Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha romokban hever...

Mit tegyek, ha romokban hever a házasságom, de szeretjük még egymást?

Figyelt kérdés

Van egy kisbabánk is,de nagyon türelmetlenek vagyunk egymással.Már csak a kiabálás és a vita van,mindenbe belekötünk.Nekem személy szernt az a bajom,hogy a férjem,akármit csinálok,akkor sem mutatja ki az érzelmeit.Így nem lehet sokáig élni együtt szerintem!Tudom,hogy szeret,de csak ebből-abból.Sem a szavak,sem az érzelmek embere.

Vissza lehet ezt még fordítani?


2009. nov. 2. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Vissza! Ha szeretitek egymást tényleg, menni fog. Én2-3 naponként újra és újra megveregetem a vállam, hogy jó emberhez mentem hozzá . Vannak dolgok, amiért össze kell szorítanom a fogam, meg van olyan, amiért neki. Megbeszéljük, továbblépünk.Ha a férjed olyan típusú, hogy nehezen mutatja ki az érzelmeit, csodát ne várj tőle. De gondolj arra, hogy pl. hogyan viselkedik a gyerekkel, vagy ha mondd valami kedves bókot, jól jegyezd meg :) mert amikor elkeseredsz jó lesz "előhúzni" ezeket a kedves pillanatokat! :)

2009. nov. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
még annyit hozzá, hogy a viták irányítása rajtad múlik! Férfival nem jó vitázni. Bármi is a vita tárgya, 10ig számolj el, vegyél jó nagy lélegzetet és így kezd: "Belátom szívem, neked is igazad van abban, hogy...csak én azt szerettem volna elmondani, hogy..."
2009. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Túl kell lépni az apróságokon, kezdd te azt, hogy nem kötsz bele mindenbe, hanem bizonyos dolgokat lenyelsz. Akit szeretünk, azt úgy kell elfogadni, ahogy van. Meg fogod látni, hogy ő is kevesebbszer fog belekötni dolgokba, a másik rossz szokásait el kell nézni. Egy felnőttet már nem lehet direktbe nevelni, csak önmagát tudja fejleszteni.Az érzelemkifejezésben pedig, ami általában nem a férfiak erőssége, mutass neki példát, bújj oda hozzá, bókolj neki, járjál a kedvében, legyél cicás, és ő is, amennyire tőle telik, ebbe az irányba fog mozdulni.
2009. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy család terapeuta, vagy egy pár terapeuta nagyon sokat segítene, főleg, hogy picitek is van. Egyébként szerintem egy nyugodt beszélgetés hang felemelés nélkül biztosan jóra vezetne. Mondd el a párodnak hogy mit érzel és mit szeretnél. Mondd el neki hogy nagyon szereted és, hogy szeretnéd hogy ő is jobban kimutassa az érzelmeit, kérdezd meg, hogy ő mit érez, vagy gondol.Biztosan meg van az oka amiért nem mutatja ki mostanában, lehet, hogy az új családtag érkezését még nem dolgozta fel teljesen. A férfiaknak ehhez több idő kell. Gondolom te is idegesebb vagy a baba gondozása miatt, meg a hormonális változások (mert a szüléssel nem fejeződik be) miatt is lehet ez a dolog. Sok sikert!
2009. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok,tényleg és köszönöm nektek!

A férjemmel már beszéltünk szépen is,csúnyán is...Nem ér semmit.Tudja,hogy mire lenne szükségem,de mégsem...Nő nincs a dologban,ezt biztosra tudom,pedig már megfordult ez is a fejemben.Nem tudom,mit tegyek,próbáltam már a bújós...stb.Csak betudta annak,hogy akkor már minden o.k.,nem kell neki semmit csinálni,hogy jobb legyen!!!

2009. nov. 2. 21:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég! Egy cipőben járunk, éppen ma volt egy aktuális kiborulásom emiatt. Az én férjemben annyi romantika sincs, mint egy döglött békában, mióta elvett. És nekünk is van egy 2 éves gyerekünk, ő a mindene, néha már úgy érzem, én csak a kiszolgáló személyzet vagyok. 6 éve vagyunk együtt, és nem sikerült viszafordítanom sehogysem, pedig én is bújok, cicázok, egy darabig tűr, de néha már olyan ,mintha muszályból tűrné.:D

Pont emiatt mi is cibáljuk egymást rendszeresen. Remélem találtok megoldást!

2009. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet próbálkozni, de hitem szerint nem fog megváltozni. Ő ilyen, vagyis nem mutatja ki az érzelmeit, nem beszél róla. Nyilván az udvarlási idő alatt is ilyen volt, de neked akkor nem tünt fel.Inkább azt kellene kibogozni, miért hiányzik ez éppen most annyira neked. Hátha igy változnak a dolgok.
2009. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tanulmányozzátok a veszekedés elleni pirulákat?


[link]

2009. nov. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el előbb Te, aztán próbáld rávenni a párodat, hogy olvassa el ő is ezt a könyvet:

[link]


Nincsenek benne nagy csodák, mégis volt rengetegszer "aha" érzésem, amikor végigolvastam:)

2009. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az én férjem se mutaja ki az érzéseit (csak ha nem tetszik neki valami azt kitudja:) én is mondtam már neki többször,hogy jobban szeretném érezni a szeretetét akkor az a válasz,hogy ő nem tudja ő ilyen és kész de közben meg tudom ,hogy szeret de akkor is jól esne ,nálunk 3 gyermek van és amióta együtt vagyunk sok vitánk volt de közbe meg imádjuk egymást lehet,hogy ti is így vagytok vele,próbálj meg vele beszélgetni hátha sikerül előbb-utóbb csak beadja a derekát,de biztos helyre lehet hozni mindent mivel szeretitek egymást!
2009. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!