Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt velünk? Mi lesz...

Mi történt velünk? Mi lesz így velünk? Kicsit hosszú, köszönöm annak, aki elolvassa.

Figyelt kérdés
12 éve vagyunk együtt,6 éve vagyunk házasok.Eddig azt hittem,ő a nagy ő.Most költöztünk el pestről vidékre.Építkezünk,illetve a nagy részét ő csinálja,én a kicsivel vagyok itthon,van egy másfél éves fiunk.Mióta itt lakunk,folyamatosan veszekszünk.Bármit kérek,nem jó úgy,de ő kioszt,ha nem úgy csinálok valamit,ahogy mondja.Szerinte kövér vagyok és nem akarok lefogyni és amúgy is hogy nézek ki.Nem baj,hogy ő sem olyan,mint amikor megismerkedtünk,de az úgy jó.Mindent úgy kell csinálni,ahogy ő kigondolja.Másfél éves a fiunk,állandóan igényli a társaságomat.Szoktassam le erről,mert az könnyen megy.Ne kérdezgessem folyton tőle,hogy kaka van?Úgysem mondja meg.Minek veszek neki játékot,mikor ott van egy csomó.Semmi gond,hogy azok a játékok egy fél-egy éves gyereknek való.Szerinte gyagyás vagyok már lassan,mert semmit nem csinálok.Itthon soha nincs rend csak akkor,mikor ő megmondja.Én széthagyom a holmimat,nem pakolok el az asztalon,a szobában,a fürdőben,sehol.De mikor megkérem,hogy a retkes ruháját szedje össze maga után,a morzsát söpörje le az asztalról,pakolja el evés után a megmaradt kaját,nem csinálja meg,hiszen ő dolgozik egész nap,én meg csak játszok a gyerekkel.Most is megyünk az építkezésre,ő levonult üres kézzel,én viszem a gyereket,ebédet,vacsorát,kenyeret,ruhát,mindent.Járjak futni,csak azt nem mondja meg,mikor.Illetve azt mondta,hogy mikor elalszik este a gyerek.8 körül alszik,ő 9-10 körül jön haza.Akkor elmehetnék.Szerinte engem semmire nem lehet megkérni.Megkérdeztem,akkor mit tudok jól,hosszasan gondolkodott,majd közölte,hogy pénzt költeni.Ezek szerint semmi másra nem vagyok jó.Mondtam neki,hogy ezek szerint már nem szeret,erre annyit reagált,hogy miért jövök már megint ezzel.Ezer éve nem voltunk sehol,mert neki tömegiszonya van.Persze csak bebeszéli magának.Nem fogja meg a kezem,nem csókol meg,az ágyban fekszünk egymástól távol.Ha odabújok,akkor birizgálja a hajam,meg melege van.Én nem erre vágytam 32 évesen.Én szerelemre vágytam,megbecsülésre.Nem arra,hogy 2 naponta a szemembe vágják,hogy semmi nem jó,amit csinálok,rosszul főzök,nem takarítok,retkes,kövér tank vagyok,rosszul nevelem a gyereket.És ennek szegény cseppem issza meg a levét.Sokszor már az jutott az eszembe,hogy úgysem hiányoznék senkinek,el kellene tűnnöm ebből a világból a gyerekkel együtt.Mert őt nem hagyom itt.Akkor legalább nem piszkálna senki,és ott valahol a messzeségben a kicsi fiammal lehetnék kettesben,úgy nevelhetném,ahogy nekem tetszik és boldog lennék.Mert erre itt nincs mód.Elhagyni nem tudom,nincs hová mennem,nincs miből megélnem,csak a 8 milliós lakáshitel van a nevemen.Elegem van az egész életemből úgy,ahogy van.
2011. jún. 4. 09:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nem mindig volt ilyen,kezdetben,illetve egy pár évig kaptam tőle csak úgy is virágot,ajándékot.Mostanában még alkalomra sincs virág.Anyák napján sem köszöntött fel,pedig csak annyit vártam,szakítsanak le a fiammal egy szál pitypangot és azt hozza oda a gyerekkel.Nem akartam tőle semmi nagy ajándékot.
2011. jún. 4. 10:09
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem sürgősen ülj le vele beszélni és mondd el enki, hogy hogy érzel, hogy mennyire bánt, hogy ilyen veled,kérdezd meg miért ilyen, mit szeretne és mondd el neki, hogy te mit szeretnél. Vele akarsz maradni? El akarsz válni? Ha együtt akaratok maradni mindketten, akkor te is, és ő is kezdjetek el foglalkozni magatokkal, ilyen sértéseket, hogy retkes, kövér stb meg ne tűrj már el neki, mert ez nagyon megalázó. nem lehet, hogy van valakije amúgy?
2011. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy ahogy van, már pofán vágtam volna!!! Mit hisz magáról? Azt hiszi gyereket nevelni könnyű, meg mellette az egész lakást kitakarítani és még fogyjál is? Gondolkozzon már!!! Én a helyedbe mondanám neki, hogy cseléljetek helyet egy hétig, meglássuk, ő megtud-e mindent csinálni, hogy csilli-villi legyen minden, a gyereket is nevelje és menyjen ő este 9-kor futni, megnézném, hogy neki menne-e!!!
2011. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami Veled/Veletek történt, erre nincs jó szó!

