Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik családot választanátok...

Melyik családot választanátok (au pair)?

Figyelt kérdés

Mindkettő Hollandiában van.


"A" család:


-gyönyörű vidéki ház Utrecht és Amszterdam között félúton (kb. 15 perc busszal, buszmegálló a ház előtt)

-külön lakásom lenne közvetlenül a ház mellett (mindennel ellátnak)

-nyelvtanfolyamot fizetnek

-telefont fizetnek

-repülőjegyet fizetik

-2 hét fizetett szabadság

-laza munkarend, páros heteken csak 3-4 nap kell dolgoznom és az is max. 4 óra/nap, páratlan heteken viszont hétvégén is be kell segíteni

-nem kell takarítani, csak hetente 2-szer porszívózni

-300 eurót fizetnek havonta



"B" család:


-Amszterdamtól és Utrechtől messzebb, a német határ közelében

-nincs külön lakás, csak egy szoba

-nem kell takarítani, hetente egyszer kell porszívózni

-többet kell dolgoznom egy nap, és heti 5-6 napot

-utazást ők is fizetnek

-nyelvtanfolyamot nem, vagy részben

-DE: 525 eurót fizetnének havonta


Emberileg egyelőre az "A" család fogott meg nagyon, többször beszéltünk már Skype-on és aranyosak, a "B" családdal ma fogok először beszélni, igazából a magasabb fizetés és kevesebb takarítás ami vonz bennük.


Ti melyiket választanátok?


2011. jún. 7. 16:41
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Igen, lehet hogy kevésnek tűnik, de ha átgondolod, több, mint itthon a minimálbér és mit kapsz ezért:


-nyelvtanulás anyanyelvi környezetben

-fizetik a nyelvtanfolyamot (ami több száz euró)

-világot látsz, visznek mindenhova

-minden ellátásod megvan, semmit sem kell magadra költened

-önállóbb leszel és talpraesett

-kapcsolatokat építhetsz


Szerintem nagyon megéri, és nagy élmény, imádtam és ezért szeretnék megint menni. :)

2011. jún. 7. 17:32
 32/43 anonim ***** válasza:

ebben igazad van bocsi :) én is gondolkoztam amúgy már ilyenen

csak félnék hogy nem tudom a gyerekekkel megértetni magamat :S

2011. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (jöhetnek még), majd írok, hogy mi lett.


Akik írtak privát e-mailt, mindenkinek válaszoltam, írhattok nyugodtan, segítek, de légyszi szóljatok itt a kérdésnél, hogy írtatok, mert nem szoktam nézni azt a fiókomat, és most is találtam 2 hetes megválaszolatlan leveleket. :$

2011. jún. 7. 17:44
 34/43 anonim ***** válasza:

Jó, de mondjátok már meg végre hogy mi az az AU PAIR?

Ezt mindenki tudja csak én nem?

2011. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

babysitter


gyerekekre kell vigyáznia, főzni rájuk, stb

2011. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

Az au pair olyan személy, fiú vagy lány, külföldi vendéglakó, aki a családdal él, nem kap fizetést, csak zsebpénzt, viszont teljes ellátásban részesül.


Gyakran összekeverik az au pair értelmét a bébiszitter jelentésével. A bébiszitter gyermekfelügyelettel foglalkozik fizetésért, az au pair feladata azonban sokkal összetettebb és változatosabb, illetve a hozzá kapcsolódó ellenszolgáltatás több forrásból származik. A bébiszitter órára kapja a fizetését, és csak napi pár órát tölt a családnál, az au pair viszont a családdal él, zsebpénzt kap, de teljes ellátásban részesül, és segítik a beilleszkedését (nyelviskola, kirándulások stb.).


Forrás: Wikipédia

2011. jún. 7. 18:44
 37/43 A kérdező kommentje:

Akit érdekel: beszéltem a B családdal, szimpibbek, mint levél alapján, de eldöntöttem, hogy az A családot választom, meg is írtam nekik, ők meg felhívtak örömükben, hogy milyen jó, holnap foglaljuk a repjegyet...ez volt reggel, most este nézem a mailjeimet, hát írják, hogy sajnálják meg minden, de a jelenlegi au pairjük meggondolta magát és marad még egy évet. Hát eddig sem volt túl szimpi a csaj, mikor beszéltünk, mostmeg végképp...nem tudom, ha az érkezésem előtt egy nappal jut eszébe, hogy ő inkább maradni akar, akkor felhívnak, hogy ne menjek?! (Mikor én voltam au pair, a család akarta, hogy maradjak tovább, és kaptam egy határidőt, amíg dönthetek, utána elkezdtek új lányt keresni. A pofám leszakadt volna, ha utána kezdek el variálni.)


Csalódott vagyok, mert a kevés pénz ellenére is mentem volna hozzájuk, szimpik voltak, de lehet, hogy ez egy jel volt, hogy a másik családot válasszam. Tanulván az esetből, nem kapkodom el, bejelöltem még pár másik családot, aztán meglátjuk.


Csak olyan bosszantó, úgy kezdtem el családot keresni, hogy Anglián kívül bárhol lehet (Európa), de már teljesen beleéltem magam Hollandiába :(

2011. jún. 8. 23:27
 38/43 anonim ***** válasza:

sajnálom

akkor a B családdal mi a helyzet?

2011. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Kértem pár nap gondolkodási időt, ők is azt mondták, hogy még átgondolják, de végső soron engem választanának, mert jó tapasztalataik vannak a magyar au pairekkel.


Közben rám talált egy másik holland család, akiknél heti 5x6 órát kellene dolgozni 345 euróért + nyelviskola.


Meg még várok pár válaszra, úgyhogy választék bőven van, csak csalódtam az A családban. De megpróbálom jelnek felfogni. :)

2011. jún. 9. 14:46
 40/43 anonim ***** válasza:
Én is voltam au-pair, és én mindenkinek azt ajánlom, hogy ne a fizetés alapján döntsön, hanem az alapján, hogy mennyire szimpatikusak egyébként. Hány gyerek van, mennyi idősek? Az sem elhanyagolható tényező. Ha teheted mindenképpen beszélj az előző au-pairrel, én most már semmiképp nem vállalnék semmilyen családot anélkül.
2011. jún. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!