Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fel lehet újra építeni egy...

Fel lehet újra építeni egy házastársi kapcsolatot megcsalás, veszekedés, verekedés és 12 év különélés után?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert szeretem!

Ugye nincs rá esélyem?


2008. nov. 24. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem sok jövöt jósolok, de meg is indoklom, veszekedés még elmegy de verekedés alatt mit értesz ?

Lehet elölröl kezdeni, de 12 év sok idö!!! nekem van ismerösöm, elvette a volt feleségét akitöl már elvált, de ott nem volt verekedés, csak közös gyerek, itt az a kérdés hogy bizol-e benne hogy nem fog megverni, bár nem tudom mit értesz verekedésnek, végül is semmi sem lehetetlen, de tudod kutyábol nem lesz szalonna.

2008. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Elkoveted meg egyszer ugyanazt a hibat.Egy ismerosom ketszer ment ferjhez ugyanahoz es masodjara ugyanott folytattak ahol abbahagytak,megint valas lett belole,de ugy hogy most mar nem is birjak latni egymast.
2008. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindent lehetséges helyrehozni, és úra fölépíteni, ha mindkét fél úgyanúgy dönt és egy a céljuk. Kérdés,hogy letudják-e zárni magukban a nehéz időszakot és tiszta lappal indítani újra. Egyénenként változó, hogy úrakezdéskor esetleg egy probléma felmerül nem lesz-e ugyanaz a vége. Hozzáállástól függ, hogy rájöttek-e mind a ketten hogy milyen hibákat ne kövessenek el újra.
2008. nov. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Határozott nem. Nekem a megcsalás alapjáraton válóok, a verésről már nem is beszélve. Soha többé nem állnék szóba azzal a férfival, aki megütött. 12 év alatt már elfelethetted volna.

A te érdekedben, keresd másnál a boldogságot.

Az ilyen emberek soha nem változnak meg!!!

2008. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, nekem ez nem hangzik túl biztatóan.

Bár nem mindegy, hogy a "verekedés" kölcsönös volt, vagy abból állt, hogy a jóval erősebb férj verte az asszonyt. Ha utóbbi, és Te vagy a feleség, NE MENJ VISSZA HOZZÁ!!!! NE ROHANJ A VESZTEDBE!!!!!

Bár szerintem akik akármilyen felállásban képesek megütni egymást, baxhatják azt a kapcsolatot.


Amúgy meg Te magad is bizonytalannak tűnsz, mert azt írod, "szeretem", és nem azt, hogy "szeretjük egymást". Inkább csak Te szeretnéd ezt a dolgot? Ha rá is vennéd volt párodat, szerinted változna valami? Ha inkább Te csüngenél rajta, és ő esetleg "na jó" alapon belemegy, mindenképpen hagyd.

Ha a szándék kölcsönös: Megváltoztatok annyira, hogy valóban beláttátok és megbántátok a korábbi hibákat, és valóban szeretnétek és tudtok szépen élni?

Ezeket kérdezd meg magadtól, és a volt párodtól.

Gyerek van? Ő nem akadna ki, hogy valószínűleg megint hallgathatja az üvöltözést, verekedést?

Gondolkozz, mielőtt lépsz!!!!!

2008. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Megvert és te szereted? MOST EZ KOMOLY?
2008. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Á, ugye ezt te sem gondolod komolyan? 12 éve külön éltek... Újramelegítve csak a káposzta jó, hidd el, tudom, miről beszélek, mert voltam hasonló helyzetben anyukám által.

Történt ugyanis, hogy a szüleim kétéves koromban elváltak, apám újranősült, anyámnak is voltak kapcsolatai. Aztán egyszer csak 11 év után apám megjelent anyámnál azzal, hogy még mindig őt szereti, és adjon neki még egy esélyt, mert mindent megbánt, már nem iszik, és van munkája is...

Anyám hülye fejjel belement, született egy öcsém, de lassan kiderült, hogy apám irtóra nem változott meg, csak nem volt hova mennie, miután kidobta a barátnője, és ezért jobb híján eljátszotta ezt a nagyjelenetet. Még súlyosabban ivott, többször járt nálunk a rendőrség, mert agyba-főbe verte anyámat, aki le is rokkant... Állandóan féltékenykedett, és anyám fejére olvasta, hogy hogy merészelt már pasikkal együtt élni, hogy merészelte megcsalni őt (a válás után). Az, hogy ő közben újranősült, nem is számított... Dolgozni továbbra sem járt, mindent eladott sutyiban a lakásból, kiforgatott minket minden vagyonunkból. Három év után anyámnak sikerült kidobnia, bírósági határozattal kellett megszüntetni az állandó lakcímét.

Slusszpoén: kb. két évvel ezelőttig folyamatosan azzal zaklatott minket, hogy így, meg úgy szeret minket, és hogy ő tényleg mindent megbánt... Másodjára is. Szerencsére azóta anyám túllépett rajta, bár anyagilag a mai napig nem jött helyre.

Apám két éve nem keres minket, mi sem őt: valószínűleg talált magának egy másik csajt, aki még bízik benne...

Szóval én ezek után igazából nem biztatnálak, hidd el, nem lenne jó vége. Bár ne lenne igazam...

2008. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, egy kicsit az előitéletek motíválták a válaszaitokat, miszerint csak egy férfi verhet egy nőt, de jelen esetben én vagyok a negyvenes férfi, és a promlémát kiváltó okokat is közösen idéztük elő.

Feleségem részéről úgy érzem volna hajlandóság egy új esélyt adni egymásnak, én abban nem vagyok biztos, hogy van-e értelme ennyi sérelem és fájdalom után amit egymásnak okoztunk.

2008. nov. 26. 23:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

13.23-as vagyok. Amiket írtam, azok érvényesek akkor is, ha Te vagy a férfi. Csak úgy lehet újrakezdeni, ha átbeszélitek a problémákat, az okokat, hogy mi változott azóta -lehet, hogy már eközben összevesztek, legalább időben kijön a konfliktus :(

Az jutott még eszembe, nem lenne hülyeség az esetleges újbóli összeköltözés előtt egy párterápiára némi időt, pénzt áldozni.

Addig is itt tanulmányozd, tanulmányozzátok ezt a rövid szöveget a jól működő párkapcsolatról, hátha godolatokat ébreszt:

[link]

Akárhogy fogtok dönteni, azt kívánom, ne bánjátok meg!

2008. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2008. nov. 27. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!