Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszúrtam az életem, lehet...

Elszúrtam az életem, lehet még belőlem "valaki"?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és az utóbbi hetekben (mióta nincs munkám) volt időm gondolkodni. Sajnos egyre jobban úgy érzem, hogy elszúrtam az életem, nem fogom tudni azt kihozni magamból, mint a mi bennem volt.

Az a baj, hogy az egyetemi éveim alatt nem gondolkodtam előre. Akkor kellett volna már gyakorlatot szereznem, külföldre menni ösztöndíjjal, nyelvet tanulni stb.

Mivel akkor ezeket elmulasztottam, így diplomázást követően csak olyan munkákat kaptam, amihez nem kellett semmilyen felsőfokú végzettség.

Pedig egyetem alatt úgy éreztem hogy a legjobbak között voltam, nem tanulásban, inkább "életrevalóságban". Akiket meg akkor kicsit lenéztem/lenéztünk, balfékeknek tartottunk, azok megtalálták a helyüket a világban.

Én pedig egy helyben toporgok, nem tudok fejlődni.

Ennyi idősen már sokan vezetői pozícióban vannak, én meg max. olyan munkákat kapok, amiket már 10 évvel ezelőtt is csinálhattam volna diákmunkában. Attól félek, hogy egy megkeseredett ember leszek, aki úgy éli le az életét, hogy tudja, sokkal több volt benne, csak elbaltázta.

Komolyan mondom, már az is megfordult a fejemben, hogy jelentkezek a Való Világba, mert még a legagyatlanabb szereplők előtt is egy lehetőségek egész sora adódik.

Mit tanácsolnátok? Van más is ilyen helyzetben?


2011. jún. 2. 18:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Van ilyen helyzetben vagy hasonlóban.

Én 30 vagyok és 4 éve tökölök egy olyan dologgal, hogy már szégyellem mikor megkérdezik.

2008 -ban kellett volna végeznem az egyetemen és még nem sikerült. Abban az évben született a lányom, aztán született még egy. Idén szeptemberben folytatom, újra felvételiztem és megcsinálom azt az egy nyanvadt tárgyat és végre államvizsgázom. Legalábbis így tervezem. Egyébként mellettem szóljon, hogy ez idő alatt megcsináltam egy nyelvvizsgát angolból, de engem azért bánt ez dolog :(.

Amúgy mindig egyetem mellett melóztam, 18 éves koromtól önfenntartó vagyok és eddig is jól fizető állásban dolgoztam.

2011. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Akit lenéztünk, ne feltétlen vitték többre, de ők lehet hogy elégedettek azzal, amivel én nem. Aki pedig többre vitte, az igenis fáj, mert tudom hogy nem jobb mint én.
2011. jún. 2. 18:31
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

18:16 Egyetértek.

Én is azt érezem, hogy sokkal többre vihettem volna és topogok egy helyben, pedig az igazság az, hogy a csodára vártam, lusta voltam és elszalasztottam a lehetőségeimet. Neked ez fáj. Észrevetted, hogy mások "akiknél jobb vagy" vitték valamire, mert ők szorgalmasak és nem adták fel. Sztem te már feladtad és kezdessz beletörődni a sorsodba és csak mérgelődsz, de nem teszel semmit azért hogy változtass.

2011. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Aki pedig többre vitte, az igenis fáj, mert tudom hogy nem jobb mint én."


Úgy tűnik, talán mégis jobb. Valamiben biztosan. Kár áltatni magad.

Egyébként ha jó is vagy valamiben, ekkora mellénnyel rendelkező embert sehol nem látnak szívesen.

2011. jún. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miből szűrted le, hogy nagyképű vagyok. Azért mert azt mondtam, hogy a jobbak között voltam és voltak olyanok, akiket én is és mások is gyengébbnek tartottak? De nem érdekes, gondolj amit akarsz.
2011. jún. 2. 19:02
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 20 vagyok. Érettségi után jelentkeztem felsőfokú sulira. Otthagytam. Szeptemberben jelentkeztem egy másikba. Otthagytam. Időközben elmentem egy 3 hónapos tanfolyamra. Az első nap után otthagytam. Megpróbáltam gyárban dolgozni. 7 nap után felmondtam! :D Jelenleg kozmetikusnak tanulok, és nem egy-két napja, vagy hete. Sok idő kellett, hogy rájöjjek mi akarok igazán lenni. Helyem lesz a szakmában hála Istennek! :) Most munkát keresek suli mellé. Már van is pár jó ajánlat, és nem gyári meló. Olyan, amit szívesen csinálok. Fél éve azt hittem, hogy semmi nem lesz belőlem. Egy balfék vagyok, aki semmit nem visz véghez. Ezzel szemben sikerült összehoznunk párommal egy nyaralást (pedig eddig akárhogy terveztük nem ment). Szeptemberben külön költözöm anyuéktól. Egyszóval volt egy nehéz korszakom, és most jön a jó. Lesznek még nehéz napok, de sosem szabad feladni!


"Soha nincs késő ahhoz, hogy aki eltévedt, visszataláljon a helyes útra. Mert az élet örök, s azért vagy ma az, aki vagy, mert az voltál, aki voltál."


SOK BOLDOGSÁGOT A TOVÁBBI ÉLETEDHEZ!

2011. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%

de jobbak mint te, mert vitték valamire, és nem itt keseregnek a gyk-n.

már a középsulisoknak is van nyelvvizsgája.Eddig mit dolgoztál, hogy most az a meló nem felel hirtelen meg, vagy legalább is addig amég suliba jársz?

2011. jún. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Abból szűrtem le, hogy többször kihangsúlyoztad, hogy többre tartod magad a társaidnál. Ennek ellenére az általad lenézettek vitték többre.

Tehát valószínűleg önteltséged mellett kevesebb is vagy náluk.

Ha szeretnél változtatni az életeden, talán ezen is elgondolkodhatnál egy picit.

De akár le is ugathatsz, és maradhat minden a régiben, engem az se zavar. :)

2011. jún. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Jó látni, hogy nem csak én vagyok így ezzel. Hogy kimászni hogy fogok belőle azt nem tudom, de most kicsit megkönnyebbültem.
2011. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik biztatnak!

19:19-es! Ez nem semmi, volt pár próbálkozásod! :-)

Köszönöm és további sok sikert neked is!

2011. jún. 2. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!