Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen helyzettel, ilyen szülőkkel?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista lány vagyok. Jövőre lenne esélyem beadni Erasmusra egy pályázatot, hogy kimehessek Ausztriába tanulni 1 évre. Én nagyon szeretném, mivel vas megyei vagyok, ismerem Ausztriát, rokonaink is élnek kint, és nagyon szép ország, teljesen más mentalitás stb., tényleg nagyon szeretnék kimenni. Már eleve egyetemre is oda akartam kimenni, 100km-re tőlünk egy osztrák nagyvárosba, de a szüleim nem engedték, mert szerintük nekik drága lett volna (hozzáteszem, lett volna rá pénzük, csak hát akkor kevesebb maradt volna a fiókban rejtegetve). Jövőre ingyen ki tudnék menni, fizetnék a szállást, az utazást kb., ráadásul ételallergiám van, amúgy is Ausztriából horduk az élelmiszereket, mert sokkal nagyobb a választék, illetve olcsóbbak is, így ott sokkal könnyebb lenne külön élnem a családtól, bárhol megvehetném a kenyeret vagy a tésztát, nem mint itthon.

Ma mondtam anyámnak ezt az egészet, erre az volt a válasz, hogy úgysem maradnék ott, 2 nap múlva bőgnék, hogy hadd jöhessek haza. Hozzátenném, ezt azért mondta, mert alsós kisiskolás koromban 2 táborból is bőgve hazajöttem, mert nem tetszett a 100éves ágy, a borzasztó koszt stb. Aztán jelentkeztem tavaly egyetemi kollégiumba, onnan is hazajöttem 2 hét után, mert a szobatársam egy befordult, bunkó, hisztis liba volt, sehova sem jött el velem, egész nap a szobában ültünk, halálra untam magam, így úgy döntöttem, bejárós leszek (45km, szóval megoldható). De anyám nem értett meg, szerinte ebben is én voltam a rossz és örökké itthon fogok ragadni (csak szeretné), mert sehol sem maradok meg. Pedig kirándulásokon, a barátaimmal, kedves emberekkel mindig jól érzem magam és nem is vágyom haza, napokig elvagyok. Anyám szerintem így akar hazakötni engem.

Szóval beszélgettünk erről a lehetőségről, hogy én mindenképp ki szeretnék menni, én ebben látom a jövőmet, ott 1 év alatt tökéletesen meg is tanulnék németül, ahogy itthon soha. Erre azt mondta anyám, hogy én soha nem fogok oda kijutni, őtőlük meg ne várjak semmit, mert nem támogatják, nem fognak pénzt adni rá. Erre csak lestem, mondom: "miattatok majd itthon maradok, mikor itt a lehetőség, itthon fogok 80 ezerért gürizni a diplomámmal?", anyám erre: "mit bánom én, mit csinálsz, csak tőlünk ne várj semmit!". Ismerem, képes lenne tönkretenni a jövőmet ezzel, hogy nem támogat, csak hogy itthon maradjak. A húgom is ki akart menni gimibe egy 40km-re lévő osztrák városba, nagyon jó gimi, de őt sem engedték ki, nehogy havi 2000Ft-tal többe kerüljön nekik, meg hát ki fogja őket öreg korukra elviselni. Hangsúlyozom, ki tudnák fizetni az iskolákat, nem a pénzről van szó, csak ők kenik erre, hogy nehogy beleköthessünk.

Hogy kezelnétek az ilyen szülőket? Nem akarják támogatni a külföldi tanulásom, esélyt sem adnak nekem, hogy véghez vigyem az álmaim, a terveim. pedig már bizonyítottam, hogy amit komolyan eltervezek, mindent véghez viszek. Bekerültem az anyám által áhított 8 osztályos gimibe, letettem 2 nyelvvizsgát, letettem a jogosítványt elsőre, bekerültem az első megjelölt egyetemre, államilag támogatottra. És mindezt magabiztosan, céltudatosan, mert véghez viszem, amit eltervezek. De ők keresztül akarnak most mindent vágni. Mit tehetnék, hogy viszonyuljak hozzájuk? Ti mit tennétek a helyemben?


