Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen megnyugtató dolgokat...

Milyen megnyugtató dolgokat szoktak mondani a szülők, ha vihar van?

Figyelt kérdés
Vannak ilyen kicsit mókás, kicsit elviccelős mondatok, amiket a szülők szoktak mondani, ha például dörög, vagy villámlik.
2011. jún. 1. 18:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%
Mivel az én anyukám fizika-kémia tanár, én már kicsi koromban is tudtam, hogy mi az oka a villámlásnak meg a dörgésnek, azzal nyugtatott meg, hogy elmondta, hogy ilyenkor igazából mi és hogyan játszódik le az égben. Mindenféle töltésekről és egyebekről.
2011. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Sőt, még szokás volt, hogy a "haragszik a Jézuskán" felül ha éppen ettünk, akkor abba kellett hagyni, vagy ha láttuk, hogy vihar közeleg, akkor a nagymamám mondta, hogy gyorsan együnk, mielőtt itt a vihar, vagy pedig el sem kezdtünk addig enni, míg nem csitult a mennydörgés.

Merthogy ha mennydörgéskor nyugodtan eszünk, akkor még jobban fog haragudni a Jézuska, és becsap hozzánk is a villám.


Nos ez így viccesnek tűnhet, de a mama mindig ezeket mondta, így tettünk, és bevallom én sem szoktam ilyenkor nekiállni enni...

Ez már már babona, nem? :) De tényleg nem esik jól olyankor a falat, furcsa.

30N

2011. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én teljesen nyugodtan reggeliztem ma is mikor dörgött.
2011. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

nekem mindig el mondták, hogy miért dörög, majd utána fűzték viccesen, hogy veri az ördög a feleségét

én nem féltem

2011. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig elmondták,hogy jelen pillanatban mekkora a valószínűsége annak,hogy a házat villámcsapás éri, ennek következtében pedig mindannyian keserves kínok közt égünk szénné.Ezek után eldönthettem,hogy milyen mértékben kell aggódom,esetleg félnem.
2011. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2011. jún. 1. 21:01
 17/17 Darcy01 ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy Szent Péter tekézik.
2011. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!