Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnál a helyemben?...

Hogy reagálnál a helyemben? Elegem van! Nagy szükségem lenne kívülállók véleményére!

Figyelt kérdés

Alaphelyzet: egy városban lakunk anyósomékkal, akik nyugdíjasok, makkegészségesek, van autójuk, de nem számíthatok rájuk, mert "sosem érnek rá"...

Én 7 hós terhes vagyok, fiam 2 éves, teljesen egyedül, szüleim 100 km-re élnek és még dolgoznak.


Pár hete nem is megyek hozzájuk, annyira rosszul esik hogy rám se hederítenek és az unokát is csak akkor látják, ha mi elvisszük.

Férjem persze "vak", az ő mártír anyukáját sosem sértené meg, ráadásul még azt is elérte, hogy a fiacskája hétközben minden nap haza jár ebédelni.


Múlt héten vasárnap a férjem elvitte a fiunkat, majd az egész napot ott töltötték, délelőtt mentek, ott ebédeltek stb.

De mondtam, a héten nem szeretném a családom nélkül tölteni a vasárnapi ebédet, egyszál magam. Meg is beszéltül elmennek fél 10-kor, én addig főzök vasalok, és várom őket délben. Délután mehetnek, ha akarnak.

Fél egykor még sehol, rájuk telefonálok, és a férjem a legnagyobb természetességgel meséli, hogy már megebédeltek és nemsokára indulnak.


Egész testem remegett az idegességtől, nem akartam hinni a fülemnek.

Ennyire gyenge jellem a férjem??? Csak velem meri ezt megcsinálni, de az anyjának nem mer nemet mondani, mert az mindenen megsértődik. Egyszerűen nem tudom felfogni hogy tehette ezt velem?!?

Magam előtt látom a szituációt: anyósos főzött és manipulatív módon, ahogy mindent tesz és csinál, most is elérte a célját, és röhög a hátunk mögött.

Tudni kell azt is, hogy sosem azt mondja amit gondol, amit hallani szeretnél, pláne a fiának, közben a szerencsétlen vak férjem nem lát át rajta.


Azóta haza értek és nem szólunk egymáshoz.

Teljesen ki vagyok borulva, és nem győzök bocsánatot kérni a pici pocaklakómtól a sok idegeskedés miatt.


2011. júl. 17. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

én megértelek, de nem lesz jó vége a sok idegeskedésnek és feszültségnek ami közted és a férjed és családja közt kialakulóban van, ennek te is meg fogod inni a levét. lépj le pár napra a barátnőiddel, mondd meg a férjednek, hogy rosszul esik h nem áll ki melletted, de ne hisztizz v balhézz, nyugodj le, mert később megbánhatod a kitörésedet.

szükséged van most egy kicsi levegőváltozásra, sétálj, barátnőzz, mozizz addig is kikapcsolod az agyad.

ne hagyd elfajulni a helyzetet!!!

2011. júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra, beszélj HATÁROZOTTAN anyóssal és a férjeddel. Szemét dolog, amit csinálnak, de elsősorban a férjed a hunyó.

Kismamként nem vagy könnyű helyzetben, de muszáj helyére tenni a dolgokat, különben én a férjemet válaszút elé állítanám.

2011. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg közölném vele, hogy eztán du.gni is mehet az anyjához.

Nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem egy férfi kell, egy férj, aki mellettem áll, támogat, segít, nem pedig anyuci pici fia, akire mossak-főzzek potyára, ééééés... még ő van megsértődve. Mindezt a hét hónapos terhes feleségével, akinek akár a szülés is beindulhat.


Te ebben a szép szerelmi kapcsolatban örökké a második leszel...

Pont úgy állnak hozzád, ahogy a feleség a szeretőhöz, akitől minden áron vissza akarja édesgetni a férjét, ezért bebizonyítja, hogy a jobb, a férfi őt jobban szereti.


Sajnálom.

Nyugodtan legyél mérges, és mutasd ki neki, hogy ez mennyire rosszul esik.


Temperamentumos asszony vagyok, valószínűleg már ráborítottam volna az ebédet, és örülhet, ha kihült.

2011. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Itt nem is anyos annyira, mint a ferjed a hibas.

Miert nem orulsz, van egy kis pihenod, 7 honaposan Rad fer.

