Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
anyukám márciusban halt meg,apu azóta minden nyugdiját elszórja,nem ad nekem semmit(együtt élünk).Most meg itt sajnáltatja magát.Nekem viszont már elegem van ebből,nem fogom eltartani
2011. jún. 15. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Most eltartod, vagy nem ad...? Van néhány fokozat a kettő között...

Anyukád miatt részvétem!

2011. jún. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Hány évesek vagytok? (apukád és te)
2011. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem ad,mert elszórja és igen eltartottam

én 25vagyok és ő 70lesz

2011. jún. 15. 17:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van saját kereseted, akkor miért kellene adnia? Ez nem tiszta.
2011. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

édesapádnak segítségre van szügsége,elvesztette élete párját

,ne kritizald hanem segits rajta mielött kinyirja magat...persze hogy nem kell eltartanod,probalj meg neki szerezni egy közösségi terápiát ahol hasonló problemaju emberek vannak,menjetek el együtt,mert lehet téged nem viselt meg annyira anyud halála,de öt igen,és segitség nélkül öt is elveszíted,,,részvétem

2011. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy érti, hogy a számlákra, meg a kajapénzbe nem ad semmit...
2011. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnék leülni vele beszélgetni. 3 hónap még nem nagy idő, ha a társad elvesztéséről van szó, és a jelek szerint apukádat ez nagyon megviseli. Viszont tény, hogy az élet nem áll meg és sajnos nem lehet megfeledkezni arról, hogy nem vagyunk egyedül a világban.


Valahogy próbálj meg vele egyességre jutni, de nyugodt hangon és nem kiabálva, veszkedve. Kezd úgy, hogy megkérdezed, hogy van, mit érez és ebből vezesd el a beszélgetést abba az irányba, hogy értesd meg vele, egyedül nem bírod a háztartás terheit és szükséged van a segítségére. Valahogy próbálj vele megegyezni abban, hogy mikor megkapja a nyugdíját odaadja neked a számlák ráeső részét... vagy, amiben megállapodtok.


Tudom, hogy sablon szöveg, de ne felejtsd el, hogy ő nevelt fel és segített odáig, ahol most vagy. Nem szeretem én sem azt hallgatni, hogy a szülőknek hálásnak kell lennünk, de valahol van benne annyi igazság, hogy annyival tartozunk nekik, hogy ha nehéz időszakuk van, akkor átsegítjük őket ezen legalább azzal, hogy megértőbbek vagyunk.

2011. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
na,akkor kezdjük ott,h.örök életében,ha anyukám nem dugta elelőle apénz,elverte.Még anno a fizetését is.Volt rá példa,amikor az én pénzemet is elitta.Amióta anyu meghalt,azóta nincs aki kordában tartsa és elszabadult a pokol.Nem ad bele semmibe pedig van bőven fizetni való.Amikor anyu élt,felesben fizettünk mindent,most viszont mindent én fizetek.Ő meg 1nap altt elkölt 100ezer forintot,amiből nekem számlákat kell fizetnem,főzni kell és van egy 2éves kislányom.Szóval ő nekem soha nem adott semmit,most viszont rajtam akar élősködni.
2011. jún. 15. 18:54
 9/9 anonim ***** válasza:
egyszerű, ne hagyd
2011. jún. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!