Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nős férfiak! Miért van ez?...

Nős férfiak! Miért van ez? /bővebben lent/

Figyelt kérdés
Ha valaki fiatal(30 alatt),néhány éve házas,amit vélhetően szerelemből tett..miért akar mást??gondolom én,megkapta házasság előtt is amit akart a lánytól,és megfelelt...akkor most miért keresi más társaságát?!
2011. jún. 2. 05:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem vettem ki egyértelműen a kérdésedből, hogy a megcsalás/félrelépés témájára keresed-e a választ, de erre a kérdésre nehéz válaszolni, mivel rendkívül összetett, bonyolult dolog az emberi lelkület.

Ahogy Szendi Gábor (neves pszichológus, kutató, író) írta, nem az a megdöbbenrő, hogy valakik elválnak, hanem nagyon sok esetben az, hogy egyáltalán hogyan kerülhettek össze. Sok meggondolatlanul, hirtelen fellángolásból köttetett párkapcsolat van. Itt elég egyértelmű, hogy kér össze nem (teljesen) illő ember között, ha lekopik a "hímpor", hamar ellaposodik a kapcsolat. Sokak azt a tudat szintján nem ismerik fel. Összetartja őket a rutin, a biztonság, a kényelem és nem utolsósorban a "társfüggés" azaz félelem az egyedülléttől. Sokan inkább pancsolnak egy langyos vagy hűvös kapcsolatban, mintsem bevállalják, hogy ami nem megy, azt ne erőltessük és ne raboljuk egymás idejét, életét, energiáját.

Van egy "természetes eróziója" is a szerelemnek. Ahogy az orrhangú énekes is énekli, hogy "a szerelemnek múlnia kell". Tehát az, hogy afféle folyamatosan borzongás és eufóriával teli legyen egy párkapcsolat, az szinte törvényszerű, hogy csak ideig-óráig működik. Onnantól aztán függ a partnerek összeillőségén, az intelligenciájukon, a habitusukon stb, hogy ezt át tudják-e vészelni és megbecsülni egymást és kitartani egymás mellett, szeretetben, békében, vagy frusztrációkat élnek meg és kompenzálnak.

Viszont van egy másik faktor, amit ugyan a pszichiátria és a pszichológia sem ismer el, de érzésem szerint létezik. Ha félre tudjuk tenni a gyk "fórumokban" uralkodó álszentkedést és a dolgok mélyére gondolunk, igenis létezik a párkapcsolatot feljavító külső flörtölgetés is. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy bármennyire is helyeselném a félrelépést, de egy ellaposodni, elrutinosodni látszó kapcsolatot igenis fel tud dobni az, ha valaki egy picit kifelé kacsintgat, jópofizik (ízlés dolga, hogy aktusba is belemegy-e vagy beéri a jópofizással), majd rájön, hogy a párja mellett a helye.

Ez nem vonatkozik alapvetően mindenkire, de létező "effektus" ez is.

De összegezve, hogy konkrétan válaszoljak a kérdésre: mindig az az ember "keresi más társaságát" kortól, nemtől függetlenül, akit nem elégít ki teljességgel az, amiben éppen benne él. Ez a kielégületlenség adódhat rosszul megválasztott párkapcsolatból is éppúgy, mint egy jó, de erodálódó kapcsolat "nem karbantartottságából" is.

2011. jún. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

mert már nem kapja meg.

sajnos ezek nem statikus dolgok.


a jófej szexistennők is nyúlott melegítős házisárkányokká válnak néha egy házasságban.


sajnos.

2011. jún. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Na én nő vagyok és nem férfi, de én abban a cipőben vagyok amit a kérdező írt. Vagyis házasság előtt alatt is megkaptam mindent Soha nem gondoltam volna hogy én valaha más felé fogok kacsintgatni.És most még is. Találkoztam valakivel aki teljesen felborította az addigi nyugodt életemet. Sokat küzdök az ellen hogy ne történjen semmi, de egyre nehezebb. Már 4 hónapja szenvedünk és nem hiszem hogy egy hamar megszűnik minden. Mi még nem jutottunk el odáig hogy történjen valami de ki tudja meddig. :-(
2011. jún. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Pl:

egy alma megevése két szemszögből:

- pasi: beleharap, élvezi, csutkát eldobja, böfög

- női: jaj de szép piros, milyen jó illata van, megmos, eltöröl, beleharap, élvezi, csutka eldobja, majd kb 1/2 órán keresztül érzi azt a nő hogy jaj de finom VOLT az alma...


