Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mehet-e nyaralni a gyerek ha...

Mehet-e nyaralni a gyerek ha rossz a bizonyítványa?

Figyelt kérdés
Az lett megígérve a gyereknek, ha jó lesz a bizije 2 hónapra mehet nyaralni. Ő ezt nemhogy nem tartotta be, de még majdnem meg is bukik egy tantárgyból, úgy hogy félévkor 4-es 5-ös jegyei voltak. Ráadásul még minket tesz hibássá, ha rossz a jegye. Mit tegyek?
2011. jún. 4. 15:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ismételném az előttem szólókat. Először is keresd meg a rontás okát. Ültesd le a csemetédet és fogj bele egy anyai beszélgetésbe.

Amúgy az egyik előző hozzászóló véleményével sem értek egyet, a "Ha majd teljesítesz, beszélhetünk róla.." mondatra gondolok. Ilyen esetben a gyerek joggal gondolja a következőt: Miért szenvedjek feleslegesen, ha még akkor sem biztos, hogy egyáltalán elmehetek majd? Persze az egyértelmű, hogy a gyerek magának tanul. Magyarázd meg neki, hogy ő sem tartotta be az adott szavát, így neked sem kell.

2011. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Azt nem tudjuk még, hogy miért hibáztat titeket ?

Mert ha mondjuk történt valami nagy balhé, ami miatt a szülők onnantól kezdve állandóan ordítoztak egymással, meg a gyerekhez nem volt türelmük a saját felnőtt problémáik miatt, akkor nem csak a gyerek hibája ténuyleg.

Másik, ekkora igéreteket nem szabad tenni, szülőként a gyerek iskolás kor eléréséig ezt sejteni kellene már.

Ha őszintén látjátok, hogy ti nem tehettek róla, ehhez igen magatokba kell nézni ám - akkor ne engedjétek el. Ha a ti kezetek is benne van, akkor más a helyzet.

Hány éve a gyerek ?

Egy tantárgyból lett ennyire gyenge, a többi jó ? Vagy a többiből is bukdácsol az se mindegy.

2011. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
85%

Egyesek azt írják, hogy engedd el, mert úgysem attól függ, hogy tanul vagy nem.. Hát így aztán tanulni fog! Ha eddig nem tette, akkor miért tenné? Nem kell jutalmazni azért, amiért majdhogynem megbukott (még bukhat is..) Lehet, hogy van akinek elégséges, ha bukdácsol a gyereke, de ha már jó jegyekről volt szó (4-5-ös félévi..), akkor ilyen teljesítményért hadd ne ugráljon már a szülő örömében, amiért a gyereke jól szórakozik majd egész nyáron.. Ez a gyerek nem abba típusba tartozik, aki magáért tanul. Hiszen akkor tanult volna.. majd később jön meg a magához való esze, akkor viszont már késő lesz kijavítani a mostani jegyeket. Nem jár alanyi jogon mindenkinek a 2 hónapos nyaralás nyáron. ez egy kiváltság, amiért minimum átlagosan kell teljesíteni, de hogy a legalja szintért is küzdeni kelljen.. hát az már sok!

Nyilván a fiatalok nem szeretik, ha korlátozzák őket jogaikban (nyaralás..bár ez inkább kiváltság lenne, mint írtam), de a kötelezettségeiket viszont bízzák csak rájuk, ne szóljon bele senki. Gondolom ezért van ennyi "Ha nem engeded el, még meg is utál!" típusú hozzászólás. Ha tényleg nem látja be, hogy ő hibázott, akkor puffogjon csak magában. Az élet nem arról szól, hogy mindent megkapunk akkor is, ha nem tartjuk be a ránk eső részt az egyezségből..

2011. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Nem engedném nyaralni, ha már volt egy megállapodás, bár biztos nem kötöttem volna ilyesféle egyezséget. Ettől függetlenül el kellene gondolkodnod, hogy nem érte-e valami nagy megrázkódtatás, amiről te talán nem is feltételezted, hogy ilyen súlyosan érinti, mert te nem rogytál bele. Három jegyet rontani nem semmi, ahhoz az kell, hogy szó szerint semmit se tanuljon. Nem volt egz balesete, ami korlátozta vmiben? Nem kellett szobában ülnie vmi miatt hetekig (pl. gipszelt végtag, betegség)? Nem kellett abbahagynia a sportolást? Az ilyen megrázó lehet.
2011. jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Ha az okoknál tartunk, én arra tippelnék, hogy a gyerek serdülőkorban van, szerelmes, és a szülei abban "hibásak", hogy "nem értik meg őt", nem engedik menni a saját feje után, minden előzmény nélkül csavarogni, stb. Ha ez így van, akkor meg is értem, hogy a tanulásban megmutatkozó "érett" hozzáállás mellett a gyerek korlátozva van a szabadságában..

Ha fiatalabb, akkor viszont nem tudom, mi lehetett a probléma.

2011. jún. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a szigor győz mindig és az, hogy nem engeded el! Először is a legfontosabb, hogy beszélgess vele és meg kell tudnod az okát, hogy miért rontotta le a jegyeit.

Engem is úgy neveltek, hogy majd ha jó jegyeim lesznek mehetek ide-oda és ráadásul szigorú szüleim voltak(megjegyzem rossz tanuló voltam). Aztán elköltöztem, és itt nem kapom a nagy nagy letolást egy rossz jegyért, el vagyok engedve ha szeretnék valahova menni(bulizni nem járok egyáltalán) és jó jegyeim vannak, sokat javítottam:) Szóval tudd meg az okát, aztán döntsd el, hogyan legyen.

2011. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
65%

Én ha rontpottam valamiből, büntettek (nem gépezhettem, tv-zhettem, szobafogság, nem kaptam meg valamit, amit régebben kértem, nem ehettem édességet), ezért addig kellett tepernem, amíg ki nem javítottam és utána szent lett a béke. Gyerekként muszáj azt mondanom, hogy vannak szabályok, amiket be kell tartani, engem ezek jó irányba tereltek.

17L

2011. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Mivel volt egy megállapodás, amit ő nem tartott be nem leszel rossz ember, ha tartod magad a szavadhoz. Az más lenne, ha nem beszéltétek volna meg és most ez valami büntetésféle lenne. Szerintem ne engedd el, ha most elengeded akkor azt üzened neki, hogy akármit is tesz úgyis megkapja amit akar. Ez nem vezet sehova.
2011. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Először is: nagyon rossz ötlet volt ez az alku. Én elengedném, csak megkurtítanám a nyaralásának az idejét. A káposzta is jóllakik, a kecske is megmarad. Vagy mi. Ha változatlanul elengeded, akkor semmi fogja venni a szavad ezentúl jó esélyjel. Ha egyáltalán nem engeded... nos tanulni attól még nem fog jobban, csak elveszel tőle egy egy szabad nyarat... Amiből azért nem olyan sok van, még ha ez az emberben akkor tudatosul is csak, amikor már nyáron is kell menni dolgozni... A továbbiakban pedig az ilyen alkuk és "zsarolások" helyett ajánlanám, hogy foglalkozz vele, tanulj vele többet. Többre mész vele.
2011. jún. 5. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
0%
vágd pofon vagy 2szer
2012. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!