Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztszülőséget lehet...

Keresztszülőséget lehet törölni valahogy?

Figyelt kérdés

Van a fiamnak keresztszülei, de olyan szinten meg akarjuk velük szakítani a kapcsolatot, hogy még papíron sem szeretném, ha keresztszülők lennének.

Nagyon csúnya dolgot tettek, szerintem még az indok Isten színe előtt is megállja a helyét.

Van erre szerintetek lehetőség?


2011. okt. 19. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem igen, de a paptól kérdezzétek meg!!! Mert ha valaki templomba házasodik azt is felbonthatja a pap Isten előtt, gondolom ezt is, csak meg kell szerintem indokolni!!!
2011. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2011. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi házasságot fe lehet bontani? Ez komoly? Hogyan?
2011. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az oka amiért így gondoljátok, ha megkérdezhetem?
2011. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Fel lehet bontani, csak jól meg kell indokolni és a pap vagy el fogadja vagy nem!!!
2011. okt. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Biztos fel lehet valahogy bontani. De mit tettek a keresztszülők, hogy ez a helyzet áll fent?
2011. okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a papon múlik. Nem ő dönt. Ahogy az egyházi esküvő felbontásáról sem ő dönt. A keresztszülőséget is lehet változtatni, de indok kell, írásban, és a pap tovább küldi felfelé, ahol elbírálják az ügyet. (Off, de felmerült: igen, egyházi esküvőt is lehet érvényteleníttetni, pl olyan indokok alapján, hogy a házastárs félrevezette a másikat, titkolt kapcsolata, előző házassága van, nem hálták el a házasságot, vagy eleve úgy ment bele az egyik fél a házasságba, hogy szándékosan át akarta verni a másikat, de persze megfelelő indok kell hozzá. El lehet ezt játszani, de érdemes? Nem hiszem. Az a baj, hogy itt is igaz, ami mindenhol máshol a vallási életben. Valakihez hozzámentél. Őszintén szeretted, igent mondtál. Ha ezt mondva csinált okokból meg akarod szűntetni, akkor pont a lényeg veszik el: az őszinteség. Szerintem épp ezért nem lehet megszakítani. Ez örök.)
2011. okt. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát (bocsánat) én is kíváncsi lennék, mit tettek a keresztszülők. És ők tudják, hogy ti mit terveztek? Szerintem egyébként simán lehet érvényteleníteni ezt a dolgot is, csak megfelelő indokkal (ahogy az előző írta). Viszont bennem az a kérdés merült fel, hogy a pap, vagy aki felé benyújtjátok ezt az indokkal ellátott kérvényt, az honnan tudja,hogy valóban az volt e a, mit leírtatok. A bíróságon is meghallgattatik mindkét fél.
2011. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
szerintem csak úgy lehet ha magatokban rendezitek el, hogy kijelentitek "mától nem vagytok a keresztülők" talán így lehet, de a papos dolog nem hiszem hogy lehetséges.
2011. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
OFF: Házasságot nem lehet felbontani csak érvénytelenné tenni. Vagyis nem megszüntetik, hanem kimondják, hogy soha nem is létezett. Persze az "eredmény" ugyanaz, csak máshogy hangzik...
2011. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!