Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne így belevágni...

Érdemes lenne így belevágni egy babába?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok,párom 22.Fél éve vagyunk együtt,a kapcsolatunk nagyon jó.

Én tanuló vagyok,jövőre végzek az iskolával,szakmát fogok kapni,jelenleg Tescoban dolgozom gyakorlaton.

A párom hivatalos focista,nagyon jó apa lenne belőle,ahogy sokszor elnézem.

Mindketten nagyon szeretnénk már egy babát,annak ellenére,hogy tisztában vagyunk vele,milyen nehézségekkel jár.Anyagiakkal nem lenne probléma,mindent megadnánk a gyermekünknek.

Mi a véleményetek?Kíváncsi vagyok,milyen lehet ez más szemszögéből nézve:)


2011. jún. 2. 11:51
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
76%

Na, akkor írok én, akinek sikerült.

18 éves voltam, és fél év után teherbe estem a barátomtól.Sulit befejeztük, albérletben kezdtük, aztán építkeztünk, én most a másoddiplomámat csinálom.Van munkánk, szép házunk, hitel nélkül.


Július 17.-én leszünk 16 éves házasok.

2011. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
62%

A gyereket tényleg a nők maguknak szülik?? :) Hát ez olyan furán hangzik nekem... Én nő vagyok és babát várok, de nem magamnak szülöm.

Csakis úgy tudom ezt az egészet elképzelni, hogy a férjemmel együtt... :)

Vagy lehet valamit félreértek? Szerintem MAGUNKNAK kell szülni a babát.. A párodnak és magadnak. Nem pedig csak magadnak.. :S

2011. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
87%
13.23 Gratulálok, hogy nektek sikerült! De! Az esetek többségében sajnos nem így van. A kérdezőétől sokkal stabilabbnak tartott kapcsolatok mennek tönkre és ha náluk is így lenne, akkor a kérdező mire számíthat egy gyerekkel? Hát sok jóra nem. Ezért ebben nem igazán lehet tanácsot adni,max. óvatosságra inteni és hogy komolyan vizsgálják meg saját magukat, a jövőképüket és felelősségteljes döntést hozzanak! Van ilyen, mint a ti esetetek, de nagyon ritka.
2011. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

1. még csak fél éve vagytok együtt. az nagyon kevés!

2. nagyon-nagyon fiatalok vagytok még!


szerintem várjatok még pár évet...bőven ráértek majd utána belefogni a bab projektbe...

2011. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

13:27


Látom nem értetted. A dolgok ANYAGI vonzatáról beszélek. Ami ugyebár nagyon fontos dolog. Elvégre a gyerek nem él meg "szeretetből", hiába hiszi azt némelyik kismama.

Nézz csak szét, mondjuk csak itt gyakorin,é s számold össze hogy hány olyan kérdést találsz hogy tönkrement a házasság, a nő meg nem tud lépni, mert anyagilag magát is és a gyereket is teljesen a férfinek szolgáltatta ki.

2011. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
13.27: Persze alapesetben így van, hogy kettőtöknek szülöd a babát (én is így tettem, nem magamnak szültem, hanem kettőnknek a férjemmel), de itt csak mindenki óvatosságra inti a kérdezőt, mert nem lehet tudni, hogyan folytatódik egy kapcsolat, főként fél év után és ilyen fiatal emberek később nem érzik-e úgy, hogy a nagy felelősség elvette a szép fiatal éveiket! Szóval azért írták, hogy magának szüli, mert bele kellene kalkulálni azt, hogy esetleg a fiú így 22 évesen mégsem egy életre gondolja a kapcsolatot és akkor bizony magára lesz utalva a gyerekkel.
2011. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
84%
Ez a ti döntésetek amibe senki sem szólhat bele de egyet tudnotok kell örök életre szól és nem lehet vissza küldeni ha valami nem úgy alakul ahogy szeretnétek. Mielőtt bele vágtok legyetek teljesen biztosak a döntésetekben egyetlen kétely nélkül másképp nincs értelme.
2011. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Inkább még várj vele, akár 10 évet is, akkor se lesz késő. Élj egy kicsit, tanulj, dolgozz, szórakozz, utazz, és ismerd meg azt az embert, akinek szülni akarsz. Ha már megvan a gyerek, ezekre nem lesz annyi lehetőséged, mint amennyinek lennie kellene.

A kapcsolat rövidsége is kizáró ok lenne nekem, mi van, ha két hónap múlva meg otthagy?

2011. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Fél éve vagytok együtt, ez még a lángolós időszak. Legalább a suli végét várjátok meg, addig is telik rajtatok az idő egymást élvezhetitek, ismerhetitek meg, és be is fejezed tutira a sulit.

Legtöbben belemennénk az első hónapokban a házasságba, babába. Csak az, hogy szeretnétek gyereket, még nem elég ahhoz, hogy ily korán meg is tegyétek úgy gondolom.

Megjegyzem a mindent megadással óvatosan kell ám bánni. Mndent ami muszály a fenttartáshoz, vagy amit a gyerek akar majd nem ugyanaz. Remélem elsőre gondoltál, mert ha mindkettőre, akkor még érjél kicsit szerintem.

2011. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked is állásod lesz akkor lehetsz biztos az anyagiakban csak. Addig másra támaszkodni nem a legelőnyösebb dolog. Egy lábtörés elég lenne a párod karrierjét összecsapni. És akkor ... ?

Várjatok még, ismerjétek meg egymást jobban. Most még minden jó, időtök sem volt rosszat átélni, és egy ilyen babás kapcsolat legyen erős jóban rosszban !

2011. jún. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!