Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim nem értenek meg...

Szüleim nem értenek meg minket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hugommal(16) sokat beszélgettünk szüleinkről, akik a legtöbb dologban nagyon konzervatívak. Bulizásban és pasizásban meg főleg.


Mára már annyira elfajultak a lelki kapcsolataink, hogy tesómmal már azon tanakodtunk egyik este, hogy melyikőnket szeretik jobban, és mindketten a másikra gondoltunk. Nem tudjuk, mit gondolnak szüleink, miért elleneznek ennyire dolgokat, pedig mindketten a józan ész határain belül szoktunk maradni. Nincs drog, részegség, kefélés idegen pasikkal. Édesanyánkkal SOHA nem beszéltünk a szeretkezésről, a szerelemről, a fiúkról. Ezért vagyok most szorult helyzetben.


Én egy fiút szeretek, és NEM MEREM elmondani nekik. Régen(akkor voltam 15) csak simán odalöktem nekik, hogy együtt vagyok vele, kész, elfogadták. Egy éve MIATTUK szakítottam vele, mert nekik ez így volt jó. Nem a saját akaratom néztem. Hogy tudnám rávenni őket, hogy ne erőltessék rám az akaratukat, hogy ne veszekedés legyen belőle, hanem értelmes beszélgetés? Makacs anyum is, apum is. Félek eléjük állni, és a szemükbe mondani, hogy én igenis őt szeretem. Hogy csináljam? Lassan bevezetve, vagy mint régen, hogy na együtt vagyok vele, pont.


Tudom, ebben a korban már nem kellene ez probléma legyen, csak hát minden ember, minden család más. Még jó ideig velük fogok lakni, mert a szülővárosomban fogok továbbtanulni, és pénzem sincs elköltözni. 19 éves lány vagyok. Köszönöm!


2011. júl. 8. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Én megmondtam a szüleimnek h nem fogom hagyni h beleszóljanak a kapcsolatomba. A barátom tisztességes fiú nem az a party király, igazság szerint mióta együtt vagyunk még egyszer se bulizott úgy, csak ilyen baráti összeröfenéseken vesz részt ritkán.


Az meg h a szüleim miatt dobjam...hát elképzelhetetlen.

Vegyél magadon erőt ha szereted mond meg anyádéknak h neked ő kell és senki más

Nagykorú vagy, azt csinálsz amit akarsz a törvény keretein belül

2011. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Mondd el nekik,hogy van egy barátod nagyon szereted és vele képzeled el a jövőd ha szeretnék akkor bemutatod nekik. Legyél erős 19éves vagy ne hagyd magad befolyásolni nem ők vannak kapcsolatban a fiúval. Ha te boldog vagy vele akkor ne hagyd,hogy közétek álljanak. Higgadtam magyarázd el nekik. Nyiss feléjük te és akkor talán ha nem akkor meg ez van. Sok boldogságot a párodhoz.:)
2011. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

19 évesen már magad kell, hogy eldöntsd ki a jó neked.

Minden csoda 3 napig tart. Mondd el, hogy együtt vagytok. Eztuán lesz egy kis vihar egy lavór vízben, de te ragaszkodj a szerelmedhez, és bizonyítsd be, hogy nincs mitől tartaniuk. Persze ehhez idő kell, de hát az az egyetlen amid van (ha már egyszer pénzed nincs, hogy elköltözz.)

Sok sikert / boldogságot! És nyugi, ezen szinte mindenki átmegy, és túlélik. :)

2011. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de te is azt mondod,hogy nem ők eröltették rád az akaratukat, ők elfogadták az előző barátodat, te azért szakítottál,mert úgy gondoltad, hogy nekik így jó.

Szerintem nem velük vana baj,hanem veled. Legyél felnőtt és csináld azt amit te akarsz. És ne azon törd a fejed, hogy ők mit szeretnének.

2011. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit félreérthetőre sikerült a szöveg. Köszönöm a tanácsokat! Javítom: 15 évesen már ugyanezzel a sráccal jöttem össze. Utána azért szakítottam vele, mert szüleim folyton PISZKÁLTAK, hogy mikor szakítasz már vele? Mikor unod már meg? Szó szerint, nem kamu. Nagyon rosszul esett, nem bírtam tovább hallgatni őket, persze ezzel összetörtem a párom szívét. Csodálom, hogy megbocsátott nekem, és most elhatároztam, hogy igenis tiszta vizet öntök a pohárba, és elmondom szüleimnek, hogy nekem Ő az igazi. De nem fogják megérteni, és attól félek ugyanúgy piszkálnak makd vele. Idegösszeroppanás határán voltam, ezért is tettem azt amit. Nagyon satuba szorítottak vele. A párom azt akarta ne hallgassak rájuk(17 éves voltam amikor szakítottunk), a szüleim meg csak nem hagyták abba, hiába látták, hogy ez nekem fáj. Erre hajtottak, erre értettem, hogy MIATTUK szakítottam, mert ez nekik így volt jó.
2011. júl. 8. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!