Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik családot választanátok...

Melyik családot választanátok (au pair)?

Figyelt kérdés

Mindkettő Hollandiában van.


"A" család:


-gyönyörű vidéki ház Utrecht és Amszterdam között félúton (kb. 15 perc busszal, buszmegálló a ház előtt)

-külön lakásom lenne közvetlenül a ház mellett (mindennel ellátnak)

-nyelvtanfolyamot fizetnek

-telefont fizetnek

-repülőjegyet fizetik

-2 hét fizetett szabadság

-laza munkarend, páros heteken csak 3-4 nap kell dolgoznom és az is max. 4 óra/nap, páratlan heteken viszont hétvégén is be kell segíteni

-nem kell takarítani, csak hetente 2-szer porszívózni

-300 eurót fizetnek havonta



"B" család:


-Amszterdamtól és Utrechtől messzebb, a német határ közelében

-nincs külön lakás, csak egy szoba

-nem kell takarítani, hetente egyszer kell porszívózni

-többet kell dolgoznom egy nap, és heti 5-6 napot

-utazást ők is fizetnek

-nyelvtanfolyamot nem, vagy részben

-DE: 525 eurót fizetnének havonta


Emberileg egyelőre az "A" család fogott meg nagyon, többször beszéltünk már Skype-on és aranyosak, a "B" családdal ma fogok először beszélni, igazából a magasabb fizetés és kevesebb takarítás ami vonz bennük.


Ti melyiket választanátok?


2011. jún. 7. 16:41
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Én az "A" családot választanám, elsőre nekem is az volt a szimpatikus. Végül is, ha azt nézzük akkor az is fontos, hogy hogyan élsz, nem csak a pénz...
2011. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
De hát nem ugyanott vagy?:) A nyelvtanfolyamot akkor magadnak kell fizetni, ahogy a telefont is! Akkor kb. ugyanannyi pénzed marad,mint az A családnál!
2011. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
A
2011. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát az A család szimpibbnek tűnik. Tudsz tanulni ingyen, van saját kéglid. Szerintem kezdetnek tök ideális, a B családnál többet kereshetnél kicsit több melóért. Gyűjteni akarsz vagy inkább csak úgy ellenni?. A gyerekek milyenek? szerintem az is sokat számít ha már aupair leszel... Erről nem írtál semmit...
2011. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Az A szimpibb a külön lakás miatt, de a B többet fizet, szóval nem is tudom. Bár végülis mindegy, a külön szoba sem rossz, szóval én a B-t.
2011. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
79%
basszus a hollandoknak ennyi pénzük van? mo-n nemtudom kinek lenne pénze au pair-re :D
2011. jún. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Az A csalàdot vàlasztanàm, mert lehet hogy kevesebb a fizu, de fizetik a nyelvtanfolyamot és a telefont is, valamint nem àrt egy teljesen kûlônàllò kis hely se ahova mondjuk nem szûrôdik be a csalàdi zaj, ha te épp nyugira vàgysz vagy csak arra hogy eszetlenûl bômbôltesd a zenét! 2 hét fizetett szabi se elhanyagolhatò!

Ha amùgy se a nagy pénzkereseti lehetôség vonz és nem vagy egy nagyon kôltekezô fajta làny, akkor abbòl a 300bòl 200at félre tudsz tenni, ez mind azon mùlik hogy mit szeretnél! Azon, hogy a te elvàràsaid milyenek!

2011. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
41%
holland szinten keves az 500 euro.... de ha laza a melo es te kibirod a B nel akkor a B inkabb ha csak az idot akarod eltolteni es azt akarod h jol teljen es nem kot semmi a hazadhoz akor A ......de ha neked nem kell az A akkor dobj egy emailt es en vallalom hejetted!!! 17f
2011. jún. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is az "A" lesz a befutó. Bevallom nagyon nagy húzótényező hogy külön lakást kapok, voltam már au pair, és nem szerettem hétvégén arra kelni, hogy dörömbölnek a gyerekek az ajtómon, mert ugye ők nem fogják fel a szabadnap értelmét..és ez a család kedvesen felajánlotta, hogy bárkit hívhatok magamhoz látogatóba, sőt szívesen megismernék a családomat és a barátaimat.


Ez nagyon szimpatikus, de közben ott van az, hogy csak minden 2. hétvégém lenne szabad és ehhez képest keveslem a 300 eurót, holott a jelenlegi au pairükkel is beszéltem és mondta, hogy szokott kapni bónuszt is néha. Csak ugye én az előző helyemen 450-et kerestem, amiből szépen félreraktam, de nem tudom, 300-ból mennyit tudnék :S

2011. jún. 7. 16:49
 10/43 anonim ***** válasza:
79%
Szia privátba lenne egy kérdésem, küldtem neked mailt!
2011. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!