Remélem átment az üzenet:

Pasik a pillanatnak élnek, a nők pedig folyamatszemléletűek...

2011. jún. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Pl: Honnan veszed?



A miértre,sok-sok válasz van.Csak.

2011. jún. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Kondor Judit ***** válasza:
Nekem az a véleményem ha valami nem műkszik a házasságban az már nem jó és ott lépni kell! Több férfit megkérdeztem,hogy miért nem lép ki ha nem műkszik a házassága, erre ők:a gyerek-gyerekek,lakás ez mind kifogás csak!!!!Mert féltik a kényelmet feladni.
2011. jún. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az egyik barátom 30 éves koráig kétszer vált el. Igaza van annak aki azt mondja, hogy nem az a csoda ha elválnak, hanem az hogy minek házasodtak. Az első tök ez a szitu volt. A második sokkal jobb volt mint az első katasztrofális, de még mindig nem az igazi, közel sem. Aki nem látott soha igazi, tartós kapcsolatot, fogalma sincs mit keressen. Ezt rossz házasságok alatt lassan tanulja meg.
2011. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hm.. Szerintem ilyen több sebből vérezhet a dolog.


Van egy házaspár.. Eleinte minden jó volt. Tegyük fel, hogy egy idő után a férj elkezd kikacsintgatni. Félrelép.


Ennek több oka lehet.


1. Ilyen a természete alapjáraton az adott férfinak. Szeret vadászni, szereti a nőket, és soha nem mondana le a friss húsról. Lehet, hogy van egy szuper jól működő házassága, egy gyönyörű felesége, aki megértő, kedves, szerető, odaadó. Ez a pasinak nem elég.. Ő úgy érzi, neki jár az, hogy több nőt is "kóstolgathasson", hisz Ő Férfi..


2. A másik típus az, aki azért lép félre, mert valami nagyon nem stimmel a házasságában. Alapvetően ha megkapná, amire vágyik nem valószínű, hogy félre lépne. Próbálja megbeszélni a feleséggel, de valamiért mégsem jön el a változás.

Ilyenkor nagyon sokszor a feleség is hibás. A férj okkal lép félre. Tegyük fel, ha kiderül a megcsalás, a feleség vádolja a férjet (ez eddig oké) de azon el sem gondolkodik, hogy ennek a megcsalásnak lehet Ő maga az oka. Esetleg elhanyagolja a férjét, elhidegültek egymástól.. Nem ad magára, nem tartja fontosnak, hogy a férje kívánatosnak lássa otthon is.


Szóval, szerintem, ha kifogsz egy olyan pasit, aki alapból hűséges típus, ha megkapja a párjától, amire vágyik, akkor nem hinném, hogy félrelép.

Viszont egy kapcsolatot ápolni cseppet sem egyszerű dolog!! Mindig odafigyelni a másikra, a másik igényeire...

Ha adott két intelligens, hűségs ember, akkor biztos, hogy felérik ésszel, hogy mik a saját hibáik, és miken kell változtatniuk, hogy a házasságuk egy boldog, kiegyensúlyozott házasság legyen..!

üdv. (egy 24 éves nő) :))

2011. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem 21-24 éves korban egyszerűen korai sokaknak a házasság, még nincs elég tapasztalata. Ha vmi nem tökéletes, azt gondolja, mert rossz párt választott, és keres újat, nem tudja még, hogy minden házasságban jönni fognak problémák, a szerelem pedig elmúlik a 10.-ben is. Ezt mások letudják tizenévesen, nem 20-on felül, házasságokban.

Vannak nehéz korszakok egy házasságban, pl. amikor a gyerekek kicsik. Ilyenkor nem elvárható az anyukától, hogy mindig topon legyen, manikűrözött kézzel, frissen-fitten nagyestélyiben várja a férjét, és leteperje! Ehhez is kell némi érettség, empátia, hogy vki ezt belássa.

2011. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
6:50-es.énis nő vagyok.Én lennék akinél keresgél ez a pasi...Bár már sok hónapja nem találkoztunk,de akar látni..ennyi idő után..Nem tudom mi ennek az oka,hisz tőlem nem kaphat többet mint otthon,inkább kevesebbet!nem értem én..szeretném ha független lenne..de nem fog elválni,azt mondta sokat vitt ebbe a házasságba.bár én nem érzem rajta azt a nagy szerelmet az asszony felé..lehet tévedek!
2011. jún. 2. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!