Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy saját talpra állás?

Család vagy saját talpra állás?

Figyelt kérdés

Szeptembertől végzős leszek és már régóta gondolkozom, hogy hova menjek gimi után. A szakirány már megvan, a hely nem mindegy. Szívem szerint Pécsre mennék, voltam ott többször is, megragadott a város, a nyugalom és mégis az élet... Nagyon szeretnék odamenni. Viszont Budapest közelében lakunk egy családi házban, három generáció. Én vagyok nagyjából a családban a vidámság, az összetartó erő. Lehet, hogy nagyképűen hangzik de így van. A családom azt szeretné, hogy a BME-re menjek és nagyjából sose költözzek el, csak ha már férjem lesz... Viszont a családomnak eléggé régimódi a felfogása mind a tanulás terén, mind a fiúk terén... Ha már valaki a pasijánál alszik, akkor abból csak biztos k.urva lehet... Állandóak a veszekedések, a feszültség, itthon nem lehet normálisan tanulni, nem lehet nyugodtan meglenni. Az a fajta vagyok akit vissza lehet fogni, de bele tudnék roppanni. Ha elköltöznék gimi után ez a gond megszűnne, nyugiban élhetném az életemet, rendesen tanulnék és legalább nem kapnék idegbajt. Viszont a családom hiányozna...Oké a szigor nem.

Ti mit tennétek? Nyilván nehéz ítélni a kevés információ, de hátha valaki magára talál a leírásomból. Valami jó/ésszerű tanács kéne...

18/L


2011. jún. 13. 15:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*a kevés információ miatt
2011. jún. 13. 15:32
 2/12 anonim ***** válasza:
Költözz el nyugodtan, állj a talpadra. A családod bármikor meglátogathatod, így amikor otthon leszel valószínű nem lesz veszekedés, feszültség.
2011. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én mennék a helyedben.
2011. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon megbántam, hogy annak idején a lakóhelyemen mentem egyetemre. Nem volt rossz a családom, de annyi mindenből kimaradtam, ami a kollégiummal/barátokkal közös albérlettel jár! Szerintem menj Pécsre, nem fogod megbánni - azt viszont könnyen megbánhatod, hogy kihagytad a lehetőséget.. :(


Amúgy, milyen szakra készülsz? :)

2011. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

építész :)

te merre tanulsz?:)

2011. jún. 13. 15:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogyha BME-re mennék akkor napi kb 3 órát kéne utaznom, és ez még a minimum (bérlet pénz stb)
2011. jún. 13. 15:51
 7/12 anonim ***** válasza:

jobb költözni, lassabban kell önállóvá válni, és így könnyebb.

Ha pécsen is ugyan olyan erős a suli, akkor sztem menj.

Én így koliban már főzőcskézek magamra, mosás, takarítás teljesen természetes (bár ez otthon is, csak itt ugye más, kicsit rá is vagyok kényszerítve) szobatársam pl most lett kolis, ő semmit nem tud főzni, no meg mosni se td.


Megtanulsz alkalmazkoni, meg egyébként is kár lenne kihagyni.

2011. jún. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem kérdés, hogy neked most az álmaidat kell követned, megvalósítanod... a család ne legyen visszatartó erő, hisz nem elhagyod őket örökre, csak megkezdeda saját kis életed!
2011. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

A baj, hogy ők ezt nem így fogják fel...hanem,hogy lázadni akarok ellenük, és amikor egy kicsit is érintettük a témát, rögtön az volt a reakció: "eszed ágába ne jusson!!!!!"

amúgy nemet és kort is írjatok, köszi:)

2011. jún. 13. 15:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát pont ezért kell eljönnöd. Mert nagykorú vagy, és egy ilyen fontos döntést, hogy hol szeretnél TE továbbtanulni, így kezelnek ("eszedbe ne jusson").


Ha otthonmaradsz, meg fognak fojtani, mérgezik majd az életedet. Inkább vállalj fel most egy nagyobb balhét, minthogy a legszebb egyetemista éveidet elrontsák, isten őrizz hogy abban a környezetben kelljen tanulnod, élned...

2011. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!