Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?...

Miért ilyenek a szüleim? Miért nem értenek meg?

Figyelt kérdés

Három éve kezdtem a főiskolát egy másik városban. Minden nap busszal kellett bemennem, és így alkalmam nyílt megismerni közelebbről az illető sofört.

A sulim első évében lett két éve, hogy a felesége sajnos meghalt és hátramaradt egy kisfiú, akit nagyon megrázott az eset és igen visszahúzódó lett.

De lassan megkedvelt a kicsi drága és én is őt. Mára odáig jutottunk, hogy megért, hogy hagyjam, hogy anyának szólítson amit örömmel fogadtam. (mindketten tudjuk, hogy az igazi édesanyját soha nem pótolhatom, de azért jól kijövünk.)

Az édesapja (30 éves) is lassan feldolgozta a felesége halálát és más szemmel kezdett nézni rám, a tegnap megkérte a kezemet és én ennek kimondhatatlanúl örülök mert nagyon beleszerettem. Főleg, hogy nemcsak a családja fogad el, hanem a kisfiú nagyszülei (a feleség részéről) is örvendenek, hogy a kisunokájuknak jó édesanyja lesz.

Ám a szüleim semmiképp sem akarnak ebbe beleegyezni, mondván, hogy azt bíztos nem fogják nekem megengedni, hogy ekkora szégyent hozzak rájuk.

Nem értem, hogy miért csinálják ezt, mikor jól tudják, hogy milyen sokat jelent nekem a párom és én is neki és, hogy milyen jól megvagyunk együtt?

Mit tegyek? Mi a heyes megoldás?

22/NŐ


2011. jún. 9. 16:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Helyesen döntesz szerintem, én szortiok , hogy anyukádnak felnyíljon a szeme
2011. jún. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha a pároddal maradsz!

Nem tudom,hogy mi ebben a szégyen!?

Hisz nem túrtál szét egy családot!Nem értem....

Bár nwm voltam soha a helyzetedben,de ha a páromnak(férjemnek)lenne egy gyereke én azzal együtt úgyanúgy szeretném őt..ezt most így gondolom!

2011. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit érdekesen írtad le,mert nem nagyon fejtetted ki,hogy össze is jöttetek,csak annyit,hogy jobban megismerted,aztán egyszercsak,hogy megkérte a kezed...A szüleid okkal féltenek,de attól még a te életed,te döntésed...ha mégsem sikerül ez a házasság,azt a saját károdon kell megtapasztalnod...azért sok boldogságot...:D
2011. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
:) Elnézést, azt kifelejtettem, hogy a második évben összejöttünk
2011. jún. 9. 16:44
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi zavarja őket ebben egész pontosan?A kicsi? Az hogy buszsofőr?Maga a kedvesed?
2011. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
:) utolsó vagyok,legyetek boldogok,aztán majd jöhet a saját gyerek idővel...végülis nem egy elvált félresiklott házasságból lépett ki,hanem meghalt a felesége...
2011. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
vagyis 16:42es voltam :)
2011. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Miért ne maradhatnál a pároddal? A szüleid majd megbékülnek.


De azért nem értem, már többször leirtad a történetet, csak mindig más a probléma a kérdésed végén - ennyre döntésképtelen vagy, vagy pedig csak szórakozol?

2011. jún. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

22 éves vagy, a szüleidnek semmi joguk beleszólni az életedbe. Választhatod ezt az utat is. Viszont történetedet olvasva, én durvának és abszolút helytelennek tartom, hogy anyának hív, és a te részedről pedig, hogy engedd, hogy a kisfiú anyának szólítson.

Sem az apa, sem a te helyedben nem engedném ezt. Kijöhettek ti a kisfiúval nagyon jól, sőt, ez a normális, és talán valamilyen szintű lelki támaszt is nyújtasz neki ezáltal, de mindennek és mindenkinek megvan a helye. A te helyed pedig nem az anya szerepében van.

2011. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
75%
16:47-es Nem értem miért baj az hogyha a kisfiú anyának szólítja, egy gyerek nem minden jöttmentet fogad el főleg egy ilyen nagy trauma után.
2011. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!