Vonulj vissza kicsit, ne szólj hozzá, ne foglalkozz vele, amit mond egyik füleden be, a másikon ki.

Ha az alakoddal gond van, vedd rá a kicsit, közösen tornázzatok, stb.

Én a helyedben nem tűrném meg azt, amit a férjed csinál, nem ember aki ilyen módon "bántja" a feleségét.

2011. jún. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

már ezerszer mondtam neki,hogy bánt,amit mond és megalázó,de szerinte felfújom a dolgokat.az természetes,hogyha este nincs időm főzni,másnap délelőtt megfőzök és 11 körül elbiciklizek a gyerekkel,meg a frissen főtt ebéddel.

nincs senkije szerintem,mert tényleg az építkezésen van és koszosan nem menne el.

neki természetes,ha itthon van,akkor fekszik,pihen,a gyereket meg kapcsoljam ki,mert hangoskodik.jó,elmegy vele játszani,de csak ha kedve tartja.

2011. jún. 4. 10:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező! Én szinte ugyanezen átmentem és év elején idegösszeomlást kaptam a 20 hónapos fiam szeme láttára. Már sokkal jobban vagyok és ha szeretnéd szívesen mesélek neked és segítek, hogy ne érezd így magad.

Tudom ezt most nem bírod elképzelni,de lehetséges. Írj privit és megpróbálok segíteni.

Szép napot!

2011. jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

A párod is túlzásba esik. De abban igaza van,hogy nem kell a gyerekkel állandóan foglalkozni. Másfél évesen már kell neki tudni egyedül is játszani. Le kell szoktatnod a kicsit arról,hogy állandóan igényelje a közelségedet. Ebben a párodnak van igaza. Akkor lenne időd magadra és a házimunkákra is.

Amikor nem fáradt,akkor üljetek le és beszéljétek át a dolgokat.

2011. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
menj el egy hétre otthonról wellnesselni (vagy egy olcsó panzióba valahol a barátnőddel és sétáljatok nagyokat), hagyd otthon a gyereket neki ;)
2011. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, könnyű innen tanácsokat osztogatni, de ha már megkérdezted , én kipróbálnám...


Hagyd figyelmen kívül a sértegetéseit, ne vedd fel! Furcsa lesz neki, és elkezd majd érdeklődni, hogy mi ez a hirtelen változás...

Mutass higgadtságot és magabiztosságot, kitartóan viselkedj így előtte. Ne zavarjanak a megjegyzései.

(Max, ha vmivel bánt, pl. a külsőd, dobj neki egy laza "És?! Akkor mi van?-t" Esetleg hozzáteheted, hogy "A te szempontodból úgysincs jelentősége"


És továbbra se foglalkozz a beszólásaival!

Eközben lehetőségeidhez képest tégy a változásért. Ha jól érzed magad a bőrödben, akkor ne fogyózz,akkor csak néhány új cucc, hétköznap is smink (ha eddig nem szoktad ;)

És ne mutogasd neki magad, ne azt érezze, hogy az ő meghódítása a cél! Ez amúgy is csak másodlagos, hisz meglátod, hogy már egy pár ilyen nap után jobban fogod érezni magad!


Mit szólsz??:)

2011. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nahát,nem rólunk irsz???? Annyi a különbség hogy mi egnap már a válásról beszéltünk,és naggyából most kezdük meg az utolsó esélyünket a dolog rendbetételére. Kiváncsi vagyok mi lesz most,nagyon remélem nem csak egy napig fog tartani hogy nem vagyok levegőnek nézve....
2011. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!