Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ezzel a helyzettel?

Mit tegyek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok édesapám kb 4 honapja halt meg. most édesanyámmal élek. nagyon rosszul jövünk ki mindig veszekszünk mostanába. nem elég h édesapám meghalt még ez is. nem tudok mit tenni. Beszélni nem tudunk mert rögtön veszekszünk. meg elég idegesitő h mindig sir a végén. én is sirok mindig de ugy h senki ne lássa. nem tudom mi lesz nem birom sokáig. ezeket a dolgokat nem tudom feldolgozni...:(
2011. szept. 5. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyász időszakát élitek. Mondd neki, hogy neked is fáj, de te nem akarod veszekedéssel tompítani a fájdalmadat. Menjetek együtt a temetőbe, beszéljétek meg a mindennapi gondjaitokat, mondd , hogy te itt maradtál neki, és hogy ne rontsa el veszekedéssel a kapcsolatotokat. Kívánom, hogy vigasztalódjatok meg mielőbb.
2011. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a tanácsodat és a jó kivánságod:)
2011. szept. 5. 18:59
 3/5 tetris ***** válasza:

A fájdalom feldolgozása közösen könnyebben fog menni. Idézzétek fel édesanyáddal, hogy milyen volt a régi szép időkben. Kérd meg, hogy mesélje el, hogy volt amikor először meglátták egymást, amikor megismerkedtek, az első csók, milyenek voltak a randik, hogy kérte meg a kezét. Meséltesd el vele az egész esküvőt. Aztán azt is, amikor téged vártak, az milyen volt.

Ezek olyan szép emékek, erre minden nő szívesen gondol vissza. Biztosan van ezer és ezer szép dolog, amit érdemes lenne felidézni.

Ne fordulj magadba, inkább édesanyáddal közösen, vállalva a könnyeket, dolgozzátok fel a gyászt.

Azt is beszéljétek meg, hogy milyen lesz az élet a továbbiakban, most, hogy apukád már nincs.

Most tartsatok össze, legyetek egymás számára támasz. Ne legyél türelmetlen anyukáddal, fogadd el, hogy most mindketten nagyon sérülékenyek vagytok.

Szívből együttérzek veled, részvétem!

2011. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyász megéléséhez idö kell. Nem tudom milyen volt a kapcsolatotok anyukáddal apukád halála elött. Próbáld öt is megérteni, neki sem könnyü, egyszercsak minden rá szakadt. Sok eröt kívánok a továbbiakban =)
2011. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

mindenkinek nagyon szépen köszönöm a kedves válaszokat, tanácsokat. Azt hiszem megpróbálom ezeket amiket leirtatok.

MInden kedves válaszolónak minden jót!

2011. szept. 7. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!