2011. jún. 14. 10:25
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az Ő támogatásuk.Nagykorú vagy, kint is tudsz dolgozni egyetem mellett, és ott keresel is annyit, hogy el tudd magad tartani.Meg is van oldva a dolog.
2011. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha keresnél valami mellékkállást? Ha ott jobban fizetnek csak elég lenne kajára, ha a koleszt meg a szállást állják, nem?
2011. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
51%

Nagylány vagy, fogod magad, összecsomagolod a fogkafédet, vibrátorodat, meg a három tangádat, és kimész. Nem tarthat vissza senki.


Jaa, hogy a pénzük az kéne? Vagy még annál is több kéne?

Akkor alkalmazkodj.

2011. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
dolgozz oda kint ha menni akarsz lásd el magad és ne a szüleid pénzén élősködj.Ha ezt megcsinálod akkor ők is be fogják látni, hogy nem csak szórakozgatni mennél ki.
2011. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
78%
Add be a pályázatot, kezdj el dolgozni, és ne érdekeljen, h mit mondank a szüleid.
2011. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
85%

van erasmusos ismerősöm

gyakorlatilag 0 forintból ki tudta volna hozni az évét,csak bulira,meg kajára költött ha nem tetszett a koszt neki


tehát kezd el melózni,dolgozd végig a nyarat,és meg van oldva,pénzed is lesz

2011. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
54%
Nem is értem, mit gondolsz.Mi közöd neked ahhoz, mennyi pénzük van a fiókban?Majd mindent rád fognak aggatni, nem?Eddig kinek a pénzéből tanultál, éltél?Innentől kezdve légy a magad ura, mutasd meg, hogy nem vagy életképtelen.
2011. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Szerintem szemétség, hogy az ő személyes érdekeiket előbbre tartják, mint azt, hogy én boldog legyek és jól élhessek. Itt élünk az osztrák határ mellett, tele lesz az életem jó álláslehetőségekkel, és ez nagyot dobna az önéletrajzomon, mindenhol. De ő nem ezt tartja előbbre, hanem, hogy valaki elviselje őt öreg korára, és nem érdekli, erre rámegy-e az én életem. Mindig is azon volt, hogy megkeserítsen, engem és a húgomat is, hogy mi átvegyük az ő keseredettségét. De ha így folytatja, így keresztbe tesz állandóan, sikerülni fog neki. Munkát egyébként már 2 hónapja keresek, de elég szegényes megye ez, és már ahol régebben volt munka, oda sem vesznek fel diákokat. Ilyen a mai helyzet sajnos. :( Igyekszem, minden nap bújom az internetet, a hirdetéseket. Sajnos suli közben több munka van, de év közben mindenképp elmegyek majd dolgozni. Csak hát felsőfokú német nyelvvizsgára is készülök, illetve 4-es átlagot kell hoznom, különben az Erasmusnak lőttek.
2011. jún. 14. 10:53
 9/50 A kérdező kommentje:
Ja, és egy kis faluban élek az Isten háta mögött, ahol napi 3 busz már hatalmas luxus. Volt, hogy pár hete ezért elutasították a jelentkezésemet egy állásra, mert nem tudtam volna az ő kényük kedvük szerint bejárni, heti 5x8 órában. És, aki ugyanígy az Isten háta mögött él, megértheti, milyen nehéz bejárni az 50km-re lévő munkahelyre, napi 2-3 busszal (hajnali 4től délután 5ig megy 3 összesen).
2011. jún. 14. 10:56
 10/50 anonim ***** válasza:
81%

Aranyoskám, ha az én gyermekem lennél, már kivágtalak volna picsuba.

Mit gondolsz te, hogy egy szülő azért nevelt gyermeket, hogy kiszipolyozza az utolsó cseppig?Emeld fel a s.gged, és irány a sógorék, ott mutasd meg, milyen karakán csaj vagy, hogy eltartod magad, nem itthon élősködsz.

2011. jún. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!