Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? 6 év után :SSSS

Figyelt kérdés

sziasztok!

Több mint 6 éve vagyunk együtt a párommal leánykérés még nem volt,de már esett szó még tavasszal az esküvőről.Nagyon szeretjük egymást és jól el is vagyunk.Az édesanyjának én emelgettem már a házasság témát,de nekem úgy tűnt neki nem igen tetszik bár ő azt állítja nincs evvel semmi gond csak várjunk még.Én gondoltam magamba hova a fenébe várjak még.............6 év után.......

Amikor az édeanyja vissza ment mert csak két hétre jött haza akkor a párom azt mondja nekem: Nem kéne átgondolni ezt a házasság témát.Én erre magamba fordulva megdöbbenten elgondolkoztam,na biztos az anyja megmosta az agyát........nem kizárt hiszen az édesanyja már egy párszor el is vált,és a párom gondolom pont ettől fél hiszen ezt látta.Amikor a városban sétálunk és éppen valakit látunk házasságot kötni akkor hangosan beszól hogy na most kezdődik nekik a keserű élet.Nekem ez nagyon rosszul esik hiszen úgy beszél mintha ő tudná hogy milyen szőrnyű egy házasság.Attól viszont fél hogy elveszít. Nem tudom mit csináljak aggódom.Nem akarom hogy erőszakkal vegyen el felségül.Itthon mindent megcsinálok főzök, mosok,takarítok ,reggel kávéval keltem mielőtt megy dolgozni.És emellett természetesen dolgozom.Ennek ellenére fél a házasságtól mikor tudja hogy én ilyen vagyok és ilyen is maradok akkor is ha elvesz feleségül.Persze én ezt nem azért csinálom mert evvel szeretném bizonyítani hogy jó feleség lennék hanem azért mert szeretek családias nyugodt kiegyensúlyozott életet élni,és ehhez nekem ezt meg kell csinálnom.Segítsetek!!!!!!!! Mit tegyek????????,,


2011. okt. 20. 09:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%

miért olyan fontos neked az a papír?

ismerek nem egy párt, akik már 10-15 éve együtt élnek, gyerek is van, mégsem ezen görcsöl egyik sem, hogy jaj, nincs papírunk róla.


szeret, hozzád megy haza, gondolom gyereket is szeretne majd idővel? akkor mi a probléma?


komolyan nem értem mire ez a nagy házasságmánia? azt hiszed azzal be leszel biztosítva?

2011. okt. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Én teljesen megértelek. Sokan feleslegesnek tartják azt a papírt, sokan jósok, mert "tudják", hogy úgyis válás lesz belőle. Na ilyen elven akkor nem is eszem, mert úgyis megéhezem újra...

Nekem már volt esküvőm, és igen, csodálatos volt minden. Most is jó a tudat, hogy férjem van és férjnél vagyok, neki meg felesége van :) Amikor bemutat valakinek is jó érzés hallani, hogy "feleségem", mert így tudják, hogy igen, ez egy komoly dolog, és nem csak az aktuális vagyok, egy a sok közül, hanem igen, "az, aki".

Ha elmondod a párodnak, hogy ez neked mennyire fontos, és hogy kislányként szép esküvőről álmodoztál és neked ez jár, akkor biztos meg fogja érteni. Nem lehet ennyire makacs..

Én házasság párti vagyok, ha valamilyen okból válásra/szakításra kerül a sor, egy élettársi kapcsolatnál is ugyanúgy felmerülnek a viták.. S szerintem az házasságellenes, aki saját magában sem biztos...

2011. okt. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

Miért kellene feleségül vennie,ha így is úgy viselkedsz,mint egy feleség? Így legalább nem kerül sokba a válás. A házasság egy életre szóló elkötelezettség,az együttélés nem. Legalábbis azoknál,akik komolyan gondolják.

Aki a házasságot csak egy papírnak gondolja,az nem akar egy életre a másikhoz tartozni.

2011. okt. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Kérdezd meg tőle, hogyan képzeli el az életét 5 év múlva? Akar gyereket? Vagy csak egyszerűen kényelmes neki ez a helyzet? Az sem mindegy, hogy hány évesek vagytok. Mert ha 16 évesen jöttetek össze, akkor hiába a 6 év, tényleg ráértek még.

Azt is mondd el neki, ne veszekedve, hogy te hogyan érzel. Mondd meg, hogy te igenis szeretnél majd egyszer házasságban élni, de ne úgy, hogy ebből azt érezze, hogy te holnap el akarsz már menni az anyakönyvvezetőhöz, hanem hogy megértse, hogy számodra az az ideális családmodell, ahol a szülők házasságban élnek.

