Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nagyon sokat változott...

Párom nagyon sokat változott szülése után, vajon mi lesz a vége?

Figyelt kérdés
Másfél éves apa vagyok. :) A gyermekem létezése az egyetlen biztos pont az életemben. Eddig ugyan azt hittem, hogy párom is egy ilyen biztos pont, de néhány napja valami megvátozott. Azt hiszem elfogyott a türelmem, kitartásom, a hitem. Tudnotok kell, hogy 10 éve vagyunk együtt, egy három és fél évvel ezelőtti, 1 éves szünet kivételével. A szünet után a kapcsolatunk szépen folytatódott, és minden pont olyan volt, mint anno, a legelején. Ezért is mertem vállalni a gyereket. Szülés után-óta a párom viszont nagyon megváltozott, az utóbbi hetekben pedig szinte már elviselhetetlen. Mindenért morog, semmi sem jó neki, sokat kiabál és káromkodik, és rettenetesen türelmetlen. Elösször arra gondoltam, talán bennem van a hiba...hogy ssokat vagyok távol, keveset foglalkozok velük, vagy ilyesmi (ezen próbáltam változtatni, de nem oldott meg semmit)...aztán arra gondoltam, talán szülés utánni depresszió, de hiába mondom neki, hogy menjünk dokihoz, elsiklik felette...főleg szülés után 2-4 hónap volt nagyon nehéz. abban az időben többször tett is rá célzást, hogy elköltözhetek a gyerekkel együtt. Azután egy ideig úgy nézett ki, javúl a dolog, többet mosolygott, kevesebbszer "kötött belém"...de pár hete visszatért ez az állapot. Azt már nem is ragozom, hogy a 16 hónap alatt összesen hatszor voltunk (úgy) együtt, ami szerinte azért van, mert még szoptat...(sokszor kértem, hogy mondja meg ha velem van baj és azért nem fekszünk össze, de váltig állítja hogy nem így van). Az utóbbi időben már úgy érzem, csak azért kellek neki, hogy megoldjam a problémákat, és semmi több. Kedves, vagy dicsérő szót, egy simogatást már azt sem tudom mikor "kaptam" utoljára, de ez a szex dolog os kiborít, mert tudom hogy hosszú távon anélkül Sem működhet egy kapcsolat. De vajon mi a hosszú táv? Esetleg mit csinálok rosszul? Meddig kell türelmesnek lennem? Rettegek attól hogy elveszítem a kislányom, de tudom hogy már nem sokáig bírom így. Boldog szeretnék lenni, de egyre inkább félek attól, hogy vele, mellette nem leszek az...
2011. jún. 18. 21:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Csodállak, hogy férfiként ilyen kitartással és megértéssel rendelkezel és ilyen empatikus vagy.

Valóban orvoshoz kellene mennie...én is valószínűnek tartom, hogy szülés utáni depresszió kínozza.

Ezek a tünetek engem arra engedtek következtetni...

2011. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Pedig elmehetne orvoshoz, azzal nem veszit semmit. Biztosan fàradt, kimerult, jo lenne ha egy kicsit elmenne pihenni egyedul, ha tobbet nem is néhàny napot.

Ebben talàn tudnàl segiteni, hogy vigyàzol a babàra, vagy nagymama stb. Sajnos még kell, hogy turelmes legyél.

2011. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
És a picihez hogyan viszonyul? Egyébként nekem is szülés utáni depresszió szagú.
2011. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem veled van a hiba.

Elsőre én is a szülés utáni depresszióra gondoltam.

2011. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 éve együtt vagytok, akkor simán leülhetsz vele, és megbeszélhetitek, hogy mi bánt. Ugyanezeket elmondhatod neki is, és valószínű, hogy megérti.

És lehet, hogy tényleg szülés utáni depresszióban szenved. Akkor meg mondd meg neki, hogy a kedvedért menjetek el orvoshoz, mert aggódsz érte. És csak neki akarsz jót. Hátha segít.

2011. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Fáradt kimerült,sokat van egyedül a babával.Nálunk is hasonló a helyzet itthon,csak én vagyok a nő...1 éves a kislányunk,és tudom hogy változni kéne,de nem birok,kivagyok már estére,és sajnos fizikai rosszulléteim is vannak,ami a szülés után jött ki.Remélem helyre jön hamarosan,én azon vagyok.
2011. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
sya en biztos vagyok benne hogy megfog valtozni ,.elotted meg le a kalappal nagyon jo ferj es apuka lehetsz akar csak az en ferjem.en meg csak szules elott vagyok es neha nagyon undok tudok lenni.es mindig azt bantom meg akit a legjobban szeretek.akaratom ellenere is..adj neki egy kis idot meg.
2011. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is szülés utáni depresszióra szavazok. Anyám sokat mesélt róla, mert vele is megtörtént a húgom születése után. Nem érdekelte semmi és senki, még a saját gyereke sem.. mintha egy idegen életet élt volna.

Én is csodálom, hogy ilyen jól kezeled a problémát, és remélem hogy sikerült megoldanotok. A feleségedet valahogyan ki kellene ragadni ezekből a szürke hétköznapokból, talán egy kis időt tölthetne az anyjánál, szervezhetne néhány programot, stb. Pszichológus is sokat segíthet rajta.. Ebből az állapotból van gyógyulás, csak fel kell ismerni, mivel álltok szemben! Mindketten boldogok akartok lenni..

2011. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez szülés utáni depresszió, valóban, és magától nem fog elmúlni.

Orvos kell, és a gyógyszerszedés sem kizárt.

Mindenképp rá kéne venni a dokira, bár tudom, innen a gép elől könnyen po.fázok.

Próbáld meg azzal, hogy amíg magán nem segít, rajtatok se tud, és ez így sz.r. Neked egy feleség kell, a gyereknek egy anya, és ő most egyikben sem tud helytállni, de mindenben segíted, ahogy eddig is.


A depresszió nem ciki, a pszichomókus sem, viszont ha a hül.yesége miatt tönkremegy a házassága, az igen.

Akkor mit fog mondani a gyerekének 5év múlva? Anyu és apu elvált, mert anyu nem volt hajlandó rászánni egy délelőttöt, hogy dokihoz menjen.

2011. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

ideje elkezdeni horgászni járni... :-)


ez csak vicc, persze.


Irány a doki, mert ez nem játék. Erre simán rámegy a kapcsolatotok!

2011. jún. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!