Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki fog örökölni? Bővebbben lent

Ki fog örökölni? Bővebbben lent

Figyelt kérdés
Ha valaki meghal, de a halála előtt a testvére átiratja a saját nevére a házat, akkor a testvér örököl mindent, vagy az illető lánya? Köszönöm
2011. jún. 2. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

A testvére átíratja a nevére a házát?

Szerintem ez nem egészen így megy. :)

2011. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig ezt csinálta, és nem tudom hogy...:S
2011. jún. 2. 12:07
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Zavaros, nem értem a kérdést!
2011. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a kérdés, hogy a beteg lánya fog így örökölni vagy a testvér?
2011. jún. 2. 12:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz meg kellett szereznie a tulajdonjogát.

Vagyis pl. NEKIAJÁNDÉKOZTÁK.

2011. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Az elhunyt személy testvére íratta át a saját nevére a házat?? Ez butaság!! Az elhalálozott végrendelkezhet a tulajdonában lévő ingatlanokról/ingóságokról, de ha ez nem történik meg, akkor automatikusan a kapja meg. Csak akkor örököl a testvér, ha nincs gyermek, vagy a gyermek lemond az örökségről..

Keress fel egy ügyvédet, de előtte menj be a földhivatalba - vagy telefonálj nekik -, kérdezd meg, hogy mikor mi alapján módosult az adott ingatlan tulajdonviszonya...

2011. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha átiratta a házat, akkor a ház a testvéré. Ami pedig nem a halotté, azt nem lehet örökölni. Magyarul: a ház a testvér tulajdona, nem örökség.

A lány nem örököl semennyit a házból.

Át lehet iratni egyébként, csak ki kell fizetni az illetéket az ajándékozás (gondolom az volt) után.

2011. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

12.10 vagyok, ha a testvér meghal, a lány akkor sem örököl, hanem a testvér gyerekei fognak.


---

Amit írt valaki: végrendeletileg is lehet a testvérre hagyni a házat, akkor a lány szintén nem örököl.

2011. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Igen, úgy értettem én is, hogy ha az elhunyt úgy végrendelkezik, hogy a testvére örökölje a házat, akkor ő fogja, és nem a lánya... viszont ha nincs külön végrendelet, akkor a lánya.. illetve ha még az elhalálozás előtt át lett írva a ház, akkor a testvéré, hisz akkor még nem volt szó örökségről..


Amúgy hallottam valami olyat egyszer, hogy a végrendelet is megtámadható... de ezért javasoltam, hogy menjen ügyvédhez, ha jogtalannak érzi...

2011. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"végrendeletileg is lehet a testvérre hagyni a házat, akkor a lány szintén nem örököl"


Ez tévedés! Akkor a lánynak a kötelesrész jár!

2011. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!