Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok. Mit...

Tanácstalan vagyok. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Párommal egyre inkább elhidegülünk egymástól. Én azt érzem ő változott meg ő pedig azt, hogy én. Mintha már nem lennék elég fontos a számára.

Egyik nap azt mondta, hogy túl sokat várok el tőle és soha nem lesz nekem elég jó. (Ebbe anyi igazság van, hogy kapcsolatunk elején „kihasznált” nem gondolta komolyan az egészet én örülten szerelmes voltam ő pedig csak „használt” később minden megváltozott, amikor mondtam neki, hogy én ezt így nem tudom folytatni. Akkor rájött hogy fontos vagyok neki és ő is komolyan gondolta velem. /Minden rendbe volt fél évig/

Állandóan attól félek, hogy megint olyan lesz a kapcsolatunk, mint az elején. Azt még egyszer nem bírnám ki. Akkor inkább szakítsunk.

Azt érzem, hogy valami nem stimmel. De amikor rákérdezek, hogy változott-e valami, van-e új nő a képbe azt válaszolja, hogy nem nincs senki. Ne aggódjak.

De én mégsem ezt érzem. Haldoklik a kapcsolatunk és nem teszünk érte semmit, vagyis én próbálok de egyedül kevés vagyok. Rajta pedig csak azt látom hogy kivár, hogy majd minden rendbe jön.

Mit gondoltok?


2011. jún. 17. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudod sokan esnek abba a hibába, hogy elképzelnek a párjukról egy képet, és amikor ez a kép kezd "kitisztulni" kétségbeesnek.Ezt rád értem, kérdező.

Akarod, hogy bizonyos elvárásodnak megfeleljen, de ez nem ő.

Két út van: vagy elfogadod, hogy ez ilyen kapcsolat marad; vagy pedig lépni kell, hogy neki is meg neked is jobb lehessen.

2011. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyre inkább úgy érzem, hogy egy profi manipulátor is megnyalná a tíz ujját a viselkedése láttán. Így rávenni a másikat, hogy körülrajongjon, és rendbe hozza szegény törékeny kis önérzetemet, miközben a kapcsolat minden élvezetét megkapom anélkül, hogy akár csak színlelném az elkötelezettséget...
2011. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
15:11 Ezt fejtsd ki kérlek. Egyre inkább ugy érzem, hogy már nem tudok reálisan gondolkodni!
2011. jún. 17. 15:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen részletezni? Világosan megmondta, hogy nem tervez veled hosszú távra, mégis vele maradtál. Elhanyagol, de nem szúrhatod le, mert szegényke olyan rosszul érzi magát, amiért túl tökéletes vagy.
2011. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd elválhattok, és kereshettek mást. Kérdés, van-e objektív akadály, közös anyagiak, stb. Ha gyereketek van, akkor elvileg el lehet válni, de figyelembe kell venni a gyereket is. Viszont:

Egy CSEPPET SE BIZTOS, hogy másodszorra jobban fog sikerülni. Vannak olyan emberek, akik képtelenek huzamosabban együtt lakni bárkivel is. Ha egy szelíd, beleegyező párod lesz, tutyimutyinak fogod tartani, ha lesz önálló elgndolása, akkor erőszakosnak, stb.


TANULNI kell a közöüs élet módszereit. Tudni kell, hogyan beszélhetünk egymással( erőszakmentes kommunikáció), zárójelbe tettem, de nagyon fonmtos, vedd úgy, hogy felkiáltójel. És még sok más tanulnivaló van. Kis ízelítő itt,

[link]

[link]

de ezt csak tekintsd bevezetőnek, szerezz könyveket, és tanulj. Legjobb, legfőbb könyv: Colin C. Tipping : Sorsfordító Megbocsátás. (A cím után ezt godnolhatod: "na persze! Bocsássak meg, stb... De nem! Ez egy rossz cím enbnek a könyvnek, mert sokkal többről szól) Ha tanulsz, és ezekben a kérdésekben tudadtos leszel, akkor a jelenlegi pároddal is kialakíthatsz jó kapcsolatot, vagy pedig lesz a jövőben egy új, és vele már nem fogod elrontani.

2011. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!