Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik családot választanátok...

Melyik családot választanátok (au pair)?

Figyelt kérdés

Mindkettő Hollandiában van.


"A" család:


-gyönyörű vidéki ház Utrecht és Amszterdam között félúton (kb. 15 perc busszal, buszmegálló a ház előtt)

-külön lakásom lenne közvetlenül a ház mellett (mindennel ellátnak)

-nyelvtanfolyamot fizetnek

-telefont fizetnek

-repülőjegyet fizetik

-2 hét fizetett szabadság

-laza munkarend, páros heteken csak 3-4 nap kell dolgoznom és az is max. 4 óra/nap, páratlan heteken viszont hétvégén is be kell segíteni

-nem kell takarítani, csak hetente 2-szer porszívózni

-300 eurót fizetnek havonta



"B" család:


-Amszterdamtól és Utrechtől messzebb, a német határ közelében

-nincs külön lakás, csak egy szoba

-nem kell takarítani, hetente egyszer kell porszívózni

-többet kell dolgoznom egy nap, és heti 5-6 napot

-utazást ők is fizetnek

-nyelvtanfolyamot nem, vagy részben

-DE: 525 eurót fizetnének havonta


Emberileg egyelőre az "A" család fogott meg nagyon, többször beszéltünk már Skype-on és aranyosak, a "B" családdal ma fogok először beszélni, igazából a magasabb fizetés és kevesebb takarítás ami vonz bennük.


Ti melyiket választanátok?


2011. jún. 7. 16:41
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a B-t választanám, azért a két fizetés között nem elhanyagolható a különbség, szerintem a nyelvtanfolyam részbeni kifizetése sem vinné el a különbözetet.

Jó dolog az a külön ház, de nekem szimpibb a családdal élni, és azért a külön szoba ott is megvan.

De az is nagyon fontos, hogy ők mennyire szimpatikusak, szóval leginkább akkor tudsz dönteni, ha már a B családdal is beszéltél.

2011. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Nehéz ügy, mégiscsak 1 évet tervezek náluk tölteni. Igaz, csináltam már családváltást, de mégegyszer nem szeretnék, meg nem is biztos, hogy megint mázlim lenne.


Nagyon várom már, hogy Skype-oljak velük, hátha könnyebb lesz a döntés. Vagy még nehezebb...

2011. jún. 7. 17:08
 23/43 anonim ***** válasza:
82%
Az A-t választanám.
2011. jún. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Ja, és aki a nyelvtudást kérdezte:


francia nyelvterületre mentem nulla franciatudással, 2-3 hónap múlva folyékonyan beszéltem bárkivel. Úgyhogy nagyon sokat dob az anyanyelvi környezet. :)

2011. jún. 7. 17:10
 25/43 anonim válasza:
79%
KÖszönöm szépen a válaszod,igazán megnyugtattál!!!
2011. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem majd a beszelgetes utan eldontod. Lehet oriasit valtozik a velemenyed. En a leirtak alapjan az A csaladot valasztanam. Azert nagyon jo, hogy van kulon lakas. :) Igy szabadnapodon senki sem zavar es este is nyugodtan hallgathatsz mondjuk zenet, sajat magad ura lehetsz. Fozocskezhetsz es nem botlasz senkibe a konyhaba... Nekem ez sokat jelent. De beszelgess a B csaladdal is es majd eldontod. Ird majd meg, hogyan dontottel es sok sikert. :)


( En kulfoldon elek, igaz Angliaban de 730 fontot fizetek havonta a bolcsodere a kisfiamnak aki hetfotol-pentekig van bolcsibe es napi 6 orat. :( Ha ezt nezem neked nem is fizetnek sokat. :(( )

2011. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
79%
Tapasztalatból mondom, hogy több fizetésért sem éri meg olyan helyen dolgozni hosszabb ideig, ahol nem érzed magad jól, főleg ha gyerekekkel kell foglalkozni. Én 1 hónapig bírtam egy olyan családnál, akikhez csak azért mentem, mert jól fizettek, de olyan borzalmas volt, hogy utána elköltöztem onnan egy ismerőshöz, akit az alatt az egy hónap alatt ismertem meg odakint, és addig nála voltam, amíg találtam másik családot. Az a baj ezzel, hogy igazán csak akkor fogod megismerni őket, ha majd odaköltözöl, úgyhogy nagy szerencse is kell ahhoz, hogy jó helyre kerülj. Nekem másodszorra már sikerült :)
2011. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Tudom, én is átestem már felmondáson, sürgős családkeresésen...én sem szeretném újra átélni. :)
2011. jún. 7. 17:23
 29/43 anonim ***** válasza:
79%

bocsi, hogy offolok, de 300 euro az 84 ezer ft körül van?

azt hittem sokkal többet fizetnek külföldön

ez megéri ennyi embernek?

2011. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
79%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:26


Lakást, meg mindent kap ingyen...Magyarországon a Tescoba szenvedhet minden nap napi 8 órát 55 ezer ft-ér...

2011. jún. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!