Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor engedtétek el a gyereket...

Mikor engedtétek el a gyereketeket először bulizni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 21:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok szülő, de leírom, hogy engem mennyire engednek el. Apa egy elég laza ember. Vele voltam először olyan "igazi" házibuliban 11 évesen. Akkor ittam először pálinkát -az ő engedélyével-, de azóta is undorodom tőle és minden más szeszesitaltól. Házibuliban csak barátnőknél voltam, eddig, ami abból áll, hogy összeülünk és agyonröhögtetjük egymást. Úgymond inni csak szilveszterkor ittunk eddig kétszer. Maximum vízipipázunk, amitől a szülők nagyon félnek, mert úristen az egy pipa és biztos nagyon káros az egészségre. Ha valaki naponta többet szív, akkor esetleg, de mi kb. havonta egyszer, legfeljebb kétszer és akkor is a klikk (klikk: egy 6-7 lányból álló kis csoport, akik példamutatók, nem isznak, nem füveznek, jó tanulók).

Egyszer voltam eddig kocsmában, a volt barátommal és az ő haverjaival. Nagyon jól éreztem magam és máskor is elmennék velük, de ha nem hívnak, nem megyek oda pofátlanul. Az volt az eddigi "legdurvább", mert éjfélre értem haza, de akkoris ketten hazakísértek.

Bátyám már 8. osztályban a kétnapos kiránduláson iszogatott a haverjaival, de egész középiskolában jó ha egyszer elment kocsmába. Most, hogy egyetemista már szinte minden héten jár, de akkor is haverokkal és nem vadidegenekkel.

Nem mondom, hogy a szülőktől függ, hogy milyen a gyerek, mert ez nem igaz. Tapasztalatból mondom. Anya alkoholista már 3 éve és régen folyamatosan vert (volt, hogy éjjel rángatott ki az ágyból az előszobába (ott volt a tanulósarkom) és elkezdett velem ordibálni, hogy tanuljak, mert úgy vélte, hogy nem tanultam eleget), de mégis vele élek és szerintem büszkén mondhatom magamról, hogy egy 4.6-os átlaggal rendelkező, okos, példamutató lány vagyok. Nem anya és nem is apa terelt erre az útra. Én választottam. Lett volna lehetőségem arra, hogy züllött legyek, de lemondtam erről. Persze a szülő is befolyásolja nagyban, de inkább társaságtól függ, mert engem is ők "neveltek ki" a hülyeségből és mondták, hogy vagy őket választom vagy a suttyóságot. Azt hiszem jól döntöttem. :)

L/15

2011. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

15. szülinapom előtt másfél héttel, házibuliban. aztán nyáron kitomboltam magam, azóta nem is nagyon járok el :D


17/L

2011. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Gimi elsőben mehettem el bulizni (14-15 évesen), mindig megmondták hányra menjek haza. Sulidiszkóba jártam általánosba is.
2011. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
22:02 kocsma és kocsma között is van különbség. Hívhatjuk presszónak, kávézónak, a lényege, hogy beülsz este barátokkal, barátnőkkel, megisztok némi alkoholt, zenét hallgattok a zenegépen és beszélgettek, hülyültök. Én nem érzem magam undorítónak miatta:) ezt akár lehetne otthon is:P az egyik 19 éves lány
2011. jún. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

22:02

Már miért lenne undorító? Senki se azt írta, hogy késdobálóba járkál. Én pl. vidéki vagyok, nincs is más nálunk, csak kocsma. A legközelebbi település ahol van más is, 30 km-re van, nem fogunk rendszeresen oda járni. Néha jó kimozdulni otthonról a barátokkal, ekkor beülünk az egyik kulturáltabb helyre, ahová nem járnak kocsmabútorok meg ősalkoholisták, hanem csak a mi korosztályunk. Nem értem, ebben mi a rossz. Persze ha olyan helyen laknék, ahol mondjuk van teaház, kávézó, mozi, színház stb., akkor lehet, nem kocsmába járnék, de mivel nálunk csak ez van, ezt kell szeretni.

Ráadásul a kocsmába járás nem egyenlő azzal, hogy be is piál az ember. Az én társaságomban többen nem is isznak alkoholt, csak azért járnak le, hogy emberek között legyenek. Persze nyáron más, akkor ki lehet ülni a Tisza partra is, vagy a parkba, meg ilyenek, de senki ne várja már el egy fiatal lánytól, hogy télen gubózzon be. A kocsma nem a férfiak privilégiuma.

22n

2011. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

13 évesen eljött velem az Ákos koncertre :D nagyon nagy buli volt, iszonyat hálás vagyok neki, h teljesítette ezt a kérésemet, pedig már akkor sem volt olcsó a jegy :D


aztán 15-16 évesen már elengedett a barátnőimmel a Zp-be koncertre, a feltétel az volt, h utána azonnal induljak haza. kb 11re otthon is voltam, semmi gáz nem volt belőle.


17-18 évesen nyaranta addig maradtam ki, ameddig bírtam a bulit. persze, pasiztam, iszogattam, de soha nem kerültem olyan helyzetbe, h szégyenkeznem kelljen.

2011. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk attól is függ mit értesz buli alatt. Rendes szórakozóhelyen 17 évesen voltam először, és akkor maradhattam először hajnalig is. Előtte mondjuk úgy gimnáziumtól elmehettem esténként hétvégén, de utolsó tömegközlekedéssel haza kellett jönni. Ami kb olyan 11 órát jelentett.

24/N

2011. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok a másik 19 éves lány.

Szintén nem késdobálóba járok, és szintén nem alkoholizálni. Nem azt mondom, egy-két pohár leó lecsúszik, de semmi több.

Az egyik kocsma, ahova járunk, teljesen kulturált, a tulaj rendes, mindenre odafigyel, a fél szeme mindig az embereken van. Itt csocsózni szoktunk, beszélgetni, zenét hallgatni. Plusz nyáron ki lehet ülni a szabadba, mert van külső elkerített része.

A másik kocsma szintén elég rendes hely, de oda általában csak akkor megyünk, ha koncert van (nem szeretek füstszagú lenni,ott lehet bent is dohányozni - a másik helyen csak télen engedi a tulaj, és akkor is csak akkor, ha megy a szagelszívó..).

Szóval igaza van az egyik hozzászólónak, hogy kocsma és kocsma között is van különbség.

Nem mellesleg van itt egy szórakozóhely, ami hétvégente diszkó. Egyszer-kétszer betévedtünk oda, mert a társaság 1-2 tagja azt igényelte. Tele volt bunkó, lenéző 15-20 évesekkel (nem általánosítok,de ott a többség tényleg az volt), aki nem képes még akkor se félre állni, ha öten várjuk, hogy lépjen arrébb, mert nem férünk el miatta. Ezért inkább maradunk a kocsmánál, ott 10 emberből max 2 bunkó, míg itt 10ből 7. Mondjuk már van korhatár, így még nem voltam, de 18 felett is vannak bunkó emberek. :) Arról nem is beszélve, hogy kulturáltnak van feltüntetve a hely, mégis jobban féltem ott, hogy előkerül valami kés, mintha koncerten lettem volna a tömeg közepén.

2011. jún. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: azért csak ezt a két fajta helyet írtam, mert a városunkban nincs másik. Kocsmából van vagy 20 (nem mind kulturált), és van ez a "rendes, kulturált helynek nevezett szórakozóhely", szóval túl sok választásunk nincs. Jah, de. Az egyik étteremszerűségbe is lehetne menni, de ki bírja azt pénzelni? :)
2011. jún. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!