Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házastársi kötelesség?

Házastársi kötelesség?

Figyelt kérdés

Mégcsak házasok se vagyunk, de már 10 éve együttélünk kisebb, nagyobb összezördülésekkel, mint ahogy az mindenhol meg is van, gondolom.

A kapcsolat erdménye 2 gyerek, lehet, hogy csak ők tartanak össze bennünket?

HIszen a sok év alatt kideült, mennyire különbözők vagyunk (minden téren).

Elfogadható az, hogy ő csak akkor közeledik, ha szexet akar? Én sokkal inkább gyengédségre vágynék. Tudom, hogy sokszor különbözik a férfiak és a nők hozzááallása.

Valyon csak ebből ered a különböző igényünk, vagy abból, hogy a szerelamnek vége, és még csak szeretet sincs?

Nekem "házastársi kötelességből" ki kellene elégíteni a vágyait, ő meg nyugodtan leszarhatja az enyémet?


2011. jún. 8. 05:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Jaj, mi is így vagyunk :(

Ráadásul a párom csak 2 hetente 1x kívánja a szexet és én vagyok nimfomániás szerinte, mert én meg heti 2-3x szeretném... De 2 hétig semmi gyengédség, semmi közeledés, aztán megkérdezi, hogy "na, ma dugunk?" És kivan, hogy ha előjátékot is szeretnék, ő meg fáradt...

Áááááá, én nem tudom mi lesz így, most már kedvem sincs szexelni vele, de ha meg már ez sincs, akkor mégis mi tart össze minket? És titeket?

Jó lenne 1 napra egymás bőrébe bújni, hogy jobban megértsük a másikat, nem? :) Mert így csak elbeszélünk egymás feje mellett.

A pasik ált. nyugalomra és csöndre vágynak meló után, a nők beszélgetésre és egy szerető partnerre. Mivel ez a 2 üti egymást, így persze, hogy nem lesz egyetértés!

Bocsi, hogy nem tudtam segíteni, de hátha jön még vki okosabb :)

2011. jún. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3%
A hosszú házasságban élők tudják, hogy kompromisszumok nélkül nem megy.Bizony, vannak kötelességek, amiknek eleget kell tenni, bármennyire is fáradt vagy és bármennyire másképp szeretnéd.Vannak persze vágyai egy asszonynak is, de vigyázz, a vágyak és a csalódások kézen fogva járnak.Bárcsak mást mondhatnék, de mi asszonyok évezredek óta így élünk, és ez belátható időn belül nem fog változni.Ez a mi áldozatunk cserébe azért, hogy összetartsunk egy családot.Hidd el, nem nagy áldozat...
2011. jún. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
múltkor még le lettem hurrogva mert feszegettem ezt a házastársi kötelesség dolgot. Úgye, hogy létezik. A sok okoska meg oltott.
2011. jún. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Házastársi kötelességről beszélhetünk, de csak vica-verza alapon. Olyan nincs, hogy neki jár, nekem meg nem. Csak azért mert nő vagyok. Házasság= közösség. Ahogy olvasom nálatok nem csak a szexel van gond, hanem sok minden mással is. Ezt csak te tudhatod, hogy nálad hogy van, de én nem tudnék gyengédség nélkül élni, és nem is akarnék. Két hetente használnak ürítésre, és utána mehetek a dolgomra? Kösz, én ebből kilépnék, mert csak egy életem van és abban szeretnék boldogan, elégedetten élni. Mint ahogy ki is léptem két gyerekkel, 16 év házasság után, és nem bántam meg.
2011. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én is erre a vica-versa dologra lennék kíváncsi.

Megértem, hogy neki nagyobb esetleg a szexuális igénye, és ezt tiszteletben is tudom tartani és hajlandó vagyok persze kompromisszumokra.

Csak akkor neki is kellene egy kicsit alkalmazkodni ahhoz, hogy én egy ölelésből nem mindig szexet akarok.

A kérdés padig itt merül fel, hogy én vagyok a hülye, hogy néha nekem elég lenne egy simogatás, ölelés, nem feltétlen kell a folytatás!?

Az udvarlás idején még nagyon tudta, mit hogy kell csinálni. Mostmár csak célratörő.

2011. jún. 8. 10:25
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
ok, hogy házastársi kötelesség magdianyus, de ha valaki nem kívánja, még fájdalmas is lehet. én ha nem kívánom, nem teszem meg, mert rossz érzés fizikailag. ettől függetlenül természetesen igyekszünk alkalmazkodni egymáshoz, de szerintem ez nem kötelesség...
2011. jún. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
És akkor gondolkodjatok el azon is, hogy miért van ennyi válás, ennyi csonka családban felnövő gyermek , ennyi érzelmileg sérült kamasz, és miért ilyen kapósak a pszichológusok.Mert a fenenagy emancipáció idevezetett.Melyik anya mondja manapság a lányának, hogy figyelj oda, kislányom, hogy nem csak nappalra mégy férjhez, hanem éjszakára is... Persze, hogy járna a nőnek is annyi jog, mint a férfinak..de lelkünk mélyén mindannyian tudjuk, hogy ilyen a jó filmekben meg a gyenge regényekben van.És ezért választják sokan inkább a szinglilétet és szülnek "maguknak" gyereket. Előbb-utóbb már férfi sem fog kelleni hozzá.
2011. jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha neki járna a szex, amikor te nem akarod, akkor neked is járna a gyengédség, nem? Ezt meg kellene beszélnetek, mert ez így nagyon nem jó. És teljesen normális, hogy te így nem kívánod az együttléteket, ha amúgy magasról sz*rik rád, és gyengédséget nem kapsz. Próbáljatok romantikázni, vagy valahogy visszahozni a gyengédséget a kapcsolatotokba.
2011. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Azt hittem én írtam a kérdést :( Nálunk igaz egy gyerkőc van, de 10 éve vagyunk együtt.

Közeledik, ha szeretkezni akar. Mikor kérem, hogy néha csak úgy simogasson, öleljen át, akkor is csak a bugyimat túrja, vagy a fenekemet és a melleimet fogdossa. Kérem legyen gyengéd, simogassa pl a hátam, ne rögtön az intim részeket... neki az nem megy.

Olyan nincsen, hogy csak fekszünk egymás karjaiban, egymást simogatva... mert akkor rögtön "dugni" kell, ha meg nem akarom "akkor miért bújtál hozzám?"-kérdezi. Azért, mert szeretetre vágyom. Nem érti. Nála nincs simogatás szex nélkül, én pedig nem bírom, hogy csak akkor van simogatás, mikor szex is. Ördögi kör.

2011. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Magdianyus, maga sem élt még normális férfi mellett! Bár gondolom nem mai darab, ne vegye sértésnek, de igenis működik az, ami régen nem működött!
2011. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!