2011. okt. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Mérlegelj. Mit szeretnél, vársz a házasságtól? Hány évesek vagytok? Ha igazán szeret, tudja, hogy házasság nélkül boldogtalan leszel, ezért képes lesz bevállalni, hiába vannak kétségei. Ha viszont saját magában nem biztos (úgy értem, hogy nem tudja, hogy Te vagy az egyetlen, akire még vágyik az életben párkapcsolatként), akkor nem biztos, hogy jó, ha folytatjátok.

Ha te egy családcentrikus nő vagy, akkor azt is mérlegelned kell, hogy mikor szeretnél és hány gyerkőcöt. Ha ő ezzel is várna, Te meg nem, akkor ismét meggondolandó a helyzet.

Ismerek számtalan példát, ahol a férfi 7-8 év után kérte meg a lány kezét, de olyat is, aki nem kérte meg, a lány szakított és rá fél évre egy tökéletesen családcentrikus, rendes férfit talált, akibe azóta is szerelmesek és van 3 gyerekük.

Én a helyedben, amíg szeretem, kitartanék és nem azt nézném, hogy vajon feleségül akar-e venni, hanem azt, hogy a terveiben benne vagy-e. Pl. együtt élés, lakáscsere, gyerekek. Ha ezekről soha nem beszél, akkor nem valószínű, hogy érett egy komolyabb kapcsolatra.

Az anyja meg akár mit mondd, az döntően nem befolyásolja a hozzáállását. Azért nem szoktak a férfiak sem szakítani, sem társat választani, mert édesanyjuk így vagy úgy óhajtja.

Dorothy, tanácsadó

2011. okt. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

"komolyan nem értem mire ez a nagy házasságmánia? azt hiszed azzal be leszel biztosítva?"


A házasság nem rabság! Nem arról szól, hogy a házastársunkat az asztalhoz láncoljuk, h na ugyan nem mész te sehova (pláne nem harmadik félhez).. A megcsalás benne van a pakliban, nade könyörgöm, aki nem játszik, nem is nyer. Úgy meg eleve rossz nekiindulni valaminek, ha a megcsalástól rettegünk/ vagy tisztában vagyunk vele, hogy úgyis az lesz a vége... Az ilyen ember saját magát nem érzi elég jónak ahhoz, hogy a párja érdeklődését fent tudja tartani, vagy pont saját maga az, aki fél lekötelezni magát 20-30-40 évre valakivel.

De! aki megtalálta élete szerelmét, akivel egy húron pendülnek (és ezt a kivülállók nem tudhatják, hogy otthon ők ketten együtt mennyire jók) annak ne vegye már el senki keserű szájízű a kedvét a házasságtól..

vagy a 21. század családideálja a csonka család?! szép...tanítsuk ezt is a gyerekeinknek..semmi elkötelezettség...együttélés, ha megunod másnap már másik pasinál/nőnél lakhatsz...


Bocsi kérdező, csak belelovaltam magam :D

2011. okt. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Mi is kb ennyi ideje vagyunk együtt. Én januárban elbeszélgettem vele hogy mégis mire várunk. ( náluk is rossz példa stb..) És megértette hogy ez fontos nekem. Már megvolt az eljegyzés , jövőre lesz az esküvő. Igenis beszélj vele és kérdezd meg mit remél a kapcsolatotokból.Kellesz e neki annyira is hogy elvegyen? Mitől fél? Te nem vagy az ő anyja, nem biztos hogy elváltok. Azok már lehet eleve egy szar kapcsolatba házasodtak össze.Állj a sarkadra és beszélj vele komolyan, a célokról , érzésekről, erről.
2011. okt. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

09:16 vagyok

Én még azt is mondtam neki hogy ha valami bajom lenne nem őt értesítenék akkor ahhoz mit szólna?

És én nem akarok a barátnője, élettársa stb lenni hanem a felesége. És ha ő ezt tudta hogy nem akar házasságot akkor szólnia kellett volna, mert nem várok mint egy jó gyerek.Átgondolta napokig és azt mondta igazam van.

2011. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%
A házasság semmilyen nyugodat életre nem biztosíték. Mi az élettársammal 9 éve vagyunk együtt, 6 éve jegyesek vagyunk. Egyikünk sem erőlteti a házasságot, megvagyunk anélkül is. Mi meg egyszerre szoktuk mondani viccesen ha esküvői menetet látunk hogy valakinek megint elment az esze. Ha elvenne akkor mi változna benned? Miért éreznéd jobban magad?
2011. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A kedves ironikus hozzá szólóknak csak annyit írnék hogyha te is szerető családban nőttél volna fel és megtanítottak volna normális életet élni akkor te is rájönnél hogy miért fontos a házasság.A papír egy összetartozást egy családot jelent.Onnantól fogva nem kell kellemetlenül érezned magad hogy hova is tartozok én igazából a mai napig nem érzem hogy anyuékhoz vagy ez már egy család mármint mi ketten.
2011. okt. 20. 09:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!