Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy hagyja ezt abba?

Figyelt kérdés

10 évvel idősebb nálam, de nagyon fiatalos, rendre velem egykorúnak nézik.

Az utóbbi időben viszont elkezdett "öregesen" gondolkodni, ami engem nagyon zavar.

40 éves csak, de néha "örgesebb", mint apám, aki hatvan felett van.

Egy példa csak, egy karikatúrát néztünk, ahol egy idős nőnek az ajtófélfán jelölgette a férje, hogy évente mennyit lóg a melle, a jelölések egyre lejjebb értek. Viccesen mondtam neki, hogy ilyet mi nem fogunk játszani, vagy lecsapom. Erre sóhajtva mondta, hogy ő azt úgysem éri meg...

Basszus, 40 évesen még ne temesse magát! (nem, nem beteg)


Vagy múltkor orvosnál volt, mert szétment a térde (szalag meglazult), akkor is mondta, hogy naaa, az öregedés. (Francokat, sportsérülés, 20 éveseknél is gyakori.)


De szinte minden szempontból kezd egy öregemberre hasonlítani. Enervált, felnagyítja a problémákat, akár testi (fejfájás, fáradtság), akár lelki.


Fizikailag nincs több baja, mint egy 20 évesnek, de lelkileg nagyon elkezdett öregedni. Nekem ez azért is felfoghatatlan, mert ott van a hatvan feletti apám, akit lelőni se lehet, pörög egész nap, ha nincs munkája, talál magának, hogy ne üljön egy helyben.

Vagy az ötven körüli külföldi tanítványaim (magyar tanulnak), akiktől még én is feltöltődök, annyi energia van bennük.


Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit lehet tenni, ha valaki fejben elkezdi öregíteni magát?


2011. jún. 14. 10:02
 1/9 A kérdező kommentje:
*magyart (elnézést, haldoklik a billentyűzetem)
2011. jún. 14. 10:04
 2/9 anonim ***** válasza:

csinálj vele fiatalos programokat.

Mimindketten már inkább az 50 felé megyünk,de ha nem lenne sport,vitorlázás, sízés, biciklitúra.....stb a barátokkal akkor valószínüleg 20évvel öregebbnek éreznénk magunkat.

Így viszont ezek a programok fiatalon és fitten tartják az embert

2011. jún. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Kezd el mondogatni, hogyha egy kimerítő nap után hazaérsz, hogy.: Jajj öreg csontjaim, de fájnak! Meg hasonlókat, amiket Ő is csinál. Mond Neki, hogy jajj Te szegény vénember, de sajnállak! Hátha észbekap!
2011. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van gyereketek?


Pedig bizony öregedik, de persze ezen nem kell sokat sopánkodni. de 40 évesen már nem 30 mint te, majd érezni fogod.

habár anyósom 50 éves de 45 kiló és sportosabb nöt nem ismerek nála. minden nap biciglivel megy dolgozni, jógázik stb... én 30 vagyok. elmentünk hegyet mászni és azt hittem majd én leszek az elsö aki kidöl és azt mondja kössz elég volt. habár anyósom végig csinálta az egészet de ö maga is érezte és én is meglepödtem hogy ahol én fel ugrottam ö max mászni tudott, vagy inkább egy egyszerübb utat választott. nagyon meglepödtem, de 50 éves. én 30.

2011. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Tudjuk, ugye, hogy férfiklimax is van a világon.Annak a tüneteit vélem felfedezni az írásodból. de van egy másik fogalom is, amit életközépi krízisnek hív a szakirodalom.Nem tudom, melyik lehet a rosszabb.Amennyiben nincs a kedves férjednek valamilyen eltitkolt betegsége, ami ezt a lehangoltságot kiválthatja nála, akkor te is az előbb említett dolgokra gondolj.Emeld ki a tespedtségből, vidd kirándulni szervezz valamit csak kettőtöknek, hiszen még mindketten annyira fiatalok vagytok.Lehet, hogy neked is erőt adna, ha látod, hogy segítettél rajta:)
2011. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%
Keress neki egy jó kis feszes húsz évest,mindjárt nem lesz semmi baja,az biztos!
2011. jún. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért is furcsa nekem ez a változás, mert 4-5 éve, amikor megismerkedtünk, pont a vidámsága, energikussága fogott meg. Annyit vigyorgott, hogy másnak hetekig izomláza lenne tőle.

Pörgött, jött-ment, alig bírt megülni a fenekén. Mostanában ellustult. Beiratkoztunk edzésre, mondván nem árt egy kis mozgás és állóképesség. Rendre kibújik az edzés alól, mert fáradt, az edzéstől meg elfárad (igen, ez a lényege az edzésnek...)

Amikor a térde kilazult, megkérdezte az orvost, hogy mi legyen az edzéssel. Az orvos mondta, hogy ne hagyja abba, csak bizonyos mozdulatokat kerüljön. Az edzőnek már azt mondta, hogy orvosilag eltiltották, ami nem igaz.

Nekem születésemtől fogva gerincproblémám van, mégis meg tudtuk oldani az edzővel, hogy bizonyos gyakorlatokat nem csinálok, mert nem tesz jót, kiváltom mással (pl teljes felülés helyett hasprés)


Amikor megismerkedtünk, rengeteg stresszforrás volt az életében, mégis tele volt energiával. Most ezek 90%-a megszűnt, mégis morózusabb.


Az életközepi krízis, amit valaki említett... elgondolkodtam rajta, lehet benne valami, bár ezt laikusként nem merném kimondani.

2011. jún. 14. 10:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Vagy a stressz hiányzik.

Sok embernek szüksége van rá, függők lesznek az ardenalintól. (sok férfi kap infarktust a nyugdíjbavonulás utáni évben. Egyszerű hormonális oka van, nincs elég stresszhormon a szervezetükben)

tehát jöhet az ejtőernyő, hegymászás, vitorlázás

Legyen feladata,legyen miért küzdenie. Mert így csak elpunnyad.

2011. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mondasz valamit...

Őszinte leszek, az extrém sportokban nem szívesen támogatnám (szerencsére ő se említette, hogy ilyen érdekelné), mert közvetlen életveszélynek nem tenném ki...


A válása után ismerkedtünk meg, az exnej meg volt bolondulva, folyamatos stresszforrást jelentett. Őt folyamatosan ugráltatta (a közös gyerekre hivatkozva), engem aholt udott, támadott.

Az esküvő óta lenyugodott, majdhogynem barátságos lett, így ez az aránylag komoly stresszforrás kiesett az életéből. Sokat dolgozott akkoriban, mert a különköltözés (kb egy évvel megelőzte a válás jogi lezárását) alatt nem tudott mit kezdeni magával és a munkába menekült, később meg a főnökei ezt tekintették alapnak.

Most dolgoznia se kell sokat, viszont beiratkozott egy egyetemre, ami a vizsgaidőszakban non-stop itthonülést jelent a könyvek felett. Most is vizsgaidőszak van, így addig nem is akarom rángatni programokra, mert inkább készüljön fel a vizsgákra.


Mivel lehetne felrázni, amivel azért nem teszem ki közvetlen életveszélynek? (mielőtt valaki a bázisugrást javasolja...)

2011. jún. 14. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!