Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinalnatok egy zsarnok...

Mit csinalnatok egy zsarnok anyaval? (bovebben lent)

Figyelt kérdés
Nem akarok tul hosszu lenni. Ketten vagyunk testverek. Gyereknek jo szivu volt a tesom es en voltam um az 'irigy' csupan azert mert minden jatekomat tonkretett. Majd mikor nagyobbak lettunk tesom ott tett keresztbe nekem ahol lehetett. Nem egy parkapcsolatomat tett tonkre, vagy um 'oldott' meg helyettem. az utobbi 3 evben rengeteget segitettem nekik, ugyanis en kulfodlre koltoztem 10 eve es en segitkeztem nekik, kivandorlas, munkahely talalas, tanacsok, hazvetel, szamla intezes, kocsit vettem nekik, meg mindenfele ugyintezes, feleseget vinni orvoshoz, mert nem tud vezetni es itt kocsira epul minden, h ne tesomnak kelljen kivenni idot a melobol. Mindent. Mintha a csalad szemelyi titkara lennek. Ugy h dolgozom teljes munkaidoben van egy ferjem meg egy kislanyom. Ejjel mikor mar kislanyom aludt csinaltam nekik a dolgukat. soha egyetlen egy koszonet nem volt, hanem inkabb mindig csak elvaras. sot ha nem idoben csinaltad akkor meg en voltam leszidva h milyen lassu vagyok. Anyam is kijott mert fiatol nem tud elszakadni, azonban a fia nem akar vele egyutt elni, igy nalam, ragadt. Sajnos a helyzet kettonk kozott, en es az ocsem kozott olyannyira elmergesedett h a kapcsolat a tovabbiakban nem fentarthato. Ugy erzem ha a tesomban nincs meg az irantam megfelelo tisztelet akkor nem erdemes kapcsolatrol beszelni, mert nala a hasznalas teruleten merul ki a kapcsolatunk. Tobbszor tobb kulonbozo szitacioban beegetett, megalazott tobb ivben olyan stilusban. Azonban anyam nem akarja elfogadni dontesem es lelkileg zsarol. En mondtam neki menjen haza, mert ezt a kapcsolatot nem lehet kozottunk rendezni. Szerinte miattam. En a lelkemet is kitettem de ez sem eleg. ugy erzem ha nem valtoztatok ezen en megyek tonkre lelkileg idegileg. A csaladom miatt nincs onbizalmam, hiaba vagyok sikeres vezetoi pozicioban, megis felek kiallni beszelni emberek ele, mert mindig ugy erzem nem vagyok eleg jo, buta vagyok etc... Cegemnel megbecsulnek es ezert kuldenek engem tanfolyamra h onbizalmat szerezzek. Pszichologusnal is voltam aki megallapitotta h anyam zsarnok es erzelmi zsarolasaval probalja celjait elerni. Sok gondom volt parkapcsolat teren is pontosan emiatt. azert mentem pszicholgushoz mert tesom es anyam azt mondta gondok vannak a szemelyisegemmel es venlany fogok maradni. igy elkezdtem elhinni h tenyleg igaz. amikro felvetettem nekik azt modntak az orvos hulye es adja vissza a diplomajat. Es akkor ez meg a 'finomabb' kommentjeik koze tartozik.
2011. jún. 16. 09:05
1 2
 1/12 mimano ***** válasza:

Először is ott a hiba, hogy mindent megteszel nekik. Meg kéne tanulni nemet mondani. Ha hagyod magad, meg is érdemled, hogy kihasználjanak!

Másodszor pedig meg kell jegyeznem, hogy ez a leírás igencsak egy oldalú, ettől persze a legtöbb ember aki majd ideír sajnálni fog, én viszont kíváncsi lennék a testvéred nézőpontjára is.

Nem ők egyedül a problémák. Azért akaszkodnak rád, mert hagyod magad, és emiatt nekik ez már természetes. Te is ugyanúgy hibás vagy...tessék elszakadni tőlük minél előbb, hisz a leírtak alapján nincs szükséged rájuk, csak gondot okoznak.

2011. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tettél te valamit az ellen, hogy ne bánjanak veled csicskaként? Nem. Ugráltál nekik össze-vissza. Azt tanácsolom, legyél következetes! Pl. Anyu, ha ebben és ebben x időn belül nem lesz változás, akkor ezt és ezt fogom tenni. (és természetesen meg is teszed, mert az az alapja az egésznek)
2011. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Epp most tettem pontot a vegere. Megszakitottam a tesomekkal mindenfele kapcsolatot. Igazad van elso hozzaszolo en vagyok a hibas mert hagytam magam kihasznalni. Eljott az ido h nem. Csak ez eppen anyam torkan nem jon le jol, es most erzelmileg vagyok zsarolva, h en ot tonkreteszem idegileg, meghogy milyen ember vagyok meg etc.

de most az egyszer tartom magam az elhatarozasomhoz.

Persze a leiras egyoldalu, csak tudod en annyit neyltem mar, h eljutottam arra a szintre h tobbet nem tudok viselni, mert abba osszeroppanok.

a sok segitseg ellenere is en vagyok a szemet onzo alak. akkor legyek az, de engem hagyjanak beken. Komolyan akkor voltam boldog amikor en itt voltam egyedul kint ok meg otthon. Sokszor gondoltuk a ferjemmel h atmegyunk az USA_ba vagy Dubai-ba dolgozni h fellelegezhessunk a csaladtol. um elmenekulni.

