeket szerezni, pedig nagyon sokat készül a vizsgáira. Mondtam, hogy ez biztosan nem így van, csak egy kis pluszt kellene adni hozzá, és meglenne az a négyes, esetleg ötös. Erre azt mondta, hogy ne szóljak bele, amihez nem értek és lecsapta a telefont!

Nem tudom, mire kell neki annyi pénz. Az albérletet mi fizetjük a férjemmel, költőpénzt is kap minden héten, 5ezret. Neki csak az lenne a dolga, hogy tanuljon. Ehelyett dolgozik éjszaka és sorra hozza haza a rossz jegyeket!! Nem a munkája ellen vagyok, dolgozzon ha akar, de ne menjen a tanulás rovására. Plusz ha már ennyire támogatjuk, legalább ne éjszakai műszakot vállalna el egy gyárban. Lehetne egy cégnél kisegítő, vagy akármi...

Én csak a legjobbat akarom neki, de nem ért meg. Hogy vezessem rá a tanulásra? Attól félek, hogy egy munkáltatónak sem fog kelleni kettes-hármas diplomával.


2011. jún. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
88%
a diploma jegyét nem fogja nézni sehol senki, hacsak nem rezidensnek megy. szabad tudni, h milyen egyetemre jár? mert vannak olyan karok és tantárgyak, ahol a kettes igenis kiváló jegy... kérdező, te jártál egyetemre?
2011. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
95%

Bocsi, de tényleg nem értesz hozzá. Egyedül és csakis kizárólag az ösztöndíj szempontjából számítanak a jegyek. Olyan van,hogy sikerült, és nem sikerült a vizsga. A diploma pedig nem jegyértékű, szóval vagy van diplomád, vagy nincs,senkit nem érdekel milyen jegy van benne, tudtommal fel sem tüntetnek semmi ilyen adatot, csak vörös diplománál,az pedig a summa cum laude-t jelenti.

Szóval nincs miért aggódnod, a 3-as egyetemen az kb. 80%-os szint. Az nagyon is jó. Akik a sulit nem bírják, azok kibuknak, de a lányod rendben van.

2011. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
94%

Egy jóféle egyetemen egy kettesért már pezsgőt bontanak...

Az ő élete, hadd csináljon, amit akar. Ezek szerint már túl van az első vizsgaidőszakán, most csinálja a másodikat, ha nem húzzák meg, felesleges ezen agyalni. Ha meghúzzák, majd úgyis koppan, aztán majd eldönti, mit is szeretne. Nagy lány, tud már dönteni.

2011. jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
94%
Én is kettest ünnepeltem meg eddig. Sírva fakadtam örömömben, amikor megláttam, hogy sikerült az egyik vizsgám :D A legszebb jegy :)
2011. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
93%
Csak annyit, hogy a munkáltatókat egyáltalán nem érdeklik, hogy milyen is az a diploma. 2,3,4,5-ös...nekik ugyan mindegy. Én is azt hittem, hogy ez a lényeg. Ma már tudom, hogy az a lényeg, hogy legyen meg, és kész! (egyébként sehova nem kellek a 4,56-os átlagú diplomámmal)
2011. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
88%

Te jártál egyetemre?


Egyrészt heti 5000 forint, ha jegyzetekre, ételre és szórakozásra is költ az ember (útiköltségről nem is beszélve), édeskevés.


Másrészt nem lehet sokat adni a jegyekre, mert nagyon durva dolgokat megengednek maguknak a tanárok.


Saját példa Magyarország állítólagos legjobb egyeteméről:


Matek ZH, kiosztotta a lapokat, felírtam a nevem, szégyen-nem szégyen, kétheti tanulás ellenére sem tudtam bele se szagolni a kérdéssorba. Mit volt mit tenni, beadtam úgy, üresen a lapot.


A tanár 2 hónapig (!) ült a dogákon, mondván nem ér rá kijavítani. Aztán a napokban végre kiderültek a jegyek, a 120 emberből 120 embernek lett négyes a dolgozata. Azaz MINDENKINEK. Aki teleírt 3 lapot, annak is, én, aki üresen adtam be, nekem is 4-es. Szerinted?


Plusz a jól bevett szokás: feldobni a dogákat az asztalra, akié fentmaradt, átment, akié leesett a földre, bukta. És semmit sem tehetsz.


Úgyhogy bízz a lányodban, bízd oda neki a tanulást, és örülj, hogy nem rajtad élősködik, hanem megkeresi a pénzt magának.

2011. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
97%

Most lehet, hogy lepontozol, de:

Az egyetem nem egyenlő egy középiskolás anyaggal. Főleg nem nappali képzésben. Ha erős oktatási intézményről van szó, akkor egy féléves anyag bőven lehet pár száz oldal és akkor még a hozzá való kötelező olvasmányról (ami szintén nem 20 oldalas ponyvaregény) nem beszéltünk.

Én levelezőre járok. Egy fél éveben egy tárgyból van kb. 8 óránk, a tananyag mégis átlagosan 100-120 oldal + könyv. Ráadásul a mienk jóval csökkentettebb a nappalisokéhoz képest. Mi megtanuljuk az úgy nevezett "szükséges" anyagot, a nappalisok meg megkapják a töltelék anyag töltelékét is.


Az, hogy talált munkát és szeretne dolgozni, akár éjszaka, akár nappal BECSÜLENDŐ!

Nekem sok ismerősöm van, aki nappalira jár, napi 3-4 órát tölt az egyetemen/főiskolán szabad az egész napja utána, unatkozik, nem tud mit csinálni, de dolgozni nem hajlandó elmenni.

Plusz, örülj neki, hogy talált munkát!!! Főleg most, a mai világban, ahol már (!) végzettség mellett is lehetetlen elhelyezkedni egy gyárban.

Így legalább megtanulja, hogy mi az a kemény munka, mielőtt beülne egy klímás irodába!

2011. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:

Gimnáziumi végzettségem van, de szín ötös.

A lányom a Debreceni Egyetemre jár, építészmérnöknek tanul.

2011. jún. 1. 16:42
 9/73 anonim ***** válasza:
84%
Az egyetem és a középiskola között ég és föld a különbség, hidd el. Hacsak nem valami büfészakra jár a lányod. Ha meg mondjuk orvosnak vagy mérnöknek vagy egyébnek tanul igenis hagyd békén, mert ott eszméletlen mennyiséget kell bemagolni.
2011. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
96%

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólokkal. Egy egyetem nem egyenlő a gimnáziummal. Itt a tanulók többsége az első félév végére rádöbben, hogy a 2es már örömmámor, ha netalán már ennél jobb, akkor istenkirályak vagyunk. Jogra járok, tanulok mint állat mégis van olyan amikor 2es lett vizsga, esetleg uv-tem belőle. Ösztöndíj meg változó...Nálunk pl: 4,4től adták meg, cserébe a pedagógia karra jároknak már 2,3tól járt...

A munkáltatót meg nem fogja izgatni, hogy pl: családjogból 5re vizsgáztam vagy 3ra. Lényeg, hogy a tanultakat tudjam és a gyakorlatban megfelelően alkalmazzam.

2011. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!