Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mehet-e nyaralni a gyerek ha...

Mehet-e nyaralni a gyerek ha rossz a bizonyítványa?

Figyelt kérdés
Az lett megígérve a gyereknek, ha jó lesz a bizije 2 hónapra mehet nyaralni. Ő ezt nemhogy nem tartotta be, de még majdnem meg is bukik egy tantárgyból, úgy hogy félévkor 4-es 5-ös jegyei voltak. Ráadásul még minket tesz hibássá, ha rossz a jegye. Mit tegyek?
2011. jún. 4. 15:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
58%

Azért belevehetnétek azt is hogy ott a pótvizsga, ha lesz*rja azt is akkor mit értek a nem engedem el nyaralni-val?

Némelyik szülő azt hiszi tudja fogni a gyereket közbe meg aligha, ha szeretne elmenni és te nem engeded fogja magát megbukik a vizsgán.

Akkor meg aztán szigor ide vagy oda felesleges :D

2011. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
95%

Ha előzetesen azt ígérted neki, hogy elmehet HA a bizonyítványa jó lesz, és ennek ellenére bukásra áll, akkor én semmiképp sem engedném el, hiszen akkor a saját magadat csapod be, s a gyerek mit lát? nem is kell megcsinálnom, amit kérnek tőlem, hiszen akkor is elmehetek. Nem lennél se hiteles, se következetes!

Legközelebb már ne is számíts semmire a gyerek részéről, hiszen nem fog komolyan venni téged.


Én a helyedben 1 hétre engedném el nyaralni, mert azért mégis csak nyári szünet van és ő még gyermek, akinek ezek a legszebb évei!

2011. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Vree ***** válasza:
94%

Nem volt szerintem jó ötlet ilyesmitől függővé tenni. A saját továbbtanulása miatt tanuljon, ne a jutalmazás miatt. Ha már megtetted, én legalább esélyt adnék hogy "jóvátegye, hogy mutassa hogy érzi a felelősséget és nem a felelőtlenség miatt teljesített rosszul. Eleve úgy ígérnék dolgokat hogy "ha ezt megteszed akkor majd beszélünk róla". Jobb ha érzi hogy te akkor is szereted ha nem ő a legjobb de azzal segít neked is hogy értékeld ha teljesít, de nem akarsz neki szándékosan rosszat.


Nem tudom nálatok milyen szinten áll egy ilyen "jutalmazás" - két hónap kicsit soknak tűnik, tehát most nem tudom ez egy kivételes dolog-e. Azt se hogy neki van-e valami érzelmi kötődése, erre várt-e hónapok óta. Én ezeket is figyelembe venném.


Értsétek meg szülők, nem a büntetés a lényeg. Hanem az hogy átlássa a gyereked a felelősséget.



"ráadásul még minket tesz hibássá" ez így nem sokat mond. A szülő azért van mikor gyerek vagy hogy őt hibáztasd a saját hibáidért. :p Komolyabban kellene beszélni, hogy mi is a baja. Belefáradt a tanulásba? Az osztály van lehúzó hatással rá? Volt valamilyen változás, ami mostanában történt? A gyerek élete lehet hogy könnyűnek tűnik de borzasztó tud lenni, kiszolgáltatva a felnőtteknek egy állandó teljesítményelvárársos rendszerben amiből nem tudsz kiszabadulni. Ezekből a ritka feszültségmentes időszakokat kivonni nem biztos hogy jó ötlet, csak ő orrol meg. De tedd olyan kellemetlenné addig a dolgot amennyire tudod. Ha le lehet rövidíteni a nyaralást, tedd azt, stb.

2011. jún. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

Hány éves? Hanyadikos? Mert ha mondjuk 11.es akkor már számít ez az eredmény.


Mindegy. Én 2 hónapra nem engedném el, mivel ő nem teljesítette a rá eső részt, viszont azért valamennyi időre biztos elengedném. 1-2 hét, mert azért csak fiatal, fontos, hogy szórakozzon valamennyit.:)

2011. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%
Én viszont elengedném, bár mondjuk az úgy korrekt ha elmehet egy hónapra, és nem kettőre. Viszont azt is jó lenne tudni, hogy hány éves, és hogy miért titeket tesz hibássá a rossz jegyért. Történt valami szokatlan? Azzal viszont semmit se érsz el, ha nem engeded el, hidd el, hogy nem érsz el vele semmit, mert az otthon sem tanulással fogja tölteni az idejét és még meg is utál. Szerintem ha már elég idős a gyerek, akkor le kell ülni vele beszélni, elmondani neki, hogy most elmehet nyaralni, és nem neked tanul, és nem a nyaralásért tanul, hanem azért, hogy kezdjen valamit az életével, tehát az ő érkede a tanulás. Ha pedig félévkor 4-es, 5-ös volt akkor meg kell keresni az okát, hogy miért romlott ennyit.
2011. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem alapból hibás dolog a jó jegyeket jutalommal összekapcsolni. Köztudott, hogy csökkenti a teljesítményt és különben sem azért tanul a gyerek, hogy nyáron elmehessen tanulni.

Így magadat hoztad hülye helyzetbe, mert utólag fölösleges büntetni a gyereket amiért nem tanult jól (év közben kellett volna neki segíteni) viszont szülőként megígértél valamit - ezt az ígéretet pedig megszeged, ha elengeded nyaralni...

2011. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

bocsánat, utolsó vagyok és elírtam.

szóval nem azért tanul a gyerek hogy jutalmat kapjon érte. ez lett volna a lényeg

2011. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
53%

Magyar szövegértés


de még majdnem meg is bukik egy tantárgyból


EZ SZERINTETEK MEGBUKÁS VAGY MAJDNEM MEGBUKÁS VAGYIS GYENGE.

LEARN TO READ.

2011. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
24%
nem engedném el ,ha ennyire "buta" ,hogy benneteket hibáztat azért mert neki nem ment.Ráadásul ,ha nekem mondták volna a szüleim ,hogy mehetek 2!! hónapra nyaralni szín 5ös lettem volna napi 6-7 órát tanúltam volna minimum.
2011. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
24%

Legyél következetes. Nem engedném.

Ha azt mondtad, nem mehet, akkor nem mehet. Ráadásul, nem kicsit rontott.... Sőt még évekig nem mehet, ha tanulószobán lesz..

2011. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!