2011. jún. 16. 09:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Alapszabály, hogy felnőttként nem élünk együtt szülővel.

Második szabály, hogy kizárólag annyit teszel meg (a lelked "kitevésére" pl. semmi szükség), amennyi neked belefér, amit önzetlenül teszel, magyarul: ha nem hálálják meg, akkor sem hánytorgatod fel.

Harmadik szabály: nem akarsz mindenkinek megfelelni, mert ettől tényleg becsavarodsz. Csak magadért vagy felelős (meg a gyerekedért) - a tesódért és a szüleidért nem, felnőtt, önálló emberek ők is.

Negyedik szabály: Rájönni, hogy nem fogod tudni megváltoztatni őket, ők ilyenek. Semmit nem lehet "csinálni" velük. Ha ezt el bírod fogadni, még a szeretet is menni fog. De ez nem egyenlő azzal, hogy rabszolgaként kiszolgálod őket.

Ötödik szabály: "Ugy h dolgozom teljes munkaidoben van egy ferjem meg egy kislanyom." - Belátni, hogy ez pl. nem érdem, rajtad kívül sokan teszik ezt még.

2011. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Erre a történetre minden normális ember csak olyan tanácsot tudna adni, hogy a testvéredékkel csökkentsd minimálisra a kapcsolatot, mert már valószínű a nevelésénél is komoly hibákat követett el anyukád. Úgy tűnik, már akkor nem egyformán osztogatta a szeretetét a gyerekei felé, és talán ez hagyott nyomot a testvéred jellemében is.

Anyukád pedig költözzön a kedvenc gyerekéhez, ha ilyen a hozzád való viszonyulása. Ha a testvérkéd visszautasítja az anyját, akkor pedig nem is értem anyádat, hogy mégis miért őt isteníti Veled szemben? El kellene érned, hogy változtasson a szemléletén Veled kapcsolatban, mert így nagyon megnehezíti majd az életed, ha melletted marad. Az önbizalmad pedig nem szabad elveszítened - a leírtak alapján értéktelen, rosszindulatú, lehúzó - családtagjaid miatt.

2011. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hatodik szabály: abbahagyni az önsajnálatot...
2011. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Csak egy kis izeleites. A tesom felesege elvesztette a babajukat 2 eve. Nekem pont akkor szuletett a kislanyom. Evekig nem jott felenk sem, es ha ocsem atugrott ugyet intezni o lent vart a kocsiban, volt olyan h 2 orat mert nem birta elnezni h nekem van egy lanyom. en sajnaltam rohantam vele orvoshoz ugy h a kislanyom 3 hetes volt. Aztan osszejott neki tavaly a baba, akkor is en rohantam orvoshoz vele amikor azon a napon otthonrol dolgozom h a kislanyommal legyek ehelyett a korhazban voltam vele egesz nap.

Iden sajnos ugy alakult h mi vesztettuk el a kistesot. Terhessegem elhalt a 6ik heten. Ketelyek es remenyek kozott eltem egy hetig, mert kertem az orvost varjunk meg egy hetet hatha, amikro o tudta h a szivhang nem fog beindulni. Sajnos a veteles nem idnult meg magatol igy muvi uton fejeztek be. Nem reg mutottek. Ezert is h kiheverjem a tortenteket elutazunk nyaralni. Ezert is megkaptam a magamet miert akkor amikor a tesomeknal pici a baba. Es h mit vagyok ugy ki. Mikor mondtam ha sogornom is kivolt a valasz ez volt: nekem mar van egy szep lanyom, nem olyan mintha az elsot vesztettem volna el, az mas. Ejjeleket sirtam vegig ugy h a kislanyommal aldutam, teljesen magam alatt voltam, es meg vagyok is.


Es meg sorolhatnam ezerrel.

vagy mikor parom megismertem es meg randiztunk es atjott hozzank, akkor tesom beutotte nagy poenjat h addig menekuljon elolem ameddig csak tud minel messzebbre. Szerencsere a ferjem oda se hederitett a tesomnak.

2011. jún. 16. 09:36
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem sajnalom magam. A kisteso elvesztese utan ami egy hoanpja volt nem vagyok a top-on es erzekenyebb vagyok dolgokra. De nem hivanm onsajnalatnak.

A gond ha nem segitek vagy atz modnom nem erek ra akkor en egy onzo alak vagyok aki midnenkinek segiot csak a sajat testverenek nem.


ezert is irtam pontot raktam a kapcs vegere. Megszuntetem veluk egy idore a kpacsolatot anyam meg mehet a tesomekhoz vagy haza cuccol. a zsarolasibol elegem volt.


komolyan akkor voltam boldog mikor ok 10ezer kilometerrel odebb voltak. igaz maganyos voltam de a jelenlegi helyzetnel az is sokkal jobb volt.

2011. jún. 16. 09:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondj nekik nemet, és állj a sarkadra! Nem kell azokra hallgatni, akik folyton a család szentségéről papolnak, mert a család nem minden esetben érdemli meg a gürcölést... olyan embernek nem kell segíteni, aki kéri, és aztán nem köszöni meg...
2011. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
pont most alltam a sarkamra! es mit ne mondjak nem vagyok favorit erte...
2011. jún. 17. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!