Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne kezdeni vele hogy...

Mit lehetne kezdeni vele hogy keressen egy fizető állást?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a párom kissé sokat szeretne elérni, túl gyorsan. Nem zavarna annyira, ha nem élnénk ilyen szűkösen, de most költözünk ki anyósékhoz egy kis házacskába. Fél éve itt élek, hogy tudjak segíteni az odút építeni. Ez alatt az idő alatt nem kellett dolgoznom suli mellett, mert eléldegéltünk ketten az árvajáradékomból.

Párom már levizsgázott, de elég rossz OKJ szakmát választott: nem veszik fel sehova gyakorlatra, mert sz@r suliba ment, és semmi ottani gyakorlatot nem kapott. Ajánlottak neki egy nyári iskolát, ami lesz vagy 30eft (amennyi az én bevételem). Ezután mehetne csak fizetés nélküli gyakorlatra, de az sem biztos (ergo nem fogják felvenni, a sulit is csak azért ajánlották mert nekik megy a kp érte).


Nyári szünetben nekem kezdődik a kötelező - szintén fizetés nélküli - gyakorlatom, emellett diákmunkát keresek, mert 30ból nem lehet megélni. Plusz a miniháztartást is vezethetem...


Eddig nincs problémám, értem én hogy a párom szeretne a szakmájában elhelyezkedni, segítek is neki ameddig tudok.

Viszont sajnos ismerem: ha megjárta a képzést, és nem veszik fel a melóhelyre, nem fog lejjebb adni a mércéből, inkább ül otthon, keres más képzést, csak vegyék fel - nehogy kétkezi munkát kelljen vállalni -.-


Én sokat betegeskedem mostanában, még orvoshoz sincs időm járni, nem tudom mi bajom lehet, és nem tudom meddig fogom bírni ezt a feszített tempót.

Hogyan adhatnám finoman a tudtára, hogy ha nem kapja meg az állást, esetleg kereshetne egy átlagosabb munkát?

Azt is nehezen sikerült megbeszélni, hogy akkor akarjon költségtérítéses egyetemre menni, ha már van munkája meg pénze. Anyósomék nem hajlandóak támogatni anyagilag, én meg azért már akkora zokni nem vagyok, hogy azért dolgozzak hogy a diákhitelét fizessem nyugdíjig...


2011. jún. 2. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Na nálatok sem egyszerű az élet..!
2011. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerek perec közölném vele, hogy nem fogom eltartani.

Nem adok pénzt másik iskolára, nem fogom nézni, hogy ő otthon álmodozik, miközben te meggebedhetsz a melóban.


Egy rossz állás mellett keresni egy jót még mindig könnyebb, mint nyomorogni, és úgy keresni állást. Az sincs ám ingyen! Elég, ha a telefonálgatások, utazások költségét veszed.


Sokan adják lejjebb az igényeiket, így pl. én is. Bár engem motivált, hogy így még többet is kerestem, mintha a szakmámban helyezkedem el. A tudás egyszerűen nincs megfizetve.


Vagy szüljön egy gyereket, és akkor maradhat vele otthon három évig. Ha megoldja, megél a Nobel-díjából a továbbiakban. :D

2011. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz kérdés mert csak te ismered. tényleg az lenne a legjobb ha dolgozna és a mellett tanulna valamit, egy csomó ember így csinálja.

Ha mindketten dolgoztok akkor azért könnyebben ki lehet fizetni egy sulit ketten. Ezt kellene megértetned vele, hogy nem sajnálod tőle, meg támogatod, de ez így nem működőképes, ha mindketten kerestek majd akkor találja ki mi az ami hasznos is és arra kiadjátok a pénz. Mert, legalábbis szerintem közös a pénz, ha együtt laktok, nem attól függ ki mennyit ad bele, de valamennyit mindkettőtöknek kell.

2011. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
válassz másik párt, mert elég mihaszna egy ember.Késöbb sem várhatsz majd tőle többet, vele soha nem fogsz egyről a kettőre jutni.
2011. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne semmit "finoman a tudtára adni".

Kerek perec mondd meg neki, hogy mi az ábra, mert a célzásokból a pasik nem értenek. Egyetemre akkor menjen, ha megvan az államihoz szükséges pontszáma, amíg nincs, addig menjen dolgozni, esetleg csináljon mellette nyelvvizsgát.

Saját magaddal szúrsz ki, ha nem állsz a sarkadra és nem mondod meg neki, mi az, amiből semmiképp nem engedsz.

2011. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Problémás lehet, hogy nem "hazai pályán" vagy, de elkerülhetetlen az őszinte párbeszéd. Tudasd vele, hogy az álmaiért neki is kell tennie valamit!
2011. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm a válaszokat, megpróbálok "tökösebb" lenni picit :)

Őszintén szólva nem az a baj a párommal hogy lusta, hanem egyszerűen naív, és gyerekes... :(

Míg én reálisan látom a dolgokat, ő álomvilágban él.

Nem érti, hogy 15-20ezerből nem fogom tudni etetni, mert evőkéje az van ám :)

2011. jún. 2. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!