Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem semmi, mit gondoltok?

Nem semmi, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egy felmérés szerint manapság "menő" érettségi, illetve ballagási ajándéknak már nem az ékszer, és a pénz számít elsősorban.

Első hely: lakás

Második hely: autó

És csak ezek után jönnek az ékszerek, és a pénz!:P


2011. jún. 3. 20:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én egy csokor virágot kaptam :D
2011. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Van aki meg semmit se kap,mégis boldog,ez ott van ahol a szülő csak materiális szarokat tud adni,szeretet nem.
2011. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%

23L vagyok ismét, jajj nem kell itt irigykedni!

Tök jó lenne persze, ha a gyerek legalább részben maga szedné össze a kecóra a pénzt, csak sajnos ez nem annyira megy a mai világban. 23 éves vagyok, van érettségim, szakmám, keményen dolgozok, de ha így haladok 40 évesen is a szüleimmel fogok lakni. Én boldog lettem volna egy kicsi lakással, ugyanúgy megbecsültem volna, mintha én kerestem volna rá össze a pénzt. Vagy amit a szüleidtől kapsz az sz@r?

2011. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%
Amikor én ballagtam akkor nálunk mindenki laptopot kapott. Az autó nagyon ritkának számított, bár ismerek olyat akit azzal leptek meg, de lakásról így nem hallottam. Hát figyelj. Ha gazdag lennék én is vennék a gyerekemnek egy lakást ballagására abban a városban ahol tovább szeretne tanulni. Bár megtehetném. Nem rossz dolog ez.
2011. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%
A Szeretet nem szar, az ilyen materiális szarságoktól van hányingerem,ballagási ajándék,jutalom a jó jegyért,pénz pénz,a gyerek meg csak a lét értékeli majd azt tartja értéknek.Amúgy is minek tizenévesen autó,dolgozzon meg érte,nekem se a szüleim tették a seggem alá.
2011. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Abban egyet értek 23L-el, hogy jó azért, ha a gyereknek van honnan elindulni.

Nekünk is van egy lakásunk, ami most ki van adva. Előtte bátyám lakott ott a feleségével, elköltöztek kertesbe, aztán, ha el jön az idő é fogok odaköltözni.

És nem azért vették a szüleim, mert ennyivel le van tudva a szeretet, vagy, hogy elmondhassák, hogy megtehetik.

Egyszerűen azt vallják, ha tehetik, igen is megveszik, és segítenek minket elindulni az életben, hogy ne egy albérletnek csúfolt lukban kellejen nyomorognunk!


Nekem az az érdekes, hogy ballagásra meg érettségire. Aztán, ha sikerül egyetemre bekerülni, akkor meg tényleg jön a tengerparti nyaraló? Diploma után meg egy sziget Dubai-ban? :D :D

2011. jún. 3. 21:07
 17/21 anonim ***** válasza:
25%
Az,hogy én is meg fogom adni a fiamnak,ha egyszer lesz egy fiam és megtehetem. Érte dolgozom majd és minden erőmmel azon leszek, hogy neki könnyebb legyen az életben. 22/N
2011. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Darcy01 ***** válasza:

Én is kaptam egy lakást a szüleimtől, amikor elkezdtem az egyetemet (200 km-re van a szülővárosomtól). Nagyon szerencsésnek érzem magam, amiért ilyen nagy dolgot meg tudtak nekem adni a szüleim. Hozzáteszem, hogy gyerekkorom óta spóroltak erre. A párom szintén kapott lakást a szüleitől, ráadásul ők hárman vannak testvérek és mindhárman kaptak. Nem kell kőgazdagokra gondolni! Az ő szülei is világ életükben spóroltak, hogy meg tudják ezt adni a gyermekiknek.

Lássuk be, a mai világban egy fiatalnak nem sok esélye van, hogy belátható időn belül saját ingatlanra tegyen szert egyedül.

Sokan írták, hogy nem tartják ezt túl jó dolognak. Miért nem? Miért baj az, ha a szülő úgymond elindítja a gyerekét az életben? Ettől nem fogja kevésbé becsülni a lakást, vagy akármit, amit a szüleitől kapott, sőt. Én személy szerint rendkívül hálás vagyok ezért. A párom is.

Az is butaság, hogy olyan szülők adnak materiális dolgokat a gyerekeiknek, aki nem tudnak szeretet adni.

2011. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

21:35 teljesen egyet értek. Én is borzalmasan hálás vagyok érte a szüleimnek, sőt életem végéig hálás leszek, úgy fogok arra a lakásra vigyázni, mint a szemem fényére.


A kérdésemet nem konkrét maga a lakás és az autó miatt tettem fel, hanem, hogy érettségire:P nem tudom nekem fura.

2011. jún. 3. 21:42
 20/21 anonim ***** válasza:
Menő ez olyan körökben, ahol erre futja. Ahol nem, ott nem. Nyilván egy puccosabb magániskolába gazdag szülők gyerekei járnak, ott valószínűleg ez a trend, de egy egyszerű, nem túl elit középsuliban valószínű, hogy a szokásos ajándék még mindig a boríték.
2011. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!