Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik családot választanátok...

Melyik családot választanátok (au pair)?

Figyelt kérdés

Mindkettő Hollandiában van.


"A" család:


-gyönyörű vidéki ház Utrecht és Amszterdam között félúton (kb. 15 perc busszal, buszmegálló a ház előtt)

-külön lakásom lenne közvetlenül a ház mellett (mindennel ellátnak)

-nyelvtanfolyamot fizetnek

-telefont fizetnek

-repülőjegyet fizetik

-2 hét fizetett szabadság

-laza munkarend, páros heteken csak 3-4 nap kell dolgoznom és az is max. 4 óra/nap, páratlan heteken viszont hétvégén is be kell segíteni

-nem kell takarítani, csak hetente 2-szer porszívózni

-300 eurót fizetnek havonta



"B" család:


-Amszterdamtól és Utrechtől messzebb, a német határ közelében

-nincs külön lakás, csak egy szoba

-nem kell takarítani, hetente egyszer kell porszívózni

-többet kell dolgoznom egy nap, és heti 5-6 napot

-utazást ők is fizetnek

-nyelvtanfolyamot nem, vagy részben

-DE: 525 eurót fizetnének havonta


Emberileg egyelőre az "A" család fogott meg nagyon, többször beszéltünk már Skype-on és aranyosak, a "B" családdal ma fogok először beszélni, igazából a magasabb fizetés és kevesebb takarítás ami vonz bennük.


Ti melyiket választanátok?


2011. jún. 7. 16:41
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
0%

Mi az az au pair? Én is au pair akarok lenni!


Hollandiában állítólag még a fű is ingyen van!

2011. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
19%
A-de most ez minek kell neked ??
2011. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Micsoda?
2011. jún. 7. 16:53
 14/43 anonim válasza:
100%

Az "A"-t választanám én is. Amúgy próbálkoztam jómagam is bébicsősznek, volt egy tuti család, ahová szívesen mentem volna, voltam PRÓBAHÉTEN és megbeszéltük, hogy megyek. Mire hazaértem várt a jelzés, hogy nagyon sajnálják, de mégsem kell senki, elköltöznek.

Szóval ajánlom a próba hetet neked is!

És ne ragaszkodj idő előtt, csak ha már felvettek.

Utána voltam még jópár családnál, de egy sem volt az igazi.

Most a saját kisfiamat nevelgetem. :)

2011. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi az elsődleges célod: ha pénzt gyűjteni mész, akkor B család, ha kicsit kalandozni, világot látni, élményekben gazdagodni, akkor A család.
2011. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim válasza:
100%
helyedben mindenképpen a szimpátia alapján választanék,fizetéstől függetlenül.inkabb érezzem jol magam havi 80 ezerért,mint hogy kínlódjak 140 000 ért .bár nem lehet tudni hogy a másik család milyen.esetleg megírhatnád majd.maga a környezet is sokat számít és persze a külön lakás is nagyon kecsegtető.
2011. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Igen, ez a nagy dilemma. Az a baj, hogy így netről nehéz bárkit is kiismerni, lehet hogy most kicsit hidegnek tűnik a B család, aztán élőben meg kiderülne, hogy a legjobb fejek. És fordítva, az A-ról is kiderülhet, hogy igazából idegbetegek, vagy rabszolgának tekintenek...lutri. Este Skype-olok a B-vel is, remélem közelebb jutok az igazsághoz.


Igazából ugródeszkának szeretném, szeretnék végleg külföldön letelepedni, és au pairként könnyebben körbejárhatom majd a lehetőségeimet, hisz ott leszek személyesen, anélkül, hogy szállásra, kajára stb. költenék. De jó lenne minél többet félrerakni..

2011. jún. 7. 17:00
 18/43 anonim válasza:
79%

azt megkérdezhetném,hogy milyen szintű a nyelvtudásod?mert engem is érdekelne az au pair,utána is néztem párszor,alapfokú nyelvtudás is elvárás.(az nekem nagyjából megvaní9

te ezzel hogy voltál/vagy??? hamar megtanultad?milyen szintről indultál??

2011. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van amikor a hidegebb emberek jobbak, mint akik kedvesnek mutatjàk magukat. En is az A-t vàlasztanàm, mivel szinte mindennel el vagy làtva, igy tudnàl félretenni is. végeredményben, ha fizetést nézzük ugyanaz.

Csak egyik csalàd igy a màsik amùgy kalkulàlt.

2011. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Nyelvismerettel nincs gondom, az angolt felsőfokon beszélem, további 3 nyelvet középfokon, és most hollandul szeretnék megtanulni. De nagyon sok barátnőm volt az előző helyemen, akik alig tudtak pár szót angolul, aztán hipphopp belejöttek. Nem kell aggódni, nem nyelvtanár kell nekik (akinek igen, az úgyis jelzi, hogy nem elég neki az alap szint..), hanem valaki, aki vigyáz a gyerekre és megérteti magát valahogy. Aztán majd alakul, elvégre azért mész külföldre, hogy megtanuld.
2011. jún. 7. 17:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!