Melyik anya vagy eppen anyos az, aki nem kivanlja meg fiat ebedre, ha ott van. Miert nem beszelted meg, hogy delelott otthon a gyerekre vigyazzon, ebedeltek, delutan mehet az anyjahoz?

2011. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A gyereket nem a nagyiknak szülöd, nem várhatod, hogy most amikor végre elbocsájtották a fiuk, ne éljék az életük. Az anyóst meg elég sokan utálják szóval nem hinném, hogy ez mérvadó, csupán máshogy gondolkoztok.

A másik dolgot meg csak a férjeddel tudod megoldani. Hogyha ő megígér valamit akkor tartsa be, stb.

2011. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

És azt hogy érhetném el, hogy ne csak velem szemben legyen bátor a férjem és tehessen meg bármit? Hogy ellent merjen az anyjának mondani?

Persze erre szokták mondani, hogy tudhattam volna, mielőtt férjhez mentem hozzá, de azóta durvul a helyzet, mióta kialakulóban a saját kis családi életünk és még jól meg is vagyunk, és valószínűleg azt érzi nincs már rá akkora szüksége a 37 (!) éves fiának. (Akinek már tönkre tett egy eljegyzését és egyébként a 32 éves lánya még otthon ül a szoknyája alatt).


Persze jó lenne kikapcsolni, de ezt kétéves fiam mellett nehézkes és a barátnőim is mind babáznak, akivel lehetne csak augusztusban jön haza.

2011. júl. 17. 15:55
 7/14 anonim ***** válasza:
Ugy ertelmezem problemad, hogy Te ossze akarod veszzetni fiat-anyjat. Rossz helyen kapirgalsz, Te fogsz rafazni. HOgy anyosnak mi a privat elet, mit csinal alanya, stb, semmi kozod. Mindenutan kapkodsz, probalod bizonyitani igazad, nem biztos hogy ugy van.
2011. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

15:51 Más dolga is volt arra felé, ahol az anyjáék laknak, ezért mentek el már délelőtt. De nem is ez a lényeg, hanem hogy miért nem mer ellent mondani soha az anyjának??? (bár tudom mert anyós egy mártír és besértődik mindenen és a férjem nem szeret konfrontálódni, de ha már muszáj ezek szerint velem megmeri tenni)


15:54 Persze nem a nagyszülőnek szülöm a gyereket, főleg nem az anyóstól várhatom a fő segítséget, de tisztában vannak vele,hogy rajtuk kívül másra nem számíthatok ebben a városban, és ráadásul a fiam is szeretni a nagyanyját, de ez sem hatja meg. Ha 1 hónapig nem látják, akkor sem jönnek.

Csak tudod 16 hetes koromig voltam olyan rosszul, hogy sokszor sírtam tehetetlenségemben és mindennek tudatában felém se néztek, hogy picit tehermentesítsenek, "a terhesség nem betegség és neki sem volt anno segítsége" címszó alatt.

2011. júl. 17. 16:04
 9/14 anonim ***** válasza:

A mai szitu után felhívnám anyóst, nem bunkón, de tudtára adnám, hogy nagyon rosszul esett, hogy ma annak ellenére, hogy megbeszéltétek a napi programot, a férjed nem tartotta be. Konkrétan te is főztél, vártad haza a fiát és az unokáját. Nem tudod, ő ezt elfelejtette közölni, vagy engedett az anyai nyomásnak, mindegy is, de máskor nem szeretnéd, ha előfordulna.

Ha főz, és eetleg úgy, hogy azt a fiának, unokájának, netán neked is szánta, akkor csomagolja össze, küldje haza, és megvan a holnapi kaja, ami momentán nagyon nagy segítség lenne, hiszen te nehezen viseled magad ebben a melegben, és ott ugye a 2 éves gyereked.


Hétközben nem tudom, főzöl-e, de ha igen, akkor azt is meg kéne beszélni, hogy azért teszed, hogy a férjed is otthon ebédeljen.



Férjedre is joggal haragszol, tedd is, mert jó lenne, ha tudna választani anyuci és közted. Ha azt írod, eddig jól megvoltatok, akkor talán észbe kap.

2011. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és még mondd meg azt is, hogy ők is nyugodtan jöhetnek hozzátok unokázni, megbeszélitek, és akár már holnap vihetik sétálni, játszóterezni. (Te meg tudnád közben csinálni a dolgodat, esetleg pihizni, de ha gyöpök, akkor ezt inkább ne mondd.)
2011. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!