Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ide válaszolók nagy része...

Az ide válaszolók nagy része miért érzi hivatásának, hogy meggyőzzön mindenkit arról, hogy ha egy nő nem végez házimunkát, akkor nem is ember?

Figyelt kérdés

Az ide válaszolók nagy része miért érzi hivatásának, hogy meggyőzzön mindenkit arról, hogy ha egy nő nem végez házimunkát, akkor nem is ember? Vagy nem is nő?

Úgy értem, ha valakinek ezzel családon belül problémája van, megoldja ott. Ha ide én kiírom, hogy márpedig én soha nem fogok seprűt a kezembe (ma már volt egyébként, szóval nem rólam van szó), akkor miért érzi mindenki élete céljának, hogy egy vadidegent is házimunkára kötelezzen?? Miért nem mindegy, hogy egy vadidegen csinál-e otthon valamit, vagy sem? Vagy van aki nem tud rendesen enni vagy aludni, ha tudja, hogy az ország másik végében van egy nő, aki lusta kiporszívózni, vagy a férje mosogat többet?? Komolyan ennyire ráérnek azok az állítólag egész nap házitündérkedő, este az ágyba már csak beájulni tudó nők??


2011. jún. 17. 14:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
jó kérdés:)
2011. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Szia!



Gondolom Te vagy a "kisebbség" egyik tagja, aki nem szeret takarítani, és még az is zavar, hogy itt vannak ilyen mindentmegcsinálóokoskodó emberek, ugye?:)

Én amondó vagyok egy nó (asszony, családanya!) adjon magára és a környezetére annyit, ha belépnek hozzá ne forduljanak ki rögtön.

De nem kell túlzásokba esni, hogy állandóan főzni-mosni-takarítani.Igen, vannak dolgok amiket egy férfi is meg tud csinálni.(pl. felporszívóz, elmosogat) Nincs cukorból egy férfi sem, főleg a 21. században! :)

2011. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 napietus ***** válasza:
88%

figyelj, hozzánk jár egy asszony vasalni meg takarítani. mégis mindenki remek háziasszonynak tart. nem tudom, ide miért írnak ilyeneket, az a lényeg, hogy el legyen végezve, hogy ki hogyan szervezi le, magánügy.


29/N

2011. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar, ha valaki naponta 3x porszívózik, és az sem, ha 3 évente 1x. Azt nem értem, hogy egy vadidegennek miért fáj bármelyik is? Miért kell bárkit megtéríteni, és életképtelennek minősíteni, mert mondjuk a bejárónő takarít helyette, vagy a férje is mosogat? Vagy 20éve nem takarított és nem ismeri fel a porszívót...
2011. jún. 17. 14:45
 5/18 A kérdező kommentje:

"hogy ki hogyan szervezi le, magánügy."


Hát ez az! Én is ezt hittem, de úgy fest, mégsem az :)

2011. jún. 17. 14:46
 6/18 napietus ***** válasza:
nem kell velük foglalkozni. a "jó háziasszony" azért az, mert tisztaság van a lakásában, finom ételeket tesz a vendégei elé és tiszta, rendes, vasalt ruhában jár ő és a családja is. nem attól, hogy mindig hipószagú a keze...szóval én azt mondom, ha nem tellne bejárónőre, nyilván megsinálnám, mert nem bírom a koszt. de így minek? örülök, hogy végre találtam megfelelőt (nem könnyű manapság sajnos).
2011. jún. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Ezen én is pont ma gondolkodtam el!

Nekem van jobb dolgom is, minthogy itt töltsem a napomat, csak konkrét céllal szoktam idejönni. Ez ma is így történt, aztán gondoltam picit kiürítem a fejem, és pihenésképpen olvasgatok, esetleg válaszolgatok is. Volt egy kérdés amit egy fiatal fiú tett fel a barátnőjével kapcsolatban. Az első válaszoló ahelyett, hogy ha már veszi a fáradtságot, és elkezd a klaviatúráján pötyögni, inkább írt volna valami értelmeset, ahelyett, hogy leszólta szegény fiút, mi szerint ezt a kérdést már tegnap is feltette, akkor kapott rá 22 választ, és az nem volt elég neki? Hááááát, elképesztő! Ráadásul az illető névvel van itt, én bármikor idetévedek, mindig látom itt-ott a hozzászólásait. Gondolom nem ő az egyetlen ilyen, és feltételezem megrögzött gyakorisként ezt is olvassa, és csak remélem, talán el is gondolkozik ezen az egészen a társaival együtt! Lehet lepontozni, engem már régóta hidegen hagy hány %-os vagyok! :D

2011. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Nekem az a véleményem, hogy sok nő meg itt panaszkodik, hogy így csalja a pasija, meg úgy nem veszi komolyan, meg különben is minden hapsi szemétláda, aztán az is lehet, h a nő meg egész nap otthon döglik, kosz van körülötte, meg még egy tál ételt sem tesz az "ura" elé. Én személy szerint azt gondolom, hogy ha a férfi "el van látva" (mint egy baba:)) akkor kevesebb az esély arra, hogy keressen egy másik helyet/nőt/, ahol nyugalom van, tisztaság, ahol munka után megpihenhet. És szerintem a "házitündérek" ezeket a nőket szokták "leosztani" :D
2011. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Na látom más témákba nem jársz, ott ugyanez van. Meg akarják szabni mivel és hogyan védekezz és ítélkezni feletted. Utálom is azokat, akik ilyeneket írnak, dehát ez van. Az ő bajuk, ha más okoz nekik örömet nem saját maguk.

A kedvencem, amikor meg akarják mondani hogy idős-e hozzám egy férfi vagy sem és hogy milyen ember vagyok, ha sokkal idősebb nálam a párom. Nekik aztán marha sok beleszólásuk van az én életembe. Biztos iszonyú boldog emberek, ha ezen élik ki magukat :) Mosolyogj rajta és ne törődj vele, neki rosszabb, mint neked, szóval inkább sajnáld :)

2011. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 napietus ***** válasza:
78%
utolsó, én is azt mondom, hogy legyen tisztaság egy nő körül, de nem muszáj sk csinálnia, ha van más lehetőség. a kérdező erre gondolt, nem arra, hogy emeletes szemét va körülötte, az olyat én is megvetem.
2011. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!