Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet fulladni anyós...

Meg lehet fulladni anyós által? Csak nekem van ennyire akaratos, rámenős anyósom?

Figyelt kérdés

Tudom, vannak itt, akik nem szeretik az "utálom az anyósom" kérdéseket. Én nem is utálom. Még. Foglalkozik velünk. Épp ez a baj. Rettenetesen túlzásba viszi.

Újszülött babánkkal nem tudott mit kezdeni, csak fogta mint egy zsák lisztet, rossz volt nézni, de nem szóltam semmit. Folyton azt kérdezgeti a gyerektől: "bántanak téged? Éheztetnek?" Hiába nem gondolja komolyan, rosszul esik, mert nincs nap, hogy ne mondaná. A másik 2 unokájához nem engedte anno oda sógornőm, és mindent most akar egyszerre bepótolni.


Segít, ha megkérem, egy szava sincs. Csak. Férjem 34 éves. Pl. Hoz neki 3 napra való káposztás tésztát. Amivel semmi baj, csak azt gondolja, hogy én nem tudok a férjemre főzni? És ez rendszeres, hiába mondom, hogy van itthon kaja, azért csak hozza.

Amikor elmondtam neki, férjem mit enne, közölte, épp azt akar főzni, ha megyünk, én ne főzzek ilyet.

Töltött paprikának leszedi a paprikáját, csirkecombból a csontot kiszedi, ha férjemnek hozza.

Folyton kikapkodja a gyereket a kezemből, már már irritál ez az egész.


Ő az az anyós, aki mindent jobban tud, és én is úgy csináljam, mert ő is így csinálja.

Ha pelenkázok, odajön és mondja, hogy üljek le közben, fogja a gyerek lábát, és finoman rászóltam, hogy amikor egyedül vagyok, akkor is ügyesen meg tudom ám oldani! Fel se húztam a nadrágot, már elkapta, hogy na gyere.

Fél éves a gyermekem, de folyton azzal jön, hogy ezt is vesz, azt is vesz majd, és hiába mondom, hogy van már olyanunk, meg se hallja.


Más városban lakunk (lassan kezdek ezért hálát adni), és mielőtt jönnek felhívnak, hogy mikor van ébren a gyerek, mert csak akkor jönnek be, ha ébren van.

De eddig nem is hívtak! 3 hetes babámmal voltam itthon, és délelőtt gondoltam és is ledőlök. Alighogy elaludtam, anyósom trappol befele a hálószobába!!! Nézett csodálkozva: "Hát te alszol???" (Van kulcsuk a házunkhoz. sajnos) Na, de azóta zárban hagyok minden kulcsot, telefont lenémítom! Nem hittem a szememnek.


Tegnap vittünk hozzájuk babámnak főzeléket. Azzal fogadott, hogy ő már főzött a gyereknek. És hiába mondtam, hogy köszönjük, elvisszük akkor holnapra, nem akarta megérteni, és azt gondolta, és majd kidobom, amit csináltam, és azt adom, amit ő főzött. És ebbe nem gondolok bele semmit, ez így komoly.

Ebéd közben kivettem a gyermekem a bébihordozóból, erre felpattant, hogy maradjak, majd ő kiveszi, én csak egyek.

Férjemmel ketten 4-szer(!) szóltunk rá, hogy üljön vissza, de a leves után odarohant, és kivette a kezemből, mert ő már jóllakott. Levegőt is alig kaptam.

Ha nála van a gyerek, nem is foglalkozik vele, csak a lényeg, hogy elmondhassa, hogy nála volt. Folyton előkapkod tányért poharat kanalat, hogy a gyerek rághassa.

Rettenetesen irritál ez a helyzet, tudom, hogy férjem nagyon szereti az anyukáját.

Finoman próbáltam neki sugallni, hogy ez kicsit sok, de ő sem tud ezzel mit kezdeni.

Mit mondjak még anyósomnak? Mert amikor már kezdem elveszteni a türelmem, néha keményebben, azt is mondanám, hogy kicsit bunkón szólok oda, simán lepereg róla!

Ne haragudjatok, de muszáj volt ezt kiírnom magamból, mert tényleg nem tudom, hogyan tudnám még sugallni, hogy kicsit sok.

És kérlek ne írjatok olyat, hogy örülhetnék, hogy egyáltalán foglalkozik velünk, de szó szerint megfulladok! Görcsöl a gyomrom, ha hozzájuk megyünk, és szeretnék ezen változtatni, de úgy hogy ne a férjemet bántsam meg... Aki egyébként mellettem áll!

Köszönöm ha válaszoltok, és végigolvassátok!


2011. febr. 13. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Nos,először is sajnállak.

Másodszor az ilyen anyósnál nem segit a szép beszéd,mert elengedi a füle mellett.

Az én anyósom is próbálkozott ilyenekkel az elején,de én megmondtam neki,hogy vagy tiszteletben tartja,hogy én vagyok az anyja,vagy nem jöhet hozzánk.Lehet durva de bevállt.

Volt hogy váratlanul jött,a férjem éjszakés volt és reggel aludt volna,hát mi nem engedtük be.

Lehet szemétség de itt csak a tettek segitenek.

Ha ő nem tisztel annyira,hogy meghallgasson akkor én miért tiszteljem?

Párod,hogy reagál erre?

2011. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk éppen fordítva van!

Anyós nem törödik azzal, hogy van még 1unokája, csak a lánya gyerekeivel foglalkozik, persze velük is csak azért amit Te irtál, hogy elmondhassa,vele voltak!

Igen ez a két véglet!

