Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a "feladata"...

Szerintetek mi a "feladata" egy szülőnek miután a gyerek leérettségizik?

Figyelt kérdés

Férjem lánya(előző házzasság)már befejezte az iskolát,valami tanfolyamot végez amivel nem nagyon fárad el de mégis természetesnek veszi hogy még elkell őt tartani:albérletük fizetése,telefonszámla fizetése,laptop vásárlása...de nem dolgozik!


Szerintem felháborító!

Ez tényleg így megy manapság?


Amikor én jártam suliba már és nem volt az olyan rág,27 éves vagyok akkor érettségi előtt is magamnak kellett ezeket megteremteni,és nem a pénz miatt,de így az értékítélete nagyon elvan fedítve szegény lánynak...


2010. jún. 29. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
82%
nem tudom, nekem is megvannak ezek a dolgok, bár albérletet nem kell fizetni.attól még h leérettségiztem nem raknak ki.bár én szeretnék dolgozni, de itt elég nehéz munkát találni.
2010. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
81%
Amíg tanul és otthon lakik, addig eltartanám. DE albérletet már nem fizetnék neki. Ha külön akar lakni, fizesse.
2010. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
76%

Az én szüleimnek speciel nincs semmi vagyonuk, ezért meg is mondták, hogy örökségre ne számítsunk, azt tudják nekünk adni, hogy eltartanak, amíg tanulunk. Hárman vagyunk testvérek, mindhárman szerencsére elég jó képességekkel, így valószínű a diplománknak is lesz értéke, mert lesz mögötte tudás és ezzel majd többet tudunk keresni.

DE például albérletet nem fizetnek, csak kollégiumot, így mivel én ragaszkodtam az albérlethez, nekem kell kifizetnem.


Az viszont más kérdés, hogy a gyereket természetesen nem _kell_ eltartsa az apja, miután leérettségizett, de semmi kivetnivaló nincs abban, ha megteszi, mert szereti a gyerekét.

2010. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
72%
Ne másokra haragudj azért, mert neked nem voltak meg az anyagi lehetőségeid ahhoz , hogy tanulj, és a szüleid támogassanak. Te utálod a párod lányát, ez világos. Pedig tudtad , hogy gyereke van. Amíg a szülő teheti, támogassa a gyerekét, főleg ha a gyerek nem tett semmi rosszat amivel ne érdemelné meg. Ha a párod úgy látja jónak, hogy támogatja, akkor úgy lesz. Nem sok közöd van hozzá.
2010. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
43%
Vajon otthon szívesen látnák?
2010. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
81%
Ha a közös gyereketeket tartaná el, az is ennyire zavarna?
2010. jún. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
21%

Teljesen megértelek! Szerintem maximálisan igazad van! Én is 22 vagyok de már több mint két éve dolgozom, ugyanúgy tanfolyam mellett kezdtem a munkát. Így már nem is mertem volna a szüleimtől ilyeneket. Gondolom a párod elkényeztette nagyon, hogy ő "milyen jó apuka!" legyen.(Lehet, hogy pénz nélkül már nem is szeretné annyira?) Csakhogy szerintem egy gyereket inkább az életre kéne nevelni, nem arra, hogy mindig mindent megkap a semmiért cserébe, mert nem biztos ám, hogy mindig így lesz! És utána mi lesz az apuci kicsike lányával? Éhen hal?

Én nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy jó nevelést kaptam.

2010. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
72%

Általában a szülő ameddig tudja támogatja a gyermekét.De ezt egyre több fiatal úgy veszi,hogy a szülőnek kutya kötelessége addig pénzelni amíg ő egyenesbe nem kerül.pedig ez nem így van..Azok a szülők akik a felnőtt gyereküket (akik már nem tanulnak) továbbra is támogat anyagilag azt meg kéne köszöni,és örülni,hogy ilyen rendes a szülője,és főleg van miből..

Sajnos elég sokan ki is használják ezt a lehetőséget..

Igazából a törvény szerint a szülő csak addig köteles támogatni a gyermekét amíg felnőtt korú nem lesz..

Tudom most sokan lepontoznak,hogy ezt írtam,de kíváncsi vagyok,hogy fordított helyzetben is ennyire ragaszkodnak a szülő = gyerek kapcsolathoz.vagyis amikor a gyerek dolgozik,családja van,és a szülője aki idős,beteg ember lesz akinek támogatásra van szüksége akkor köteles a gyermek a szülőjét támogatni...Mert ha nem akkor miért várják,hogy a szülő akár 50 éves koráig támogassa???

2010. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem csak annyi a bajod, hogy férjed (aki legjobb indulattal is valószínűleg az apád is lehetne) foglalkozik a lányával. Kérdem én, ha te elválnál és a gyerekedről levenné a kezed a volt férjed és az új kis nőcskéjére költené, te mit szólnál? Nem írtad, hogy te bármiben is hiányt szenvedsz e, mert nem hiszem. Ha az anyagi helyzete megengedi, akkor miért ne támogassa??
2010. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
83%
Albérletet nem fizetném, illetve ha olyan anyagi helyzetben van az apja, akkor lehet megengedheti magának, akkor miért ne adjon meg mindent a gyerekének? De ha átlak fizetésből él akkor nem. Viszont, ha nálam lakna, akkor eltartanám amíg tanul. Gondolom, ha a saját gyereked lenne, akkor nem piszkálná ennyire a csőröd...
2010. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!