Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha ez derülne...

Mit szólnátok, ha ez derülne ki nagypapátokról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először elmesélem az előzményeket is... Szóval kiskoromban (kb. 4 éves lehettem) ott voltunk anyukámmal a nagyszüleimnél,és volt egy kutyájuk.Nos ez a kutya napközben megvolt kötve,csak éjszakára engedték el.Valahogyan kiszabadult miközben mi a kertben beszélgettünk,és megtámadott engem és anyukámat.Nem igazán emlékszem,csak annyira,hogy anyu ölében űltem,és ránugrott,de nem harapott meg minket. Az nap este,amikor már otthon voltunk telefonált a nagymamám. Kérdeztem anyutól,hogy mit mondott,és anyu azt mondta,hogy a kutyát bezárták az istálóba míg lenyugszik és ott megevett valami mérget.Elpusztult. Akkor én ezt szórul-szóra elhittem.Pár éve kezdett a dolog gyanús lenni,mert amikor találtam egy cicát és a nagyszüleimhez akartam vinni,apuk elhintette,hogy nem kellene mert a papámnak állat nem való...Azóta megtudtam,hogy aznap este a papám olyan dühös lett az állatra,hogy agyon verte.Nem tudom,hogy nem is akartam a részleteket tudni,mert így is kiakadtam...Rettentő dühös vagyok,szerintem az az állat nem tehetett semmiről! persze,hogy megvadult amikor a hőségben meg volt kötve! Mit tennétek ha ilyen dolog kiderülne a nagypapátokról? Hogy reagálnátok? Előre is köszönöm! 16L
2011. jún. 7. 16:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
89%
Jól tette. Te meg szégyeld magad, amiért elítéled. Ha egy kutya emberre támad, az onnantól kezdve nem megbízható, bármit megtehet. És ezt nagyapád nagyon jól tudta, mert falusi paraszt volt, aki sokkal többet ért az állatokhoz mint egy városi ember, aki azt hiszi hogy az az állat szeretet ha kinyaljuk a seggét, és mindent megengedünk neki. A nagyapád megmentett attól hogy az a kutya legközelebb úgy magharapja az arcod, vagy a tested, hogy örökre megmarad a helye. És valóban nem volt divat az altatás, ez már csak a mai humánus világ terméke. Azért ha megkérdeznénk az állatokat hogy régen vagy most szerettek jobban élni, valószínű nem a mait választanák, mert a mai embernek annyi köze van a természethez mint tyúknak az ábchez. Aki a falusiakat leparasztozta azt meg kitenném mutogatni az állatkertbe. Nem véletlenül mondják hogy józan paraszti eszére hallgat az aki helyesen cselekszi.
2011. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom mit tennék. Komolyan. Elég összetett a helyzet és érintet is vagyok hasonlóban. Azért mondjuk a támadókutya más.

Az én egyetlen még életemben élő nagyszülőm, anyám nevelőanyáról kis iskoláskoromban megtudtam, sorban veri agyon a kutyáit. Amelyeket mindig láncon tartott házőrzésre, jelző kutyának. Mindig a lapáttál.

Amikor ezt megtudtam, kis híja volt hogy a lapáttal amivel megpróbálta megütni a kutyát újra, és én kissé erőszakosan kivetem a kezéből. Majdnem fejbe nyomtam. De anyám miatt nem tettem. Ez még a nyolcvanas évek közepén volt. Mást nem tudtam tenni, (anyám nem igazán vette fel) soha többé nem pusziltam meg a nagyit. Érdekes hogy nagyit, a szomszédai mérgezték meg, mert tartoztak neki sok pénzel.

2011. júl. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!