Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha ez derülne...

Mit szólnátok, ha ez derülne ki nagypapátokról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először elmesélem az előzményeket is... Szóval kiskoromban (kb. 4 éves lehettem) ott voltunk anyukámmal a nagyszüleimnél,és volt egy kutyájuk.Nos ez a kutya napközben megvolt kötve,csak éjszakára engedték el.Valahogyan kiszabadult miközben mi a kertben beszélgettünk,és megtámadott engem és anyukámat.Nem igazán emlékszem,csak annyira,hogy anyu ölében űltem,és ránugrott,de nem harapott meg minket. Az nap este,amikor már otthon voltunk telefonált a nagymamám. Kérdeztem anyutól,hogy mit mondott,és anyu azt mondta,hogy a kutyát bezárták az istálóba míg lenyugszik és ott megevett valami mérget.Elpusztult. Akkor én ezt szórul-szóra elhittem.Pár éve kezdett a dolog gyanús lenni,mert amikor találtam egy cicát és a nagyszüleimhez akartam vinni,apuk elhintette,hogy nem kellene mert a papámnak állat nem való...Azóta megtudtam,hogy aznap este a papám olyan dühös lett az állatra,hogy agyon verte.Nem tudom,hogy nem is akartam a részleteket tudni,mert így is kiakadtam...Rettentő dühös vagyok,szerintem az az állat nem tehetett semmiről! persze,hogy megvadult amikor a hőségben meg volt kötve! Mit tennétek ha ilyen dolog kiderülne a nagypapátokról? Hogy reagálnátok? Előre is köszönöm! 16L
2011. jún. 7. 16:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

Nos mi is láncon tartjuk a kutyáinkat egész nap, mivel nem házi kedvencnek tartjuk, hanem házőrőzek.

És a házőrzőnek tartott kutyákat régen is agyonverték, ha megtámadott egy kisgyereket, mivel az egyik első jele lehet annak, hogy a kutya elméje nem teljesen ép.



Más szóval, én teljesen normális dolognak tartom amit a nagyapád tett. És megkérnék egyeseket, hogy falusiazzunk meg egyebek, vegyük tudomásul, hogy egyes emberek még mindig valamilyen céllal tartanak bármilyen állatot.

2011. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen végülis házörzőnek tartotta,de én azért csalódtam benne...Valahogy nem néztem volna kibelőle,mert az én szememben mindig állat szerető ember volt.Rengeteg madárháza van,vannak halai,és most az én jóvoltamból egy hobbi nyúl is...De mióta megtudtam ezt a dolgot,legszívesebben elhoznám tőle a nyuszimat:( Abban is igazatok van,hogy valahol érhető,mert tényleg minket szeret a legjobban...
2011. jún. 7. 18:17
 13/22 anonim ***** válasza:
9%

Nos mi is láncon tartjuk a kutyáinkat egész nap, mivel nem házi kedvencnek tartjuk, hanem házőrőzek


Állatkínzás, és a jog szerint is az. Primitívek vagytok, kész.

2011. jún. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

hasonló történt

szomszéd kutya rámtámadott,7-8 éves lehettem.

nem sikerült megharapnia,mert megfogtam a fülénél,és visitottam,hogy valaki szedje le rólam

a kutya valószinű csak játszani akart,inkább én véltem támadásnak,de hát ilyen a gyerek,amikor meg már rángatod a fülét,evidens hogy támad


a kutya aznap eltűnt

sok évvel később mondták csak,hogy nagypapám vadászpuskával agyonlőtte,szomszédot meg megfenyegette hogy kutyát csak láncon,szájkosárral tarthat,mert ő is az előző kutya sorsára jut...szomszédnak azóta csak macskái vannak:)


én igazából büszke vagyok rá...ok,nem kell megölni az állatokat,imádom őket,de az ember az első...és ott akkor én-a legelső unoka- voltam a legelső

2011. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

ma 16:43

na azért emiatt nem kell egyből elítélni a falusiakat, nem azt írta, hogy az egész faluban állatokat ütnek agyon... a nagypapája megijedt, féltette őket és mérges volt gondolom... bár agyonütni a kutyát azért túlzás, csak be kellett volna zárni, vagy esetleg megkérdezni egy állatorvost hogy mitől csinálhatta, ha meg a melegtől bolondult meg, akkor alap, hogy valami árnyékot csinálni kellett volna szegénynek...

2011. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

18:40


Légy szíves másold be azt a törvényt ami tiltja az megláncolást, mert én nem találtam. Az van benne, hogy elegendő mozgásteret kell biztosítani nekik, ami megvan, mivel a lánc hosszú, van helyük futkározni(különben hogyan őriznék a házat?)



Inkább nem írom le a további véleményemet.

2011. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hát elaltatni humánusabb lett volna, de én sem hagytam volna meg egy ilyen dilis kutyát, főleg nem gyerek közelében. Attól még szeretheti nagyapád az állatokat, néha amit muszáj, azt muszáj.(Emlékszem, nálunk minden disznónak neve volt, vakargatták, szeretgették, azt egyszer csak megették.)
2011. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Egy falusi öregembertől nem lehet elvárni,hogy sokat tudjon egy kutya neveléséről. Nem helyes amit tett nyilván van ennél jobb megoldás is,de titeket akart megvédeni.

Nem kinozni akarta a kutyát,vagy szenvedést okozni neki hanem hirtelen felindulásból megölte amiért rátok támadt.Igen,nyilván közvetetetten az ő mhibája,hogy a támadás megtörtént,de mondom nem lehet egy falusi papónak ezt felróni,főleg nem úgy,hogy 15 éve történt a dolog.

Másrészről könnyü itélkezni akkor,ha a tvben hall ilyet az ember,vagy itt olvassa,de ha a saját gyerekére/unokájára támad az a kutya,akkor már nem lett volna mindenki ilyen okos.Utólag mindig könnyü ésszerűen gondolkozni,mint bepánikolva,amikor hirtelen kell cselekedni! Ne hőzöngj meg hisztizz mert a kutya nem fog feltámadni,nagyapád meg öreg és nem értett ehhez,régen is volt.A cél szentesitette az eszközt.

2011. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 mókus0715 válasza:
53%
Aki azt merte írni, hogy a falusi emberek használati tárgyként tekintenek az állatokra, az egy büdös nagy PARASZT! látszik, hogy sok tapasztalatod van, te agyament. egy idegbeteg viselkedése miatt nem kell a fél társadalmat megbélyegezni. ha ismernélek, használati tárgynak használnálak...
2011. jún. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ez az elaltatósdi újabb kori szokás. Vidéken, ha egy kutya megbízhatatlan (megöli a csirkéket, gyerekre támad), akkor rövid úton megszabadultak tőle. És jogosan is, gondolj csak a hírekre amikor megvadult saját kutyák szétmarcangoltak kisgyereket vagy csak úgy beleharap az arcába hogy egész életére nyoma marad.
2011. jún. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!