A túlontúl túlzásva vitt törödés sem jó, de az se ha tudodmást sem vesz a gyerekről!

Mindkettő idegörlő!

Annyit tudtok csinálni, hogy leültök vele beszélni, és elmondjátok a problémáitokat, bár van egy olyan érzésem, hogy hasztalan lesz!

Hát igen, mégsem az Ö gyereke,Ti szeretnétek nevelni a saját belátásotok szerint,nem ahogy Ö szeretné...

Tegyél rá neki utalásokat, bár az nem egyértelmű!

2011. febr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Szóval nekem az vált be hogy erályesen,közöltem ha nem tetszik valami,ha továbbra is erősködött és épp náluk voltunk,mondtam,hogy jó akkor máris indulunk haza,ha otthon voltunk akkor meg öltöztettem a gyereket és elmentem sétálni vele(anyós nélkül).

Lehet 1 napig megsértődik,de a hosszútávú nyugalmamért megérte.Bár nekem a férjem is igy gondolkodik mint én szóval mi együtt állitottuk le.

2011. febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Valóban hasztalan, mert néha tényleg szégyenkezem, hogy hogyan is próbálom meg leállítani. Lehet, tényleg meg kéne mondanom, hogy az én gyerekem! Férjem is látja, és erre csak annyit mond: "de hát tudod, milyen anyu..." Nem volt mintaanya, a saját lányával nem is beszél. De nekem ha kell valami, százszor inkább a saját anyumhoz fordulok, és ezt nehezen emészti meg.

Megkeseríti az életem. Meg akart győzni pl, hogy a lakásunkat hogyan rendezzük be! Meg a gyerekszobát! És nem győztem mondani neki, hogy de nem, és nem és nem! Hasztalan, és csak mosolyog, idegesítően. De hát az unokát ugye nem tilthatom el.

Viszont akkor lehet, hogy határozottabb leszek! mert ha náluk vagyunk, mindig azt várom, hogy férjem rászól. De sokára esik le szegénykémnek. Viszont apósom rá szokott szólni!:) Azon mindig jót mulatok: Figyelj oda! Töröld meg a száját! Vele foglalkozz!

Apósom jó fej:) Muszáj határozottabbnak lennem, igaz? Fú, nehéz küzdelem lesz.

2011. febr. 13. 16:13
 5/14 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!!!
2011. febr. 13. 16:14
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, ma próbáltam anyós-féle főzit adni a kislányomnak, mivel fehérrépát is tett bele, a második falatot már kiköpte, és onnantól nem tudtam belenyomni. Lehet ezt nem is titkolom majd előtte. Nagyon nagyon meg lesz lepve, abban biztos vagyok!
2011. febr. 13. 16:17
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos az enyém is ugyanilyen... A férjed egyedüli gyerek? Az enyém igen... Anyósom is úgy hitte, hogy a kisfiát csakis ő tudja megfelelően ellátni.. Ő is hozta neki a kaját, naponta képes volt 10x is felhívni, hogy minden rendben van-e vele. Szerencsére ez nem csak nekem vált zavaróvá, hanem a férjemnek is. Főleg, miután a gyerekek is megszülettek. Ő is mindenbe bele akart szólni, mindent jobban akart tudni. Aztán a férjem beszélt vele. Megkérte, hogy csak akkor adjon tanácsot, ha kérjük, másképp ne szóljon bele a dolgainkba, a gyerekek nevelését meg bízza rám/ránk. Persze először volt egy kis sértődés, de hamar rájött, hogy a fiát így sem veszítette el... viszont, ha folytatta volna a dolgait, valószínűleg így lett volna.
2011. febr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Férjemet közel nem zavarja annyira, mint engem. Nem gondolnám, hogy beszélne vele. No de sok idő van még előttünk...
2011. febr. 13. 16:27
 9/14 anonim válasza:
66%
Szerintem le kell állítani az anyóst, nem véletlen h a sógornőd nem adta oda neki a gyerekeket! Sajnos az ilyen típusú embernél nem megy a szépszó, ne durván de azért határozottan szólj neki. Mondjuk én is hasonló cipőben jártam, de már odáig fajult a dolog hogy nem beszélek az anyósommal. Nekem azt hangoztatta mikor 7 hónapos terhes voltam, hogy a gyerekágyat feltétlenül a másik szobába tegyem mert megbánom h velünk alszik. Ezt kb 20x elmondta ahányszor feljött - nagyon idegesített. Látszik hogy Ő 40 évvel ezelőtt hogyan nevelte a gyerekeit...
2011. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 tetris ***** válasza:
86%

Azért nem veszi észre magát a Drága Mama, mert nem akarja észrevenni.

Végre fontosnak, nélkülözhetetlennek szeretné érezni magát. Márpedig muszáj lesz leállítani, mert a családi nyugalom és béke a legfontosabb. Nem kell udvariatlannak lenni, de ha kell, vedd ki a kezéből a gyereket, és igenis add neki enni azt, amit te főztél, nem amit ő. Határozottan állj ki magadért. Ha csak egy kicsit is kiengeded az irányítást, ő azonnal ott terem és átveszi.

Igen, jól látod a dolgot. Tényleg határozottabban kell fellépned. De azért nem kell megbántani őt.

Az jutott eszembe, hogy esetleg te is osztogathatnál neki jótanácsokat, hogy miket főzzön, és hogy lássa el a háztartást. Vajon ez neki hogy esne? Én kivenném a kezéből a fakanalat, és megmutatnám, hogy kevergesse a levest. Mindegy hogy, csak ne úgy, ahogy ő csinálja.

2011. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!