Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki fog örökölni? (RÖvid a kérdés)

Ki fog örökölni? (RÖvid a kérdés)

Figyelt kérdés

Egy régebbi élettársi kapcsolatomból van egy 22 éves lányom,aki azonban már több mint 10 éve felém se nézett,Én hiába próbálom keresem akkor is leépít. A szüleim nem élnek,csak a hugom,aki szintén le se szar

Van egy élettársam már 8 éve,ő tényleg mellettem áll. És szeretnék mindent ráhagyni. Sajnos kiderült h már nem sokáig élhetek,gondoltam gyorsan elveszem feleségül,de ő nem akar hozzám jönni. Azt mondja nem akar veszekedést,és viszályt,inkább legyünk még boldogok amig még lehet.

Végrendeletet fogok írni,és szeretném tudni h ebbe bele lehet e kötni. Ki akarom zári a lányomat és a hugomat az örökségből.

Az ügyvédnek oda adjam az olyan bizonyítékokat mint pl mikor irtam a lányomnak h boldog születésnapot,vissza írt h "Pénzt küldj inkább te barom". Sok hasonló levél van. Én keresem,érdeklődök utánna,de ő mindig csak bunkó stílusban válaszol,meg kioktat h ne is irjak neki többet.

A hugomtól is van pár ilyen levél. Igaz,ő nem nekem hanem a páromnak írt. PL mikor párom irt neki h kórházba vagyok,és nem e jönne be hozzám,ő azt irta vissza h alig várja h megkrepáljak,és az övé lehessen a pénzem,mert úgyis olyan csóró most.

Arra gondoltam ezeket a a bizonyítékokat oda adom az ügyvédnek akinél készítem a végrendeletem.


2011. márc. 26. 09:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyesminek nézel elébe. Azért nem biztos, hogy a gyógyulás esélyét teljesen fel kellene adnod! Keress, kutass még, talán van valami olyan megoldás, ami ad még neked további szép éveket.


Beszélj ügyvéddel, van rá lehetőség, hogy hivatalosan "kitagadd" a lányodat az örökségből. Ismerek több olyan esetet, ahol ezt már mások is megtették, és a végrendeletben (mely szintén kizárólag ügyvédi közreműködéssel készüljön) arra "hagyatékozol", akire akarsz.

2011. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Persze még nem adtam fel teljesen,azért reménykedek benne h vmi csoda történik és meg gyógyulok.


Csak nem szeretném h majd megtámadják a végrendeletet,be akarom biztosítani az élettársamat

2011. márc. 26. 10:10
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

A lányod sajnos a kötelesrészét mindenképp megkapja, a többi részből azonban kizárhatod végrendelettel.

A húgod szóba sem jön a törvényes öröklés szempontjából, mivel a lányod megelőzi. Ha beírod a végrendeletbe hogy a lányod kötelesrészén kívül mindent az élettársadra hagysz, akkor úgysem kap semmit.

Szóval ezeket a leveleket szerintem fölösleges megmutatni, mert nem lehet vele mit kezdeni. A kitagadáshoz olyan okok kellenek, hogy pl. az életedre tört, vagy más családtag életére, bűncselekményt követett el, erkölcstelen életet folytat, stb. Amiket írtál az sajnos nincs benne.

2011. márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

az akkor nem elég a kitagadáshoz,h több mint 10 éve felém sem néz? és ha én próbálom keresni akkor meg bunkó stílusba elküld melegebb éghajlatra?

A köteles rész egyébként mennyi?

2011. márc. 26. 10:12
 5/23 anonim ***** válasza:
54%

Pedig meg kéne próbálni ezt a házasság dolgot mert így baromi macerás lesz.

Ismerek olyat akik élettársi kapcsolatban voltak, a férfi mindent a nőre hagyott és a halála után mégsem kapott belőle semmit sem a nő. Szó szerint semmit. Még a házat sem amit közösen fizettek.

2011. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Vannak okok amik a köteles részből is kizárhatják a lányodat. Ezt mindenképpen beszéld meg az ügyvédeddel.
2011. márc. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

10,07-es vagyok.

Beszélj ügyvéddel! A mi családunkban volt olyan eset, hogy egy távoli rokonom a saját gyermekeit tagadta ki az örökségből ugyanezen ok miatt, és hiába mentek a bíróságra perelni a "gyermekek", nem értek el semmit. A végrendelettel pedig az akkori élettárs örökölt mindent.

Ez kb. 8-10 éve volt. Menj ügyvédhez, ő tudja, most hogyan állnak ezen a téren a §-ok!

2011. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Van olyan eset ami örökösödési szerződés.Ott hiába reklamál,nem ér el semmit a gyerek.Nagykorúval lehet csak kötni,de ott el kell tartani akivel megkötjük csak így érvényes.Egy régi kolléganőm dolgozik közjegyző mellett akitől tudom.
2011. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

Kitagadás


662. § Nem jár kötelesrész annak, akit az örökhagyó végintézkedésében érvényesen kitagadott. A kitagadás csak akkor érvényes, ha a végintézkedés annak okát kifejezetten megjelöli.


663. § (1) Kitagadásnak van helye, ha a kötelesrészre jogosult


a) az örökhagyó után öröklésre érdemtelen lenne;


b) az örökhagyó sérelmére súlyos bűncselekményt követett el;


c) az örökhagyó egyenesági rokonainak házastársának vagy bejegyzett élettársának életére tört, vagy sérelmükre egyéb súlyos bűntettet követett el;


d) az örökhagyó irányában fennálló törvényes eltartási kötelezettségét súlyosan megsértette;


e) erkölcstelen életmódot folytat;


f) jogerősen öt évi vagy azt meghaladó szabadságvesztésre ítélték.


602. § (1) Érdemtelen az öröklésre


a) aki az örökhagyó életére tört;


b) aki szándékos eljárásával az örökhagyó végakaratának szabad nyilvánítását megakadályozta, vagy annak érvényesítését meghiúsította, illetőleg ezek valamelyikét megkísérelte;


c) aki a hagyatékban való részesülés céljából az örökhagyó után törvényes öröklésre jogosult vagy az örökhagyó végintézkedésében részesített személy életére tört.


Ezek egyikének sem felel meg a lányod, szóval kapni fog kötelesrészt. Ami a törvényes örökrész fele. Mivel mindent a lányod örökölne törvényes öröklés alapján, ez az egész örökség fele.

2011. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
kitagadhatod mivel érdemtelen, de mindenképp közjegyzővel készíttesd, nehogy valami hibás legyen. de más leszármazók/ felmenők, ági öröklők(testvér)megtámadhatják ha ők nem érdemtelenek.
2011. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!